Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz bambano #1 üzenetére

    Oké, ez engem is kezd érdekelni. Mit ránt akkorát egy mai gépben, amihez konkrétan már igazítani kell a tápot is? Pelyhes állú gyerekként, mikor nagyban mentek a khm. na, szóval voltak dolgok, akkor igen, ott valóban voltak dolgok.
    Nem leszólásnak, vettem már tápos topikra alapozva tápot ami halknak volt beállítva, aztán miután egy teljes szállítmányt megsasoltunk 5-en jutottunk arra, hogy ha ez halk, akkor aki ezt ajánlotta tüzérségben szolgált.

    vásárlow: Nálam olykor 3 is van, defaultban csak egy. Biztosan van az a WD black server giga brutál hajócsavar edition, ami indításkor a csillárból is kiszedi a delejt, csak ebből kevesen építenek otthon 10 darabos RAID kötetet. Mikor pörgött a gépház tele HDD-vel meg mentek az írók ezerrel... ó igen. Csak azóta 5-el kevesebb CD meg DVD pörkölőm van a házban és fél tucattal kevesebb HDD ;]

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #1 üzenetére

    "mindaddig nem kell erősebb táp, amíg menedzselni tudod az indításkori áramfelvételt."

    Nincs ami több áramot vegyen fel, mint maxra kihajtva, ráadásul induláskor a GPU (ami a fogyasztás kb. felét adja) nyugiban van, pár wattot eszik.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #29 üzenetére

    "*MINDEN* elektronikai berendezés, amiben áram van, többet eszik induláskor, mint maxra kihajtva"

    Nem. Ez igaz nagyon egyszerű kapcsolásokra, de már egy változó órajelű GPU-ra messze nem.

    DRM is theft

  • Tikakukac

    titán

    válasz bambano #29 üzenetére

    Megfogalmazódott. Kay. Ez eddig tiszta. Na most akkor valaki vázolja már nekem mi az a konfig, ahol az indításnál annyival nagyobb az áramfelvétel, hogy a csúcsterheléshez képest ez egy tényező a vásárlásnál? Komolyan kérdezem, mert érdekel. Vagy ki az a bolond, aki összerak egy peak 300W-ot zabáló gépet és erre vesz 300W-os tápot.

    Mert hirtelen tudok mutatni neked a garázsból cuccokat, amik rendeset rántanak/rántanának lágyindító nélkül. De ezek egyfelől nem kicsit eltérnek egy desktoptól működésben, másfelől nem picit másabb liga áramfelvételben.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • emvy

    nagyúr

    válasz bambano #29 üzenetére

    Ez nagyon konkretan nem igaz. Mondok egy egyszeru peldat: egy izzo + foglalat + dimmer kombinacio. Az elejen nincs izzo a foglalatban. Betekered az izzot. Szep lassan elkezded feltekerni a dimmert. A fogyasztas fokozatosan fog emelkedni, nem lesz 100 wattos tusked az elejen.

    (Dirac-delta-szeru nanoszekundumos tuskeket hagyjuk, remelem ertheto, hogy miert.)

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

  • emvy

    nagyúr

    válasz bambano #34 üzenetére

    Ja, hogy csak a levegobe beszelsz, mert van egy anekdotad a jol menedzselt, nem felhoalapu HA adatkozpontodbol. :DDD

    while (!sleep) sheep++;

  • emvy

    nagyúr

    válasz bambano #36 üzenetére

    > *MINDEN* elektronikai berendezés, amiben áram van, többet eszik induláskor, mint maxra kihajtva.

    Szoval az elektronikai berendezes, ami a mendzsmentet csinalja, nem szamit bele a *MINDEN* elektronikai berendezés kategoriajaba?

    dabadab peldaja a valtozo orajelrol pont egy pelda a menedzsmentre.

    qed, jol elmondtad, hogy miert mondtal butasagot :)

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

  • bobalazs

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bambano #34 üzenetére

    Azt mond már meg nekem hogy

    74 w alap terheletlen - 119w kb terhelés 1szálon -- 139w terhelés összes szálon ---
    az 85%os táp hatékonysággal ugy néz ki hogy 62.9, 101.15, 118.15
    így 55 wattos valós fogyasztásbeli különbség van a terheletlen és összes magra terhelt fogyasztás között.

    stimm?

    139 Mhz-es 405 Mhz-es memoria órajellel a vga el tudja e szipkázni az áramot?
    Vagy hova mennek el a wattok?
    Sokallom azt a 118 wattos, csak cpu fogyasztást.

  • Chaser

    titán

    válasz bambano #1 üzenetére

    szörnyeknél lehet úgy van, de "halandók" gépében load is nagyon csúnya lenne, ha 300w ilyen konfignak nem lenne elég
    a peak érték az pedig magasabb is, pont emiatt

    "majd beleraktam pár ethernet kártyát, és az ethernet kártyák indításakor elszállt. ezen okoskodott a tisztelt tápos topic dabadab fanklub része, én meg vettem bele egy 850 wattos tápot, és azóta működik."
    hö?
    milyen ethernet kártyát vettél?:) 100w/db?
    kipróbáltad más gyártótól 500-as táppal?
    lssan ott tartunk, h egy klíma indításkori áramfelvétele kisebb, mint a te ethernet kártyáidból 10db, tényleg érdekelne mi ez a csoda

    ___
    bobalazs
    nekem a zen idle fogyasztása rengetegnek tűnik
    ui. cpu-t vettem és ui. tápot ( : de még csak dobozukban várják a lapot, ami majd valamikor ősszel lesz meg

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Tikakukac

    titán

    válasz bambano #34 üzenetére

    Akkor jól értem, hogy egy nagyon maximum 100-120W körül zabáló géphez raktál egy fél kilowattos tápot? Okés, hát ha ez volt kéznél, legyen.

    Beleraktál "pár" ethernet karit, amik ugye slotonként max 25W-nál többet fizikailag sem ehetnek, mert ennyi a slot szabványbeli plafonja, és indításnál elszállt a géped.

    Na, most akkor vagy beleraktál ebbe a gépbe 15 darab olyan hálókártyát, amik valamilyen oknál fogva képesek megenni a teljes slot naftáját, ami nyilván hülyeség vagy csak a tápod volt fos.

    Könyörgöm mondd, hogy csak már ittál, aztán írsz ilyeneket és nem tanácsolsz komolyan majdnem tízszeres túlméretezést konfigokra amiatt, mert szar volt a tápod valamelyik ága. Gondolom A-t nem tudsz mondani, mert nem mérted se konnektorból, főleg nem lakatfogóval, egyes ágakat meg aztán végképp nem.

    Olyanokról, mint pölö a tápok hatékonysága nyilván nem szeretnél beszélgetni. Pedig az is érdekes téma lenne, amikor 10-15%-ra terheled max szerencsétlent.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz bambano #41 üzenetére

    én erről az egész sztoriról nem szerettem volna beszélni, ami azt jelenti, hogy összerakom, megy. de nem ez történt, tehát lett miről beszélni :)

    Valóban lett miről. Egészen addig nem érdekelne, amíg ezt így otthon zongorázod. Az, hogy erre alapozva teszel javaslatokat, na az inkább érdekes. Mert utána az egyszeri nép gyermeke úgy megy a boltba, hogy sziasztok, van egy alsó-közepes gépem, kérek 1500W-os tápot. Így is sajnos mindenki ezt csinálja. Én meg vazzegh 400W-os full passzívval tolom gyagyára húzott procikkal és középkateges GPU-val.
    És ugye mondanom sem kell, hogy mostani esetedben a tápoddal majdnem annyit fűtesz, mint amennyivel a géped eteted, ami ugye megint fűtés :DDD

    nem 15-öt, 16-ot... egész pontosan négy kártyán 16 ethernet kontrollert.

    Ők hordoznak valamilyen azonosítót is vagy titok? Érdekelne, hogy milyen kártyák ezek. Ha PCI-ok akkor totál mindegy mennyi kontroller van rajtuk, plafon 25W/slot. Kivétel ha valami nagyon magic cuccod van.

    hogy a tápom fos-volt-e, nem tudom, új seasonic s12/II-es táp volt, a topicban szokták favorizálni. nem tudom kizárni, hogy az a konkrét példány hibás volt, bár nem hiszem, mert toltam rajta terheléstesztet is és nem volt gond.

    Miért ne lehetne hibás a Seasonic? Nekem is volt olyanom ami random lekapcsolt. Egy jó lakatfogót csípjél már fel arra a gépsasra indításnál. Érdekelne most már nagyon mit bír. Mert ami akkorát ránt egy ekkora gépen, hogy behasal egy ilyen jó táp, nos, lehet az egyik ethernet kontroller valójában egy sarokcsiszoló.

    azt nem mondom, hogy mindenki tízszeresen tervezze túl a tápját. de azt mondom, hogy ne 10% tartalék maradjon.

    Legyen 20. De ne 200.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Chaser

    titán

    válasz bambano #41 üzenetére

    most nem azé', de ha 1,5kw-os tápot vettél volna másodjára akkor 1,5kw kell a konfgodnak, és hülyék a tápos topikban?
    150w-os deltával úgy kergettem anno c2d k_vadot, h öröm volt nézni, azok pedig tudtak zabálni
    amivel indításkori állapotnál számolni kell, az az egyes komponensek max fogyasztása - jenleg cpu és vga szokik' lenni a legnagyobb étvágyú -, bármiféle driver nélkül, ami szabályozná, erre még rá lehet épen számolni x %-ot, de az előbb említett peak terhelhetőség ezt és hasonló eseteket hivatott megoldani
    vegyük a zen-s konfigot a gtx 1060-nal, meg egy nvme ssd-vel, egyéb sallang nélkül
    vga valós fogyasztása 120w körül, cpu-t nem tudom, de vegyük 120w-nak, ssd 10w, ramok, chipset, integrált csodák 15w, ez 260w, ha cpu és vga is terhelve van, mondjuk 4k v.vágás, szóval az ssd is kapja, konnektorból ránthat ki a gép max 260w-ot, ha vminek mégis megugrik az étvágya, az átmeneti, és nem okoz gondot a tápnak - peak érték -
    a tesztben szereplő konfognál ssd fajtájától függően éppen elférhetne kicsivel nagyobb táp is, de ha kommersz sata, azokból kettő eszik loadon 10-ot
    meg azért tegyük hozzá, értelmes gyártóknál a 300w 350-et jelent legalább

    továbbra is érdekelne, milyen ethernet kártyáid voltak? nem ismerem az új pcie geneket, régieket se ( : de ha 5v-tal is terhelik a tápot a kártyáid, az mai tápoknál már nagyon kis érték ellemzően, ez is lehet egy ok
    de az biztos nem igaz, h az 520w nem volt elég a gépednek, az adott táppal volt valami gond, és/vagy alaplap-ethernet-táp trió valamiért nem fért össze

    __
    jah benéztem, én 400-as bq 10-t vettem ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bambano #44 üzenetére

    nekem is rémlik valami a sztoridból, de még mindig nem tudom annak a csoda ethernetnek a típusát ( :
    középterhelés a legjobb egyébként a tápoknak, bár maiaknál max határértékek közelében csökken drasztikusabban a hatásfok, ezért is vettem 400-ast, 200w load körül számoltam a gépet
    bár a 2600-nak utánanézek, idle az durva, terhelve 5 maggal elfogadható, bár kevesebbre számítottam - mondjuk az nem derül ki, gyári feszen megy-e, h van turbo, h nincs, v csak átsiklottam fölötte -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Tikakukac

    titán

    válasz bambano #44 üzenetére

    teszek rá magasról. a gép kiesése sokkal több veszteséget generál, mint amennyit elfűt.

    Ha van égetni való pénz, hajrá. Gondolom a táp is került valamennyibe. Na annak egy jelentős része kuka. Bár, ha nem kajára kell, hadd menjen. A miért nem okés, azt majd lentebb.

    Nem titok, intel i340-t4-es kártyák vannak benne, az lspci szerint 82580-as vezérlővel.

    Akkor ez annyi mint 4*4,5W, legyen 5W, na, tehát 20W. Az köménymag.
    150W-ból agyig kivagy. Ergo csúcs-max, atomszéttolva is 15-20% körül van a táp terhelése. Az kiváló. Hogy most mennyit fűtesz hagyján, annál jóval érdekesebb, hogy mennyire tudja vajon sok-sok év után is majd a szabványon belüli feszültségeket ilyen terhelésen.

    mert több napig teszteltem, és nem sikerült hibát kicsiholni belőle másképp

    Hááát én mindig mindent elhiszek. Okés, villanyos családban nőttem fel, szóval azért a témához jellemzően ifjabb korom óta picit másképp kerülök. Nálad valamilyen nagyon-nagyon spéci dolog lehetett, mert, hogy annak a tápnak 3 ilyen gépet kellene elvinnie 12V-on, az is fix. Az egy igen kretén megoldás, hogy veszek egy tripla akkor PSU-t és akkor után megmondom a tutit.

    két okból nem fogok lakatfogózni:
    1. messze van a gép és nem elérhető
    2. nincs olyan lakatfogóm, ami egy rövid tüskét képes megmérni. ahhoz valami rendesebb oszcilloszkóp kellene.

    Persze, meg vigyük be a méréstechnikai laborba. Na ne szórakozz.

    nem mondtam senkinek, hogy 200 legyen. De egy 300 wattos csúcsfogyasztású géphez ne 350 wattos tápot vegyen.

    Mosogatjuk és kenegetjük itt a szaros pelenkát, amit csináltál az szakmai szempontból, nos. Lekapcsol a FI relé? Kössük ki, nincs a rendszernek semmi baja. Úgy nagyjából ehhez tudnám hasonlítani. Autószerelős példám is van. Cseréljük ki a fél autót, tekerjük fel a harmadik turbót, de az olajkört ne vizsgáljuk meg, hiába ment szét kenési elégtelenség miatt 2 is. Csúcsa a témának a biztosíték patkolás. A gond megoldódik, igaz, hogy a kérdés nyitott marad és sosem tudhatod mi történik majd, de éppen most így jó. Azért ha itt a gép kiesés feljön, mint étel és ezt a megoldást megnézem eléggé nagy a WTF kérdőjel a fejemben, hogy miért így.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Dilikutya

    félisten

    válasz bambano #50 üzenetére

    Az szép kis router. :)

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Tikakukac

    titán

    válasz bambano #50 üzenetére

    szóval az, hogy a táp került valamibe, nem okozott érdemi veszteséget.

    Ezt te eldöntöd neked mennyire fájt, én csak jeleztem, hogy ez így bukta. Nekem 200Ft is, másnak 2 milla sem tétel.

    a miért az, hogy összeraktam és nem ment megfelelően.

    Finoman szólva aknás területre merészkedtünk. Menni megy. Éppen földelés nélkül is bátran megcsinálhatod a villanyt a lakásba. Lesz villany, menni fognak a dolgok. Ott van a de. Nem kicsi de.

    a routerem speckója szerint 2800 watt a max. fogyasztása. Légy szíves saccold meg, hogy ez a gép mennyivel fogyaszt többet, mint a szerinted indokolt, ezt légy szíves állítsd párba azzal, hogy a 3 darab 6 KW-os ups, a max. 2800 W-ra ratingolt router, a négy klíma, meg a másik x darab szerver és egyéb elektromos berendezés mennyit fogyaszt, és akkor légyszíves saccold meg, hogy valójában telibeszarom-e azt a plusz x wattot, amit eredetileg kiszámoltál vagy sem.

    Én meg azt szarom le, hogy neked Paks3 épül fel a ház mögött. Egyszerűen azért méretezünk dolgokat adott helységre, adott gépre, adott áramkörre, mert így optimális. Egy ideje nem néztem tápokat szélsőséges esetekben terhelve, jellemzően nem szeretik.

    én is így terveztem. de mégse vitt.

    Itt jött volna a miért. Külső betápot a kártyák nem kapnak, csak a 8 pint és a 24-et. Maga az alaplap fogja ezután őket kiszolgálni. Multiméterek becsületére váló X-akta.

    ne terelj. Én nem tripla akkora psu-t vettem, hanem az átlagos fogyasztáshoz képest valószínűleg nyolcszorosat. És nem mondtam olyan tuttit, hogy ekkora túltervezést tegyen mindenki, csak olyat, hogy ne szorosra tervezzen. De nyugodtan linkeld, ha szerinted ez történt. Csak ti fújjátok fel a vélt igazatokat elefánttá.

    Te se terelj. Most már van átlag fogyink, plafonunk, nem bírta el és még ezer másik kifejezésünk. Még az első hsz.-ben megfogalmazottat sem sikerült kiveséznünk, mert fejjel rohantál a falnak. Ne szorosra. Ezt senki sem vitatta. Azt már annál inkább, ahogyan eljutottál ide. Az meg még mindig kérdés, hogy akkor mennyi az annyi. 150W nagyon plafonra nálad az 500 kevés lett. Felmentél több, mint másfélszer ekkorára még innen is. Kevés logikai érzékem azt mondja, hogy ha állításod szerint a tápod jó volt, de ehhez kevésnek találtad, akkor legalább tripla túltolást javasolsz másoknak is. Mert hiszen a tapasztalatod jelenleg annyi, hogy egy háromszoros teljesítményű táp kevés volt. Mondd, hogy valahol elsiklottam afölött, amire alapozva akkor cselekedtél.

    valójában ti csináltátok, amikor nem vagytok hajlandók elfogadni a tényeket. De az az igazság, hogy az, hogy volt egy táp a gépben, azzal nem ment, raktam bele egy másikat, azzal megy, (és nem úgy, hogy egy hét múlva megint leég a turbófeltöltő), az számomra egyértelműen megmutatja, hogy kinek van igaza és kinek a véleményével akarok foglalkozni.

    Nem írtam egy hetet. Ezt te költötted hozzá. Ha 1 év akkor 1 év. Ha 2 akkor 2. Nem ez a lényeg. Hogy ebből kinek mit mutat meg a micsoda... max azt, hogy szereted átkölteni azt, amit mások írnak.
    Az, hogy alapvetően nem foglalkoztál a gonddal és utána a szőnyeg alá söpröd egy ilyennel a dolgot, az tényleg egy dolgot mutat meg. Tojsz te erre magasról, csak szokáshoz híven addig vered a tamtamot, amíg vagy fel adja a másik fél vagy valahogy valamilyen irgalmatlan nagy ferde ívvel be nem bizonyítod, hogy de, ezt jól csináltam, ez így jó, értek hozzá. Ehhez is.

    neked van olyan eszközöd, amivel azt a pártizedmásodperces tüskét ki tudod mérni, amit indításkor csinál a kártya? nekem nincs. ha neked se, akkor dolgozz még ezen a fikázáson.

    Kártya? Milyen kártya? Kit érdekel a kártya? Neked csak a kártyákat látja el a táp és külön van egy táp ami minden mást? Bőven lehet mérni a kis tápocskát. Ha ott megjelenik erre a konfigra 2A, vendégem vagy egy bármire.

    látod, ez például egy jó kérdés. az első jó kérdésed. na ez pont az, amit hiába kérdeztem a szaktopicban. semmiféle érdemi válasz nem jött ilyen témában. és akkor most már benned is összekapcsolódott az ok meg az okozat, hogy miért szóltam le a szaktopicot. azért szóltam le, mert abban a témában, amiben elvileg jártasak, nekem meg szükségem lett volna tanácsra, nem kaptam semmiféle választ. abban a témában, ami meg nem volt feltéve kérdésnek, jött a sok mellébeszélés.

    Ööö, azért nem kaptál választ, mert egyfelől ez qrva sok tényezős egyenlet lesz, másfelől, mert ki az az állat, aki egy tartós és elvben rendelkezésre álló cuccot bíz egy ilyen megoldásra, ahelyett, hogy megkeresné a hibát. Megint az van, hogy van egy hibám, próbálkoztam valamivel, működik, magyarázzátok meg akkor. Meg jósoljatok is. Mert az így megy. Nem így megy.

    én meg mezőgazdász családban nőttem fel, akkor ezentúl az agráriummal kapcsolatos témákban írt válaszaimat kritika nélkül elfogadod?

    Valószínűleg igen, bár az apa ág volt a villanyos, az anyai földművelés és állattartó... lápos ez is, de az erősen gépesített mezőgazdiban szerintem igen hallgatok rád.
    Nem vagy suta gyerek, csak iszonyatosan nehezedre esik elfogadni, ha másnak igaza és felrója neked ha hülyeségeket csinálsz vagy beszélsz.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz bambano #54 üzenetére

    amíg nem mutatod meg, hogy hol írtam olyat, hogy más is triplázzon, addig nem tudom a vitát érdemben folytatni.

    Naaaaaa, tudsz te ennél többet is :B "És nem mondtam olyan tuttit, hogy ekkora túltervezést tegyen mindenki, csak olyat, hogy ne szorosra tervezzen." Ezt írtad le. Igaz? Igaz. Mi a szoros definíciója neked? Erre 50 hsz. óta nem kaptunk még konkrét választ, csak kerülgeted a kását. Így sajnos nekem kell kifundálnom, ezt neked mit is jelent. Mivel a jóindulattal is 150W-os konfigra ráraktál egy elvben hibátlan háromszor nagyobb kakaót is bíró tápot, amivel nem indult el a gép, így azt gondoltad, ez kevés neki, nem indult el vele. Igaz-e? Igaz hát. Vettél egy az eredetinél is jóval nagyobbat és azzal ment. Másoknak pedig azt javaslod ne tervezzenek szorosra, mert az nem jó. Mivel b@sztál bármit is kimérni, így neked most az a példád van meg, hogy a konfig teljes fogyasztásának minimum a triplájára kell méretezni a tápot, de inkább többre, hiszen nálad is kevés volt.
    Ennyi infót adtál meg, ebből ez a sztori jön le. Bocsi, ha nem tetszik, de ez sajnos így van.

    konkretizálom a problémát: megkérdeztem, hogy milyen tápot?
    lehetséges jó válasz (amit más esetben többször is láttam):
    - eladtunk 100 darab x márkájú tápot, a felét visszahozták
    - eladtunk 100 darab z márkájú tápot, egyet se láttunk gariban belőle.
    - szerintem vegyél (mittomén) fsp-t.
    megkapott valódi válaszok:
    - csereberéld a hálózati kártyákat
    - rakd át másik gépbe
    - stb.
    arra a kérdésre, hogy milyen tápot, hol válasz már, hogy rakd át másik gépbe?

