Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    válasz Daywalker #13 üzenetére

    Gondolom a dolognak az a háttere, hogy ez az első Ultrabook, ami tényleg megfelel a kritériumoknak, és bele is fér az 1000 dolláros keretbe... És a HDMI csatlakozó helyett DP alapból elég jó megtakarítás, mert ha jól tudom, a licenszelés díja a HDMI-nél gyártási költség 2ezerHUF felett van. Ha már kell kábel, mert ugye kábel meg mindenképp kell, a female-female csatlakozókat máshogy nehéz összehozni, HDMI-HDMI kábel helyett HDMI-DP kábelt kell hozzá venni aztán meg van oldva a dolog. És erre mondjuk nem jó válasz, hogy tudod használni az otthon épp más eszközöket összekötő HDMI kábelt, nem kell újat venni, mert a 250ezres prémium gépeket vásárlók pont nem az a kategória, aki hazamegy, aztán húzkodja meg dugdossa, inkább vesz még 10et. Mint mondjuk a monitora sem a legolcsóbb nulldigitálbemenetes. Szerintem.

    Amúgy mégegy dolog. A Samu9nek is gyárilag adják a HDMI átalakítóját, és gondolom ezen sem DP van, hanem miniDP, ami nem mindegy, ugye a csatlakozóméret miatt, mert az jelentősen befolyásolja a gép méretét (vagy a 2 USB helyett mondjuk csak 1 férne rajt el)

    MOD: A paneleket régebbi adatokból mondtam, mert sosem érdekelt annyira, mindig csak megnéztem a teszteket és ott volt, hogy a TN-es fogyasztott 40-45W-ot az IPS meg 27-et, de akkor még mondjuk szó se volt LED-es háttérvilágításról... (amúgy az IPS-nél LED-es világításúval hasonlítottad? Csak mert almát ne hasonlítsunk körtével)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák