Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • draco31

    veterán

    válasz attilav2 #7734 üzenetére

    Az önkormányzatokat ez pont nem érdekelné szerintem. Csak egy plusz nyűg maximum.
    Esetemben pl 50 és 100-as mikrós net van csak ( kb 800 fős falu ), a ginop cucc itt nem lesz, mert lenyúlták a pénzt.
    Szóval mivel a hivatalban tök jól elvannak a kettő külön 50-es csomaggal, mert email-re meg kb képek nélküli weboldalakra bőven elég, odahaza meg megy a face, aztán kb. annyi.
    Legközelebbi gerinc meg légvonalban kb 10km, de ugye az oszlopok meg nem úgy mennek, meg ásni sem úgy lehet nyíl egyenesen.

    Bár kábelcseréről írtál, nem nulláról építést, szóval ez annyira nem is illik abba bele.

    ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz attilav2 #7734 üzenetére

    A koax/dsl optikára cserélését talán úgy lehetne felgyorsítani ha kifejezetten önkormányzatoknak lenne FTTH fejlesztési (állami vagy EU)pályázat, az adott önkormányzat kiépíttetné az FTTH hálózatot és a környéken optikai gerinccel jelenlévő szolgáltatóknak szolgáltatási jogot biztosítana rajta(bérbeadná). Ez is egy lehetséges irány

    Ilyesmire van példa, ha jól emlékszem, talán Ausztriában, vagy Franciaországban. Magyarországon nincs, pl mert az önkormányzatoknak jellemzően nincs pénzük befektetni ilyesmibe.

    Másrészt úgy rémlik nekem, hogy a földrajzi adottságokhoz is köze van némileg, mert jellemzően ott megy ez, ahol baromira hegyes a vidék, és nem engedik a légkábelt az önkormányzatok, ellenben a földkábelt sem, mert úgy gondolják, hogy 30 éve lerakták a rezet, akkor megbolygatták a dolgot, most már nem kellene, ha meg igen, akkor az az ők emberük legyen, mert helyi csákó, mm-re tudja, hogy mi és hogyan (vagy nem) :D.

    A másik, hogy ugye arról van szó, ami már felvetődött korábban, hogy önkormányzati tulajdon lenne, de csak a kábel. Aztán kábel liberalizáció, és majd amelyik szolgáltató jönni akar, az bérelheti a kábelt az önkormányzattól. Na most egyfelől nem a légkábelezés a legdrágább része a dolognak, és egyáltalán nem biztos, hogy megéri bérelni, ahelyett, hogy ő maga építené ki, és azon meg más szolgáltató nem lehetne rajta, mint így.

    Vegyük mondjuk Tiszapalkonyát! A falunak nincs pénze, de legyen rá EU-s forrás (ez sincs egyébként). Bekábelezi a falut optikával az önkormányzat. Aztán kiírja, hogy kiadó. Itt van egy leírás, hogy mi minden kell hozzá:
    6_0909_017_101115.pdf (nive.hu)

    A gazdaságilag érthetőség kedvéért. Szerintem Palkonyát vagy bármelyik kis falvat, csak akkor fedi le bármelyik szolgáltató, ha az övé a kábel is, mert az elenyésző ár ahhoz képest, hogy ő legyen a kizárólagos operátora, és pláne ne kelljen osztozkodnia mással (ja Ausztráliában van példa az ilyen osztozkodásra, csak ugye az a bolygó másik fele), és egészen addig fizetni a bérleti díjat, ameddig el nem rohad az üvegszál.
    Ez az egyik feltétel. A másik, hogy csak akkor építkezik, ha közel van a gerinc viszonylag, vagy útba esik egy olyan nagyobb hely között, ahol még nincs neki optikája, és azt be akarja optikázni. Erre rengeteg példa volt Biharban is, Bojt, Konyár stb...


    Magyarország területének 68%-a síkság (alföld). Ez a geológiai szerencse vezetett oda, hogy még tőlünk nyugatabbra nyögve haladnak a korszerűsíttessél, nálunk sokkal fejlettebb az FTTH hálózatok, és az ED 3.x hálózatok lefedettsége. De azért, mert egy település az Alföldön van, még nem jelenti azt automatikusan, hogy le is lesz ezzel a két technológiával fedve. Ez az egyik rossz hír, a másik, hogy az utóbbi években lelassult ez a folyamat. Egyrészt mert már amivel érdemes volt a részükről, azzal végeztek, másrészt egy csomó szolgáltató vagy kivonult, vagy beolvadt a nagyokba. Maradt két nagy, meg középen egy közepes. A verseny meg nem is pang, hanem inkább áll. Régen is ezt mondtam: ahova nem ért el az optika, és kisebb falu, ott nem érdemes már várni erre. Ott lehet reménykedni, ahol az ember nem látja a piaci okát, hogy miért nem, de a tény az, hogy nem ért oda. De ott is csak reménykedni lehet.

    Még az is előfordulhatna, hogy megcsinálja az önkormányzat, és mivel nem lenne egyetlen jelentkező sem, csak döglene bene a pénze, és ki sem tudná venni! :D

    #7732KROK640:

    Azt a részt már nem is említem, hogy a fő érve, a gyorsabb net mellett az, hogy hamarabb lejönnek a letöltései, és akkor hamarabb kapcsolhatja ki, a gépét ami ezáltal kevesebbet fogyaszt.
    Ehhez képest egy 95W-os CPU-t egy 125W-os (turboval 181W-os) CPUra cserélt. :D Plusz ahol van pénz egy cca 300 ezres gépfejlesztést végrehajtani, ott ne akadjunk már ki havi +1000ft villanyszámlán.

    A konfigja: [link]


    13600K-ja van:
    Annak nincs jelentősége, hogy milyen TDP kerül az Intel csomagra, mert nem fogja azt a keretet tartani. Itt látod, hogy valójában mennyit fogyaszt.
    Eszik rendesen, kellene a házikóra egy pár napelem. Sajnos még Ausztriában engedik az Aldiból vagy máshonnan az erkélyre szerelhető egyszerű napelemeket, amik 600-800W teljesítményre képesek, idehaza nem. Na meg vegyük hozzá, hogy a havi 210 kWh-s limitbe beleférni egyik évszakban sem tud az olyan, akinek van szárítógépe, légkondicionálója, okosbojlere, vagy ezek melett egy erős konfigáriója, ahol nem is a CPU ami a legtöbbet fogyaszt - nálam pl az RX 6800 megeszi a 200 W-ot is simán! :D Laptopnál sem fértem bele a limitbe .... :D 210 kWh fölött bármit kapcsolsz be, olyan mintha duplán kapcsolnád... mert lazán bejelentették, hogy dupla és kész. Gáznál lazábbak voltak (szerencsére ott bőségesen beleférek a havi limitbe:

    , de az éves 1729m3-esbe is persze, csak nem általányos vagyok, hanem havi diktálós), szóval a gáznál 7x szorzót dobtak be. Szerintem ez is így marad nagyon, nagyon sokáig.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák