Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz #90088192 #10 üzenetére

    Hát igen... Ha nem mindennapi anyagi biztonság fenyeget, akkor már sokkal esélyesebb, hogy minden más töri össze a motivációt és a munkamorált, nem az, hogy többet szeretnénk keresni. Persze, ha hosszú távra tervezünk, az is fontos, mert előbb vagy utóbb mindenki saját ingatlant szeretne, de mikor bemegyünk a munkahelyre és eltöltjük ott a munkaidőt nem az motivál, hogy még 1-2 óra van hátra, a munkaidőből, akkor az hány ezer forint még nekünk, hanem hogy mennyire érzem jól magam a feladatban, azt értékesnek előremutatónak, szükségesnek látom-e, és, hogy milyen a munkakörnyezet minősége (legyen az egy kényelmetlen szék vagy idegesítő kolléga/főnök).
    Szerintem sokkal fontosabb, hogy minden szempontból olyan munkahelyen legyünk amivel azonosulni tudunk, értékesnek véljük azt amit csinálunk és csak tényleg másodsorba helyezzük a fizetést. Én ebből a szempontból gondolkodom. Persze, ha a főnök kihasználja ezt a belső motivációt és emiatt taktikázik és nem adja meg azt a fizetést, ami kijárna, azt is ott kell hagyni.
    Szerintem a magyar munkavállalói kultúrában túl nagy az ilyen irányú megalkuvás, mert nagyon félnek az anyagi létbizonytalanságtól. Miközben az egész gazdaság érdeke, hogy mindenki fizetési növekedjen, ami a belső pénzforgalmat és gazdaságot is növelné.

    Na, de túl messzire mentem a helyzetedtől. Nem irigyellek. Én mérnökként végeztem, de azt kell mondjam, hogy a gyakorlati, praktikus gondolkodást nem kifejezetten a felsőfokú képzés miatt szerezzük meg, sőt... Inkább a gyakorlatban, egy okosabb és/vagy tapasztaltabb kollégától vagy eleve olyan a gondolkodási mechanizmusunk. És ebben az sem alapvető szempont, hogy az a kolléga alacsonyabb vagy magasabb végzettséggel rendelkezik.

    Én ma már nem nagyon tudnám elképzelni, hogy tovább ott maradnék egy olyan helyzetben, amit megértettem a leírásodból, ha a változásra nem tudok hatni jelentősen pár hónapon belül. Ez akkor gáz, ha a környéken nem nagyon van alternatíva, de akkor meg lehet a költözési lehetőséget nem zárán ki, attól függ merre válthatnék tovább.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák