Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bladegery #21 üzenetére

    Egyéni izlés természetesen, de ahogy minden téren az életben, célszerű az arányosságra törekedni. Ha az aláírásodban szereplő géped van a házban, akkor az például kicsit aránytalan, egy új gépnél én azt szoktam mondani, hogy a költségvetés úgy 7-8%-át költsük a házra, hogy legyen jól szellőző, stabil, rendesen szerelhető. Egy ilyen csúcskategóriás gép, mint amivel te is rendelkezel, megérdemelt volna egy komolyabb kuckót. Szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Piftuka #45 üzenetére

    Nagyon sok esetben felmelegszik annyira a merevlemez, hogy hűteni kell.

    Milyen merevlemez az? Mit értesz "nagyon sok esetben" alatt?

    Hűtés nélküli NAS-ban WD Green lemezek például 31°C-nál sose voltak melegebbek torrent alatt. Az én tapasztalataim alapján hűtés nélkül WD Black és Seagate Barracuda merevlemezek mentek 40°C-ig fel, ami még mindig messze van a határértéktől. De egy úgy-ahogy már szellőző házban 37°C-nál magasabb értéket 20°C szobahőmérséklet mellett még nem láttam. A gyártók általában 50°C körül szokták megadni a maximális működési hőmérsékletet (a Seagate új HDD-inél ez már 60°C).

    Szóval szvsz csak akkor kell hűteni a merevlemezt külön, ha nagyon nagy a forróság (vagy egyébb forrásokból fakadóan, pl. CPU / VGA nem megfelelően szellőző házban, vagy a külső hőmérséklet magas (pl. rosszul szigetelt tetőszobában nyáron)).

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Piftuka #51 üzenetére

    Hideg időszakban 27-28°C-os hőmérsékletű panel lakásokban, ill. nyári forróságban még annál is melegebb szobában ez könnyen előfordulhat (még jól szellőző számítógépház esetén.)

    A 27-28°C-os lakás sok okból sem egészséges, egyébként ilyenkor szoktam azt mondani, hogy egyszer kell beruházni légkondira, és az nem csak a gép, de az egyén közérzetére is pozitív hatással van. ;)

    Az interneten is volt több cikk arról, hogy a tartós, nagy meleg milyen mértékben ártott ezeknek a hardvereknek.

    Én ezt nem vitatom el, de ha egy HDD 40°C fölé kúszik, akkor ott valami nem kóser. Vagy a külső hőmérséklet, vagy a rosszul szellőző ház (nem külön HDD hűtés kell, hanem rendesen szellőző ház!).

    Szerintem ideális esetben a HDD hőrmérséklete nem lehet 40°C-nál magasabb.

    Ebben egyetértünk, csak ezt én normális házakban elérem külön hűtött HDD-k nélkül (és megfelelő HDD-k kiválasztásával)...

    Továbbra is az a kérdésem, hogy ha a merevlemeznek úgyis mindegy, akkor miért nem hosszában van elhelyezve mindig a merevlemez keret, hogy legalább a számítógépház szellőzése a lehető legjobb legyen?

    Amint D1Rect is leírta, így sokkal könnyebb a HDD-ket ki- és beszerelni, kábelezni. A légáram szempontjából pedig csaknem tökmindegy, hogy áll, a lényeg az, hogy a tartó kereten legyenek szellőzőnyílások, ahol a levegő át tud haladni.

    @D1Rect: A panel lakásokban mitől van hidegebb időszakokban 28 fok?

    Úgy, hogy a rossz szigetelés ellen úgy "védekeznek", hogy fűtenek, mint állatt, és amíg a tetőn, vagy a "széleken" lévő lakások fűtése még így is kihívás, a "középen" lévő lakások, amelyeket alul-felül-oldalt fűtenek a szomszédos lakások, azokban meg meg lehet főni. Ráadásul sok helyen, hogy minimalizálják az építési költségeket (kevesebb cső és csatlakozó, valamint csap) a radiátorok sorban vannak kötve, szóval egyenként nem tudod megszabni a radiátor hőmérsékletét... Ezeket átalakítani átkötő szakaszosra és termosztatikus szelepesre cserélni nem olcsó mulatság (függően a körülményektől 1-2 millió körül van).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák