Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz Sinesol #39 üzenetére

    Középről nézve egy nagyobb tévének a sarkainál már torzulhatnak a színek a "nézési szög" változása miatt.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Sinesol #39 üzenetére

    Szerintem nem volt még otthon OLED-ed próbaképp sem. :N

    A mozgás BFI nélkül OLED-en a legjobb, mert gyakorlatilag ~0 a válaszidő (míg LCD-ken a néhány ms többnyire kvázi kamu, mert a g2g, nem a legrosszabb eset van feltüntetve, ami jellemzően magasabb).
    LCD-n csak BFI-vel vagy interpolációval lehet jobb a mozgás, de ezek egyike sem működik Gsync/FreeSync-el egyszerre (a BFI nem is nagyon megoldható, vagy amennyire igen, abban a formában még senki nem kínálja, az interpoláció pedig ide gyakorlatilag hülyeség lenne és általában növeli a késést), így ez itt irreleváns (hacsak nem filmet nézel épp), de amúgy mindkettő elérhető OLED-en is (a BFI kevéssé rugalmas most OLED-en, mint LCD-n, de jövőre az is változhat kicsit, 240Hz-es panellel több lehetőség lesz játszani a fekete képek kiosztásával).

    A Gsync modul nélkül is biztos lehet hozni ugyan azt a minőséget (vagy akár még többet), csak nincs rá olyan mértékű garancia, vagyis ami igazán különbség, hogy nem az nVidia a "bizalmas harmadik fél" (a vevő és kijelzőgyártó közt), vagy hogy van-e egyáltalán ilyen harmadik fél (mind FreeSync esetén az AMD, de pl. a HDMI 2.1-es LG TV-n talán egyikük plecsnije se lesz, csak HDMI 2.1 VRR és kész).

    $500 -> Sohasem a modul került ott annyiba (amit a vásárlóra hárított a gyártó), hanem "szolgáltatás", amit hozzá kötött az nV (ami ugye nem csak az, hogy működik a VRR, hanem hogy átmegy a moncsi az nVidia különböző tesztjein, így nem csak a gyártó mondja, hogy milyen f@sza a saját terméke, hanem egy harmadik fél is, aki viszonylag megbízható olyan szempontból, hogy neki is érdeke az, hogy ne sz@rra adja a saját plecsnijeit).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Sinesol

    veterán

    válasz Sinesol #42 üzenetére

    Konkretan egyebkent ez a cucc van benne: [link]

    Elemzők szerint nagy tetelben 500-700 dolcsi környeken lehet a zöldeknek az egesz Gsync modul.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Sinesol #42 üzenetére

    A monitorgyártónak igen, aki átterheli ezt a vásárlóra, de az nVidia-ra gondoltam, hogy ők nem a hardware-t, hanem a szoftver/szolgáltatás részt árazzák be.

    Példaként, mikor kapsz egy $5 értékű pendriver-on egy Windows 10 telepítőt, akkor sem a pendrive került $200-ba, hanem a Windows license (persze, benne volt az árban az adathordozó, de nem külön tételesen lebontva, és nem az volt a lényeg, hogy a pendrive-ot megkapd, hanem hogy a license-et megkapd, később letöltheted a frisebb telepítőt ISO-ban a Microsoft-tól és használhatod a license-ed a pendrive nélkül is).
    Vagy ugyan ez valami $1000 értékű prof. szoftvernél, ha USB hardware kulcs kezeli a licesne-ed. Akkor mindig be kell dugni a gépbe az USB kütyüt, hogy elinduljon a szoftver, de ettől még ott se magáért USB hardware-ért fizettél $1000-ret, hanem a kódér, ami rajta van, a szoftverért, amit használsz, az USB hardware értéke aprópénz a szoftver árához képest (és nem is tételesítik ésszerű számlázáskor, hogy $998 a license, $1.5 az USB kütyü, $0.5 a papírdoboz...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Sinesol #42 üzenetére

    Az az FPGA komoly minőségű feldolgozásra tehető képessé és minőségben szolgálhat a kijelző meghajtására, valamint ott van mellette az onboard memória, ami tárolja a frame-ket. Ha a gyártója veszi a fáradságot, hogy tisztességes tápot és szoftvert implementál mellé, nehéz vele felvenni a versenyt.
    Ha a gyártó saját, erősen költséghatékony elektronikáját és arra fejlesztett szoftverét teszi a panel mögé, és erre fejleszti rá a VRR-t/sync-et, ott nem szabad egyforma eredményt adó implementációkra számítani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák