Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anakin007

    aktív tag

    válasz Polarstar #183 üzenetére

    Pont az általad nem ajánlottat, ezüst-fekete, 3/32-es gyárilag független 1 év bolti garral.Mivel a páromnak kellett, jobban tetszett neki ez, ha már nincs fehérben, ez volt a döntés hátterében kb. 60%-ban. A maradék pedig az, hogy egyszerűen nem találtam a használtpiacon olyan Black Edition-t, amit megmertem volna venni (vagy a külső állapota miatt v. az eladó miatt (csak külföldi oldalak)) max. 60e-ig bezárólag szállítással, esetleges vámmal együtt. Ennyit is csak azért, mert a páromnak kell, magamnak jóval lejjebb húzom meg a határt :) Ezt jóval a limit alatt sikerült, irtó nagy mázlival, ráadásul boltból, számlával, gar. papírral és még egy kis kiszerelésű Haribo-t is küldtek hozzá ajándékba, egészen megható volt :) Nemtudom, hogy azért-e, mert az uccsó darabot csíptem meg v. ez alap, de naon jól esett. A készülék pedig akár az új, pedig én olyan apróságokat is észre szoktam venni, amikről a tulaj se tud :D Szóval nem belföldezek, 2x vettem telót használtan, 1x itt a PH!-n egyszer egy másik ingyenes hird. oldalon, nem a Vn-n. Mindkettő lopott volt, az egyikről azonnal kiderült, ahogy idehozta a posta, a PH!-sat pedig 2 nap múlva rakta BL-re a szolgáltató, de hagyjuk, OFF. Szóval csak külföld :)

    1 hete van használatban, 'üzleti üzemmódban', kézi irodának használja párom, a szokásos csevegőprogramok mellett, a hivatalos O365 csomaggal. Egyenlőre semmi, 1x írta ki még, hogy kevés a memória, mindjárt a 2. napon ahogy elkezdte használni, amikor épp egy tutorial (a készülék gyári bemutató tutorialja) 2db Skype (sima és a Skype For Business) futott egyszerre, levelezéssel és Chrome -al. Lelőtte a tutorial-t és mindjárt elég lett a RAM. A Skype-ról meg tudjuk ugyebár, hogy a legerőforrásigényesebb cucc ami van, még a PC-ket is fingatja a sima Skype, ha nincs televágva RAM-al. Egyenlőre semmi nem akad, üzemidő 1 nap átlagban, de bele kell venni, hogy éjjel sincs kikapcsolva és gyakorlatilag folyamatosan nyomkodja, még amikor kimegy a hidegbe cigizni is :) Jah + FM rádió a BKV-n napi cirka 1 órát.
    Egyenlőre elégedett vele, minden klappol.

    A mobilarena.com-on szoktam összehasonltgatni és elolvasni a véleményeket, természetesen a PH!-s cikkek után :) A K1 és K2 között csak pár pontszámban van difi, igaz, közel a duplája a K2 javára és hogy 2x annyi RAM van, az ára is 2x. Mivel asszony és a véleményezők sem hülyegyerek-játékokra meg vagizásra használják és nincs telepítve sok csilivili semmirenemjócsakdejólnézki app, így irodai környezetben tökéletesen teszi a dolgát, legalábbis most még. Nyilván a K2 tulajok jobban tolják, nem is tehetnek mást, hiszen megvették 2x annyiért, de ez erősen felh. függő is, biztos vannak, akiknek elengedhetetlen a K2. Nálunk ennél jobban a jövőben sem lesz kihasználva, majd a jóidő közeledtével várunk kicsit több üzemidőt (a K1 és K2 aksiban is csont u..a) meg nem is lesz annyit aktív kijelzővel járatva sem, ahogy lankad az újdonság varázsa :)
    Az alkalmazások azonnal nyílnak egymás után, web tartalmakkal sincs gondja, szépen mennek a magyar és orosz hírportálok, youtube is. Chipset szinten is csak annyi, hogy a K1 625 snapival (7USD), a K2 meg 660 (27USD av.) -al van szerelve. Nem tudom, ki mit szokott nézni, én a versus-t kedvelem, mert lényegre törö, átlag ember is megérti a sok egyszerű grafikont.
    A 3 legfőbb difi a K1 és K2 között chipset szinten:

    K1 vs. K2: 1%-al gyorsabb CPU (hűha!), 933Mhz-el magasabb memória órajel (1866MHz vs 933MHz, ez mondjuk már valami) és a big.LITTLE technology, amiről, hát, fogalmam sincs, hogy mi, de valami aksi kímélő, cpu magok közti gyorsváltó-szerűség, ami marha jó a 3D-s játékoknál) :) (Tudom, versus-on írják, tudok annyira angolul, hogy nyelvtanilag értem is, csak máshogy nem :P Mind1.
    A RAM sávszélesség viszont megint csont ugyanaz, ill. minden más paraméter, de itt a [link].

    Egyedül az android miatt félek, mert az szokta enni a ramot ill. nem ismerem. Innen tudom, ember vagyok még: félek az ismeretlentől :)

    Egy másik topikban itt a PH!-n kérdeztem erről korábban a nálam hozzáértőbbeket/tapasztalt android usereket (google telók, asszem a Pixel), mennyire lehet gáz android szinten a 3gb ram. Azt mondták, 3 v. 4 giga tökmind1, olyan hatalmas áttörés pedig nics a levegőben a közeljövőben, amitől hirtelen 6G ram v. mégtöbb fog kelleni. Ahogy nézegettem az androidos teló piacot az 50-100e kategóriában, nagyon sok 2Gb-ost árulnak újonan, a 3-4 GB RAM-al szereltek vannak többségben. A BB-ket állítólag olyan androidokkal adják ki, amiket a BB mókolt (optimalizált a vasra), úgyhogy X, majd elmondják itt is mit bír a K2 pár frissítés és hónap után, a párom meg hogy a K1 :)
    Bill.-t meg nem tudom, megkéne nyomkodni egy K2-t is, hogy legyen összehasonlítási alap. Jómagam nem szeretem a fizikai bill.-t, eddig Z30-at nyüstöltem, mert egyrészt full érintős, másrészt AMOLED-mániás vok, nálam ez a fontos. 100e alatt nem sokminden van, ami már nem avult eleleve, BB-téren pedig nincs. Szerintem a Z30 az uccsó eddig, viszont ennek a K1-nek az IPS-e marha jó, első blikkre akár az AMOLED, gondolom a K2 méginkább.
    Szóval irtóra tetszik ez a design, még a bill.-zet is tetszett ezen, úgyhogy erősen agyalok egy K1 v. K2 beszerzésén, de a 100-120e nagyon sok szerintem, mégha újszerű és garis is. Volt is az egyik oldalon SIM olvasó hibás K2 30e HUF-ért ausztráliában, de hirtelen leszedte idő előtt a piszok :D Nah majd meglátjuk, kiváncsian várom a K2-s tapasztalatokat, feature-kat :) Mivel ez K2 topik, K1-t nem találtam itt és alapjaiban nincs difi, remélem, nem akartok akasztani ha esetleg itt kérdezek vmit a K1 kapcsán :))

    Ha Isten létezne, hinnék benne.

Új hozzászólás Aktív témák