Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kleroo

    veterán

    Ez 2 síkon öngerjesztő folyamat.

    Egyrészt egyre nagyobb számban lesznek gátlástalanok/barmok/instabilak a neten. Vagy azért, mert most kötötték be(szerintem 0-hoz konvergál ez a scenario), vagy azért mert mostanra durrant el az agya, vagy azért, mert ebbe nőtt bele, hogy ez a normális. A legutolsó a legdúrvább. Igencsak idősek már azok a suli korúak, akik abszolút netre szoicalizálva nőttek fel, akiknek alap az indok nélküli online visszaküldes, a fb messengeren intézett garis ügyintézés... alapvetés, hogy böffent az online térbe, mint egy nagyfiú, és problem solved, még akkor is ha nicns igaza. Nyűg/csibészkedés->böff/anyázás->problem solved

    Másrészt a social média totális fejtetőre rakja még a józan eszűeket is. Social dilemmát tessék megnézni, egész méllyen belemegy a témába, nem csak annyi a tanúlsága, hogy ajjaj ne ossz meg mindent magadról.
    Egyik lényeges mondanivalója, hogy abszolút a szélsőségek felé viszi el az embert, a saját hülye meglátásait agyonigazolni, és erősíteni az irgalmatlan hülyeségben a sziklaszilárd hitét. És kikacsintanak, hogy igazából 10év nagyságrendek múlva simán egymásnak mehetnek az emberek a nagy büdös semmiért.

    Tehát én úgy látom nem a "régen midnen jobb volt", vagy több mucsaröcsögeihez vezették be a netet, hanem mély betegség van a modern net alapú társadalomban. IT közeliek már vagy 10-15éve nagyon messziről, bottal piszkálják csak a social média, egyéb vackokat. Nem véletlen, ők/mi régóta tudjuk, hogy az éremnek 2 oldala van, és a legtöbb ember a fail videókat jobban szereti, mint a success videókat....

    Én hálás vagyok az oldalnak, plána a 2005-2015 körüli szakaszban értek aranyat a cikkek. Ma már annyira nem releváns számomra, valamint kb kitesztelhetetlenek a telók komplikált feature-ei. Még csak azt is agyrém lenne részleteiben kitesztelni hogy milyen videót csinál(napszak, rekesz, használt codec, használt modul, felbontás, felbontás@zoom, és ennek az összes kombinációja)

    [ Szerkesztve ]

    Hodor. Hodor? Hodooor!

Új hozzászólás Aktív témák