Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz DraXoN #19 üzenetére

    Azt tudom, hogy frissített Vega, de mégiscsak Vega... hogy lett/lehet 2x erősebb?
    (Még akkor is, ha azt is tudom, hogy a ram sávszélesség a legszűkebb keresztmetszet. Eddig sem futotta ki magát a Vega11 pl. De talán a Vega8 sem.)

    Az IF várható volt. Nagyon sokat fogyaszt, főleg magas ram frekik mellett ami meg eléggé kell a cpu és gpu résznek is. Desktopon is most néztem, hogy 3600-ra tolt ramokkal (és nagyobb SoC fesszel) a 2700-at lazán be lehet lőni majdnem egál fogyasztásra core és IF tekintetében. Magasabb órajeleken nyilván nem, de 3.3-5GHz körül elvan a 8 mag 40-50W-ból, mellette az uncore rész meg még elvisz 30-40W-ot is akár.

    @solfilo
    Ha a TDP keret a gond, hogy sok kell a 6-8 magnak, akkor kiadhatnának szerintem 4/8-as APU-kat is 12-13 CU-val.
    Jó, hogy írod. Ez is kisebb kicseszésnek tűnik, hogy nincs 4/8. Az SMT kb. ingyen van a magokhoz képest és mégis +20-30% ott ahol amúgy is párhuzamosítható futásról van szó.
    Ez jól jönne... de gondolom kitalálták, hogy ha több kell akkor mehetsz - nyilván jóval drágább 6/6-ot venni... vagy akkor már 6/12 aminél az SMT-nek már nem lesz akkora felára. :)

    Ugyanerre gyanakodtam a gpu esetében is... de ha igaz, hogy a Vega5-6 hozná a régi 11-es szintjét akkor nem szóltam. :) (Bár abban is lehetett volna előre lépni.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák