Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Én is jártam ott, és amikor az asszony szólt, hogy mi van, teljes letargiában néztem az élő képet.

    Nyilván nem az eredeti, nyilván újra megcsinálják, de akárhogy is nézzük, ez egy szimbólum. Az pedig, hogy az emberek szeme láttára leég, az egy borzasztó tehetetlen érzés.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz 8th #127 üzenetére

    Csak egy-két mondat a "tőlem össze is dőlhetett volna" hozzászólóknak:

    Értem én, hogy nem érdekel titeket, de miért kell idejönni, és hangoztatni ezt? Nem kérdezett senki, hogy érdekel e.

    Random temetésekre is kijártok közölni, hogy titeket nem érdekel, és különben is afrikai gyerekek is halnak éhen másodpercenként, miért nem rájuk költik a temetés meg a sírkő árát?

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz South Velen #141 üzenetére

    Demagógia - Wikipédia

    Szerk: Off

    Szerk2: Megmagyarázom, mert úgyse fogod érteni:
    - A tartalomban egyetlen állítás volt, ami tény.
    - A kérdések jórészt már kiesnek a demagóg meghatározások alól, de ha mégsem: emeld ki a részigazságokat, vagy az irreális elképzeléseket

    Szerk3: #94 Azt is elmagyarázom, hogy miért használták rád jól, a demagóg jelzőt:

    Ilyen világot élünk. Ezek fontosabbak.

    Na ez egy baromi nagy részigazság. Attól, hogy te nem látsz tovább az orrodnál, még nem igaz. Mondok egy példát: Én, amióta önálló keresetem van, 100 forintot a rászorulóknak juttattam el, kb másik 200 forintomba került, hogy inkább a környezetkímélőbb megoldásokat részesítettem előnyben. Ezen felül kb. 50 forint értékben végeztem karitatív oktatásokat. Most meg van képem egyszeri alkalommal 5-10 forintot adni valamire, amihez jó emlékeim kötődnek. Ez tényleg azt jelenti, hogy "Ezek fontosabbak"?

    Baromi sok pénznek hangzik? Igen, mert hamar összegyűlt. Szegényeknek meg betegeknek adományozni egy ember (ha akar) 20-30 éven keresztül folyamatosan tud. Notre Dame újraépítésre csak most. Érthető, hogy egyszeri alkalomként jobban megerölteti magát mindenki, de ez nem azt jelenti, hogy ezen kívül soha semmi másra nem adott, vagy nem fog. Sőt. Általában akinek van, nem csak ilyenkor adakozik.

    Nyilván hatalmas híre van ezeknek a nagy összegeknek, de ha egy kicsit is gondolkodnál, és nem esnél hanyatt, amikor milliárdos összegeket hallasz, neadj Isten utánanéznél, hogy mennyi adományt görgetnek fel évente egyes szervezetek, akkor nem beszélnél butaságokat, és utána nem kéne megsértődnöd, mikor kioktatnak.

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz 8th #145 üzenetére

    Ne érts félre, nem így gondoltam.

    Arra próbáltam rávilágítani, hogy páran hurrognak egy topicban, ami elsődlegesen arról szól, hogy sajnálatos dolog történt, majd ezután meglepődnek, ha a társaságnak nem tetszik a jelenlétük.

    Lehet saját véleményed, de engedd meg, hogy nekem meg a te véleményedről legyen véleményem.

    u.i.: Légyszi a véleményedről szóló véleményemről ne legyen véleményed, mert a végén dimenziókaput nyitunk. Köszönöm a megértést.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz South Velen #158 üzenetére

    Ezt azért nem vertem volna nagy dobra. Azt hittem, egy pénzügyi dolgozónak nagyobb rálátása van dolgokra, és nem ír olyan butaságokat, mint amilyeneket.

    Neked, és a hasonlóan gondolkodóknak szól ez a poszt a közösségi médiából. Bár őszintén megmondom, az ihletet az adatgyűjtéshez a te demagógiád adta.
    Kár, hogy egy gépészmérnöknek kell ezt elmagyarázni egy financial analystnak (bár megjegyzem ez is olyannak hangzik, mint megannyi "analyst" állás néhány multinál, aminél a követelmény a bármilyendiploma+angol+excel)

    Kedves Mindenki, akik számára kérdés, hogy "Ha a Notre Dame-ra összegyűlik 190mrd Forint, akkor miért éhezik a világ fele?"
    Ha valóban érdekel a kérdésre a válasz, és nem csak hangulatkeltést csináltok, akkor ezt olvassátok végig.

    Természetesen 190 milliárd Forint rengeteg pénz, így biztos sokan úgy gondolják, hogy ez mindenre IS elég lenne. Ez csupán azért van, mert egyénként nem tudjuk sokan felfogni, hogy ez mennyi pénz is. Így jöjjön egy kis világstatisztika:

    - Naponta körülbelül 150 milliárd Forintot költ a világ a túlsúlyhoz köthető betegségek gyógyítására és megelőzésére. Ez naponta (!) majdnem annyi, mint amennyit a székesegyház kapott.

    - Naponta körülbelül 80 milliárd Forintot költ a világ (hivatalosan) videójátékokra. Naponta.

    - Naponta legalább 120 milliárd Forintot költ a világ új mobiltelefon vásárlásra. Olyanra, amiről talán éppen te is posztolsz.

    - Naponta körülbelül 3000 milliárd Forintot költ a világ oktatásra, ami valljuk meg, sokak számára tapasztalatra kevésnek tűnik.

    - Naponta körülbelül 20mrd szál cigarettát szív el a világ. Ugyan ennek nagyon változó az ára magyar árral számolva egy csak 1000 milliárd Forint naponta. Naponta.

    - Idén körülbelül 30000 milliárd Forintot költött a világ illegálisan kábítószerekre. Ez napra lebontva napi 250 milliárd forint.

    - Közel 1 milliárd alultáplált ember él a világon, és nagyjából ugyanennyi nem jut egészséges ivóvízhez. A Notre Dame-ra két nap alatt felajánlott összegből mindegyiknek jutna 1 darab párizsis zsömle és egy flakon víz, szállításokkal nem számolva, egy alkalommal.

    Míg a fentiek legtöbbje napi összeg, addig az utóbbi egyszer történik meg az elmúlt 200 évben. Tényleg ezt sajnáljátok annyira?

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz South Velen #169 üzenetére

    Még mindig nem árultad el, mire alapozod a demagógságomat. *Lekezelően* közölted inkább, hogy nem is vártad, hogy rájöjjek, amikor én direktben rákérdeztem. Ezek után számodra érthetetlen az én lekezelőségem.

    a prostituciora koltott penzt belefoglalhattad volna pluszban, ugy lett volna az igazi, bar lehet abbol is tobb forog vissza a gazdasagba, mint ebbol
    Akár azt is belefoglalhattam volna. Baj lett volna? Szerinted arra inkább költsenek az emberek, mint műemlékvédelemre? Ha a kérdésem túl demagóg, meg se válaszold.

    Valószínűleg évi 14M látogató nem forgat semmit vissza a gazdaságba :) Meg aztán hol került szóba a gazdaságosság? Nem teljesen értem, hogy butaságból, vagy demagógiából keverted ide. De ha már szóba hoztad, a szegény gyerekek étkeztetése mennyit hoz vissza a gazdaságnak? Ez is biztos demagóg kérdés, ne válaszolj rá.

    Az a helyzet, hogy bármennyire is próbálkozom, én vagyok a lekezelő, de te nem vagy az, aki lejön a földre, és tényekkel, észérvekkel dolgozol.

    Öreg barátom, én sem mondtam, hogy nem lett volna sok más hasznos dolog amire költsék. Azt mondtam, hogy ameddig neked egy Forintod nincs ebben a pénzben, addig ne akard megmondani, hogy mire költsék. Főleg úgy, hogy ennél sokkal "jobb" helyekről is lehetne sajnálni, amiben pénze van a hápogóknak is (cigi, kokó, prosti - jelleme válogatja).

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz South Velen #174 üzenetére

    Mellesleg az is erősítette az idézett nagyívű FB poszt demagógiáját, hogy 190 mrd HUF-ot emlegetett. A gyűjtés első napjának kora délutánján volt annyi.

    Értőolvasás még megy? A Notre Dame-ra két nap alatt felajánlott összegből

    Ha nem halnak meg azok az egyedek, talán valahol még profitot is termelni fognak egyszer.
    Ugye ezt nem gondolod komolyan Mr. Bsc+Msc diplomam van kozgaz teruleten? Szerinted ha az ipar képes lenne ezekkel az emberekkel profitot termelni, akkor miért vannak mélyszegénységben?
    - vagy mert eleve nincs ipar, ami felvegye őket
    - vagy mert amiben élnek, az már termeli velük a profitot, csak kizsákmányolja őket

    "Innentől kezdve nem vagyok kíváncsi a válaszodra."

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz South Velen #188 üzenetére

    Tudod, nem az a jó mérnök, aki pontosan meg tud határozni egy értéket, hanem az, aki tudja mennyire pontosan határozza meg azt. De gondolom, ahogyan az ács szakmához, úgy ehez IS jobban értesz mint más.

    500M Eur gyűlt össze az első napon oké. Mennyi lehetett a másodikon 800M? 900M? két napja volt 1000M szóval olyan nagyon nagyot nem téved a 600M.

    Kismókus, ne menjünk bele mert csak magadat égeted ;)

    (#182) bagyulajuve Persze, mert ő már high-level gondolkodó. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz South Velen #190 üzenetére

    Nem szövetségeseket keresek, hanem társaságot röhögni rajtad.

    Köszi megvagyok tolmács nélkül, de attól függetlenül, hogy több nyelvet beszélek, még megtalálom az alkalmas magyar szavakat is. Az, ha valaki másból nem nézi ki a nyelvismeretet, általában annak szokott a tükre lenni, hogy önmagának nagy dolog a nyelvtudás. Igazán szánom ezeket az embereket.

    600M EUR-t, akkor 2 nap alatt mindennel együtt az 1M EUR az gyakorilatilag borítékolható.
    Nekiállhatunk beleszámolni az *ígéreteket* vagy nem, nagyságrendileg ugyan ott vagyunk. 600M vagy 1mrd (1M :F ) igazán nem tesz különbséget, és pont ez a lényeg.

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák