Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Jack@l #25 üzenetére

    Én még nem halottam az MDA-t működés közben, de aki hallotta, mert már volt bemutató, az azt mondta, hogy két hangszóróval jobban szólt ugyanaz, mint egy 7.1-es hangrendszerrel. Igazából annyira nem nehéz jobban alkotni egy közel 80 éves alapokra épülő technikánál. Amit ma használunk az eleve kétdimenziós és nem veszi számításba, hogy a hangnak sebessége is van. Az MDA négydimenziós, azaz az időt is számításba veszi, nem csak a tér három dimenzióját. Ez vele az egyik gond, mert ez igényli a számítási teljesítményt. Ellenben a gyakorlatban mutatott élmény valóban óriási előrelépés. Bár aki vezeti ennek a fejlesztését, az mondta is, hogy ma már nem nehéz jobbat alkotni a 1937-ben lerakott PCM alapoknál. Ez a döbbenet inkább, hogy a mai digitális hangtechnika konkrétan 76 éves alapokra épül!

    (#18) nbg: Mint mondtam én csak a bemutatóról való beszámolókból indulok ki. Ott két hangszóróval csináltak jobb térhangzást, mint 7.1-gyel.
    Ugyanolyan elven működve mindig a több hangszóró a nyerő, de ezek eltérő elven működtek. A két hangszóró az új MDA-val üzemelt, míg a 7.1-es rendszer a 76 éves alapokkal, amit a mai megoldások használnak. Eleve az, hogy a hangzást kétdimenziósról négydimenziósra bővíted komoly előrelépés. Olyanokat halhatsz meg két hangszóróval is, amit a mai kétdimenziós hangtechnikával lehetetlen megcsinálni, még ha rengeteg is a hangszóród. A 3DAA szerinte sem rossz a PCM, de 1937-ben nem volt lehetőség jobbra. Ma már van, így a PCM-et ideje cserélni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák