Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    amennyiben isten teremtett mindent, pontosan megtervezhette az evolúciót is, az isten hitet, mindent, mivel nyilván megvolt arra is a képessége
    az én véleményem az, túl sok véletlen kellett a földi élethez, túl törékeny az egyensúly amiben élünk, túlzottan felgyorsultak az események az utóbbi 1-2 évszázadban, meglepne ha csak úgy kialakultunk, nem pedig valaki/valami megtervezett volna, h milyen okból, az pont az ő dolga

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bkercso #16 üzenetére

    majd látom:)

    doeeg
    "Maradjunk annyiban, hogy ha csak ez az egy univerzum létezik is, nagyjából végtelen lehetősége volt az életnek arra, hogy valahol (pl. a Földön :) ) pont minden véletlen egybeessen."

    reál és egyszerre humán beállítottságúként erre csak azt tudom mondani, amit egész életem folyamán tapasztaltam:
    véletlenek nincsenek, minden ok és okozatok összefüggése, a legtöbb ember szeretné azt hinni, h vele valami véletlenül történt, pedig egyszerűen visszavezethető bármilyen esemély ok és okozati összefüggésekre
    egy "véletlen" is sok, véletlenek sokaságán pedig mosolygok csak:)
    azt tudom mondani, amíg nincs rá bizonyíték, h létezik-e bármilyen isten, avagy sem, pontosan ugyanolyan esélye van annak hogy létezik, mint hogy sem
    az, h ma a tudósok mit tudnak létrehozni és mit nem, egyáltalán nem releváns, amennyiben létezik isten, olyan lényről beszélünk, akinek a fejlettségét a mi ütemünkben mérve lehet 10e év múlva sem érnénk el, de lehet ez a szám 1 millió év is

    egy sarkalatos pont pedig a lelkiismeret, erről is van sok elmélet, amit én tudok róla, nincs összefüggésben a társadalmi helyzettel, lehet egy társadalmilag hátrányos helyzetű embernek jól működő lelkiismerete, ugyanakkor lehet egy társadalmilag előnyös helyzetű embernek olyan lelkiismerete, ami nem jól működik
    azt viszont magamról tudom, el tudom dönteni valamilyen cselekményről, hogy jó-e vagy sem, ez pl nagyon érdekelne, magában az evolúció hogy oldotta meg
    és ott van a kis lelkünk is, tehát nem kell paranormális tevékenységeket elővenni, magában a lélek elég paranormális

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Ghoosty #22 üzenetére

    pontosan erről van szó, nem feltétlen tudod aktuálisan, mért történt veled ami, de bármi történt, az nem a véletlenek műve, hanem ok és okozati összefüggések eredménye
    ezen túlmenően gyakorlatilag amiben élünk rendszerek összessége, minden kihat mindenre bizonyos mértékben, ha pl pista bácsi jól bebacik', aztán beesik az árokba, max pár fűszálat nyom agyon és feltehetően nagyobb következménye nem lesz a többi rendszerre, max azasszony' aggódik érte - ha van neki - , ellenben
    ha pista bácsi mondjuk kiugrik egy kamion elé, akkor egyrészt a szállított áru nem ér oda időben, vagy egyáltalán nem ér oda, mert mondjuk a kamionos beborult egy árokba és minden összetört, a forgalmát lezárják - késnek az emberek, akik ott közlekedtek volna, és ezzel akár újabb folymatokat indíthatnak el, a mentő lehet odaér időben és nem hal meg senki, de lehet máshova is mennie kellett volna és ott meghal valaki, stbstbstb
    az is lehet a kamionos többet nem fog kamionba ülni, annyira megviseli az eset, így az élete teljesen megváltozik akár, mert más munkaterületen folytatja az életét, ezzel teljesen más ok és okozati folyamatokat indít el, mintha kamionosként ténykedett volna tovább, az is lehet, h valaki a blaesetet látva kap kedvet ahhoz, h orvos legyen, és lehetne sorolni
    a balestekre is szeretik ráfogni a "véletlen" jelzőt, holott bármelyik visszavezethető a kiindulási okra, egy egyszerű kéz megvágásra is krumpli pucolás közben, mert nem véleltlenül vágja el senki sem a kezét, hanem mert nem figyelt oda, máshova figyelt, álmos volt, üvöltött a gyerek, de valami oka volt annak is, és annak is, h olyan állapotba került aminek ez lett az okozata

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz tope #51 üzenetére

    így van, lehetnek nálunk sokkal fejlettebb civilizációk, nem feltétlen egy élőlényt takar a szó, de az is lehet igen
    ha beesnénk egy pár száz éve élt törzshöz néhány helikopterrel, meg harrierrel, szép csillivilli kommandós ruhában meg fegyverekkel, nagyon gyorsan térdre borulnának: akkor is, ha nem lőnénk őket szanaszéjjel, max demóznánk egy kicsit ( :
    a vallások "privatizálása" egészen más kérdés, minden vallás úgy alakította, h neki kedvező legyen, a katolikus vallás is pl az én szememben vicc, van is neki egy szép története, okos ember h használta kia tudatlanságot és kovácsolt belőle hatalmat, sztem semmivel nem jobb mint a sokszor elvakult iszlám, a katolicizmus ma már valóban nem eszközöl olyan megoldásokat, amik véresek, de pár szár éve ugyanazt csinálták, meg akár rosszabbakat is, "isten nevében"...csak ugye azt hajlamosak az emberek elfelejteni:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák