Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GerykO

    aktív tag

    válasz LordX #27 üzenetére

    Értem én, hogy nem egy 69xx kártya az IGP, de bizony a 4xxx IGP szériánál erősebb, azon pedig az alacsonyabb késleltetés miatt rengeteget dobott a sideport -a 3xxx IGP-nél szintén.
    A HT link fejlettebb mint az fsb, ezért is koppintotta le az intel, és egy picit talán jobbra is csinálta, de ez náluk csak a felsőház kiváltsága. A fusionAPU pedig gyakorlatilag a k8 architektúrájára épül CPU szinten, és bizony annak az architektúrának az egyik legfontosabb tényezője volt az integrált javított memóriavezérlő, amire az AMD-nek azért volt szüksége, mert a cache előreolvasási algoritmusa sajnos nincs olyan jó, mint az intelnek. A k7-es, és k8-as korszak idején nem véletlen raktak több L1, és több L2 cachet a prociba, hogy ezt kompenzálják...
    Persze ha ötvözöl egy memóriaéhes architektúrát, meg mégegy szintén memóriaéhes architektúrát, és ezeknek megosztva dobsz oda egy 64 bites mem.vezérlőt, teljesen természetes, hogy ez is vissza fogja fogni. Értem én, hogy nem a csúcsszériás termékek összegyúrása ez, de szerintem akkor is ez az achilles-ina ennek az architektúrának.
    Illetve, ha jól értettem a fusion APU felépítését, bizonyom az IGP-ben van egy hardveres videólejátszó rész, és a textúrázokat, és skalár procikat csak a post-processre használja. (Lehet én értettem félre)
    Gondolom ezt az AMD mérnökei is tudják, és lehet, hogy szándékosan ezzel fékezik a teljesítményt.

    (#28) tiborandras: viszont az 58xx szériánál a memóriasávszél volt a szűk keresztmetszet. ;)
    Köszönöm a kiegészítést, úgylátszik nVidia fronton nem vagyok teljesen képbe. :B :R
    Így senki nem lesz megkavarva általam. :R

    (#25) dezz: Igen, tudom, hogy a Lianoban kétcsatornás lesz a mem-vezérlő, de ott már négy magrol van szó, és ott nem a k8-as alapokra, hanem a k10/k10.5 architektúrára fognak épülni a processzormagok. A Liano2 pedig Bulldózer alapokra épül/het majd, ha jól emlékszem Abu85, illetve a külföldi oldalak állítása/következtetése/forrásai szerint.

    De ha tévednék, Abu85 úgyis kijavít majd. ;) Ugye Abu? ;]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

Új hozzászólás Aktív témák