    Ez egy baromi jó válasz, sőt, a legjobb válasz. Számodra ez lett volna a legegyszerűbb. Most mondják azt, hogy vidd el egy felszerelt laborba és tölts el felette 2-3-4-20000 órát, hogy megtaláld miért lehetett a hiba? Titkot árulok el: ha pl. nem hajlandó egy desktop képet adni és nem integrálttal fut, első körben átdobáljuk a VGA-t egy másik gépbe. Ez egy 2 perces művelet, hacsak nem monoblockos a kártya és szinte azonnal kiderül, hogy a VGA-e a ludas. CPU és RAM tényleg 1-2 pillanat alatt megvan. Alaplap a végső. 99.999%-ban ez elegendő is. Fél óra alatt megvan az egész. Az, hogy egy kondi vagy ellenállás ment ki vagy random CPU pin görbült-e el, kit érdekel? Majd ráér vele foglalkozni a szerviz vagy a munkaállomáson a srácok.

    "Nem írtam egy hetet. Ezt te költötted hozzá.": megint mellébeszélsz. arra a mondatodra, hogy #49 "tekerjük fel a harmadik turbót, de az olajkört ne vizsgáljuk meg, hiába ment szét kenési elégtelenség miatt 2 is" teljesen adekvát úgy hivatkozni, hogy "és nem úgy, hogy egy hét múlva megint leég a turbófeltöltő". próbáld meg követni a vitát, amiben részt veszel.

    Ugyanezt javaslom neked is. Na ess akkor neki megint, aztán hivatkozzál a nagy lyukra, amit próbálsz betömni az én példáimmal kiforgatva

    "150W nagyon plafonra nálad az 500 kevés lett.": nincs bizonyíték rá, hogy 150W a plafon

    Tudom, tudom. Neked pecsétes papír kell komponensekre lebontva mi mennyit fogyaszt minimum 3 laborból. Hagyjál már a pcsába a hülyeségeiddel :DDD Bszod, egy fogyimérőt sem akartál rádugni még arra a foskazalra, aztán még én bizonyítsam neked, mennyit eszik a szutykod. Hagyjál már lógva.

    pontosan erről szól a történet, hogy folyton kevered a normál működés alatti áramfelvételt az indítási árammal, miközben te is elismerted, hogy vinyóknál volt ilyen jellegű probléma.

    Probléma ezzel sosem volt. Ezek így működnek. Tudod mikor volt gond? Mikor írtam 8 lemezt egyszerre és a gép belsejében levegő nem volt, annyi vinyó pörgött benne, nekem meg éppen elbírta a tápom az egészet. Ha valaki itt valamit kever, az te leszel. Az én példám a sarka volt a mindenségnek. A tied pedig körülbelül onnan 3 fényévnyire lehet, amit még megugrottál pár galaxissal jobbra.
    Kedvedért előszedtem egy WD Black 2TB adatait, csak, hogy végre lássunk igazi talpas számokat.
    Ez egy eleve jól zabáló régi Black vinyó, majdnem kereken 10 éves korral, 4 darab 500 Gigás tányérral. Szóval fogyasztás szempontjából nagyjából a plafon, amit egy HDD-ből ki bírsz verni. Ez indításnál 13.92W-ot puszikál be. Maximális terhelésen 10.7W a tető. Nincs 4W a diffi. Akkor most ezt átszámolhatod nyugodtan tápra, hogy micsoda ampereket akaszt rá a HDD ilyenkor arra a szutyokra.

    azt nem értem, ha elismered, hogy vinyónál volt, miért nem ismered el, hogy más alkatrészben is lehet?

    Mert olyan qrva nehéz felfognod, hogy ez nem a fater 2,5Kw-os flexe, ami megrántja a lámpát a konyhában még lágyindítóval is. Hány darab motort találsz a desktopodban? Ezek mekkora teljesítményre képesek és mekkorák? Érted már? Minden másnak az indítási áramfelvétele annyira közel van a használati maximálishoz, hogy wattokban nagyon plafon 1 számjegyet talán ki tudok erőszakolni, de ha hozzádobom a többi eseményt, ami egy prime95 alatt bekövetkezik, én még erre sem adnék sokat.

    egyébként meg ne erőlködj, szabványos, legális boltban legálisan engedélyezett alkatrészekből normálisan összerakott gép esetén nem fogom tömeggyilkosnak képzelni magam, akármennyire is tolod az ilyen mellébeszéléseket, hogy "kössük ki a fi relét".
    nem vétettem olyan hibát, ami a fi relé kikötésével egyenértékű.

    Megnyugodtam. Csupán csak szakbarbárkodsz és hajtod a semmit, utána osztod az észt a szintén nagy semmire. Ez itt a velős egyenes igazság. És aki képes ilyesmire, az sajnos sok más huncutságra is. Ez nem mellébeszéd. Ez a tapasztalat. Sajnos.

    én meg azt látom, hogy nektek esik nehezetekre, hogy nem értettétek meg a problémát, és próbáljátok indokolatlanul védeni a mundér becsületét. szólok, hogy nem jött össze.

    Én sem ma kezdtem itt az ipart, volt egy régebbi nickem is. Pontosan tudom, hogy ebben a harcban itt ha összeülne a fél villanykar és informatikus gárdája a műszerészekkel karöltve, neked az sem lenne elég. Sosem elég :N

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz bambano #57 üzenetére

    Egyem a zúzádat. Nem figyelnek arra, amit írsz? Tőkre szomorú lettem. Majd legközelebb talán ha már házhoz mész a lófütykösért legalább kicsit átgondolod van-e értelme.
    Vagy marad a szokásos elsunnyogás. Egy dolgot sajnálok: az első és legegyszerűbb kérdésre még 10000 karakter leütés után sem sikerült választ kapni. Ami rekord esélyes szvsz.
    Na, jó éjt!

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz bambano #59 üzenetére

    Csacsi öreg medvém. Látod, ha leírtad volna mennyit is kell rászámolni, meg hogyan is kell "menedzselni" egy ilyen brutális gépsas indításkori áramfelvételét akkor konkrétan, ez az egész topik totálisan ki lenne most dögölve. :D De mivel lóhalálos fingod sincs neked sem, mert a témához sincs semmilyen közöd, így mellébeszélsz, terelsz, mindenféle hülyeségeket dobálsz a másikra és elslisszolsz a válaszok elől. Csakis azért, mert akkora az az ego, hogy nem bírod bevallani, hogy igen, egy olyan témában próbáltál belefingani a 0-ás lisztbe, amibe lehet nem kellett volna.
    Ehhez képest a 60. hsz.-nél tartunk és még mindig nem tudtad egyetlen konkrét számmal sem alátámasztani vagy érvelni a topiknyitódban leírtak mellett, pedig már prezentáltam neked elég konkrétakat is, amivel tudnál dolgozni.
    És még mindig nem érted meg, hogy miért hajtogatja mindenki ezt a tripla túltervezést és honnan jött. Pedig ezt is leírtam szépen pontról pontra. Nem hagytál más opciót.

    "de azt mondom, hogy ne 10% tartalék maradjon."

    Ennyit bírtál kinyögni. Semmi mást. Semmit. És mivel mondani mondasz dolgokat, sőt, írni is írsz dolgokat, mert hát ugye mit csinálna az ember, ha nem megmondaná a tutit bármilyen szakmai megalapozottság nélkül, a felső plafont csak az alapján lehet megsaccolni, hogy mit csináltál a saját "tesztedben". Ott pedig betoltál egy akkora tápot egy konfigra, amiről elmenne majdnem fél tucat is. Mert a táp volt alulméretezett. Legalábbis szerinted. Ezt, hogy mire vélted, senki sem tudja, ez még mindig titok.

    Álmaimban egyszer, csakis egyetlen egyszer látnám végre, hogy beismered, ha tévedtél vagy éppen hajlandó lennél legalább kicsit lejönni a trónról. De nem.
    Fentebb ezért írtam, amit. Ha egy előadónyi fizikus és matematikus lenne előtted, akkor sem ismernéd be. Elismerem a tudásodat sok szakterületen, de ezzel most pont nagyon mellé lőttél. Most meg csucsu, OFF end, így is le kell moderálni ezt az egészet basszus.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák