Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz MC Pite #22 üzenetére

    Picit talan utana nezhetnel, mielott badarsagokat irogatsz.

    Valoban nem ugyanaz a probook, hanem jobb:

    ugyan nem amd-s, de ProBook:

    [link]

    Valloszinuleg 5 evet adnanak ra, ha annyira gyenge lenne nem? Valamint a konkurenciat szarra veri minosegben (Dell Vostro, Toshiba Satellite Pro, Acer TM P4xx, Fujitsu LifeBook A, stb)

    Valamint a HP ProBook 6475, 6575B a legkomolyabb Business Notebook AMD Platformal, ebben a kategoriaban mas nem is kinal AMD-es gepet csak a HP ilyen szinten. Na a HP ProBook 6xxxB vel fat lehet vagni. Nem beszelve a occsssoo alkatreszeket nem epitik bele a Probook 6xx5B gepekbe, ha megnezed, akkor mindene minimum jobb minusegu vallalati vagy nagyon kozeli, csak es AMD-vel.

    [link]

    (#42) stratova:

    Sajnos az a baj, hogy az AMD .nek nincs igazan komplett Business Platformja. Mint vPro. A kompatibilitasokkal is komoly a baj. Nem az AMD-vel, hanem azzal, hogy azokat a gepeket amibe AMD, apu-t tesznek szutyok alkatreszeket tesznek. Nekem is van egy C60-as Acer AS O 722 de egy szutyok az alkatreszkinalata. A legolcsobb alkatreszeket valogattak bele nem is megy csak Windows-al.
    Ezert nem teszik bele nagyvallalati gepekbe sem, mert ott a kompatibilitas legalabb annyira fontos, mint a megbizhatosag, es hiaba jo az APU, ha a lan,vlan, meg a tobbi meg egy szutyok.

    Sajnos az AMD meg mindig meg van bejegezve a gyartok altal, hogy olcso. Vannak kivetelek, mint a ProBook 64/575B de nagyon ritka.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz MC Pite #49 üzenetére

    Ok valoban nem fogunk osszeveszni, en az en 6460B-ben sokszor ProCodert is hajtok nem igazan melegszik, Ehhez kepest a Vostro 3350 meg alaphejzetben is forro mondhatbam egy szutyok a Vostro a ProBook B hez kepest, igaz mas kategoria, de meg a 4xxx-hez kepest is egy szutyok, az ararol nem is beszelve.

    Egyik lany ismerosomnek volt NX 6125 valoban agyonverhetetlen volt, valalmint mar a burkolatra ragasztott kopasallo reteg is lekopott rola, de ment a gep.

    Nekem volt egy NX7400.az 2007-es ma is megy.

    De eppen most adtam el (kb 4 hete) az 5310M-emet, amit 2009-es gep. igaz csak 4 eves lesz de megy. Ugyan ez a kialakitasanal fogva valoban melegedett.

    Most 6460B-m van, de nem erzem, hogy gyengebb lenne a minosege, a haza ennek a legkomolyabb, egyszeruen le lehet tesztelni, a kijelzo valamelyik sarkat megfegom, es megemelem vizszintesbe az egesz gepet a kijelzo sarkanak fogva, ezt a jobb gepek kibirjak, ez is. A Vostro ilyenkor mar nyeklik nyaklik ossze vissza.

    Nekem is van egy 14"-os 4*3 as ThinkPadem, meg a ProBook-ok elotti korszakbol, van osszehasonlitasi alapom, ez a 6460B legalabb annyira ossze van rakva, egyetlen dologban kulonbozik, meghozza a ThinkPad konnyebben, meg vekonyabban tudja ugyanazt a masszivitast, a RollCage miatt (T61). Meg persze a Billentyuzetm amiben a TP Verhetetlen.

    Sztem amibe bele lehet kotni valamelyest az a billentyuzet, de ezen felul semmibe. Irtak Prohardver tesztjebe, hogy mekkora tervezesi hiba, hogy a venti a jobb oldalon fujja ki a levegot, ja, csak azt nem irtak oda, hogy akkora a hot elvezeto csatorna racsa, hogy eszre sem veszeg meg akkor sem ha a processzor 3 - 4 oran keresztul 90 % korul hajtasz, mert eloszlik a meleg. Nem tudom hogyan teszteltek, de fars kep alakult ki ami nem valos raadasul, amit irok tapasztalat. Ajanlott a szintetikus tesztek helyett egy CarbonCoder x264-es HD videok kodolasaval, meg kozben 2 . 3 virtual machine hajtasa, az majd megmondja mennyire melegszik a vas.

    Meg van benne egy Scorpio Black meg 16 GB Ram es meg igy sem melegszik terhelve ugy, mint a Vostro alaphelyzetben.

    A Hangja: Valoban hallkabbak voltak a regebbi Probook-ok.

    Nekem sokkal fontosabb a processor helyett az alkatreszek kompatibilitasa, herotom van a sok Asus. MSI, Acer-be szerelt szutyoktol amik meg magukkal sem kompatibilisek, nem hogy massal. Az AMD-s gepek itt vereznek el, vallalati felhasznalasnak biztosan.
    Az altalad emlegetett Nx6125, vagy a 64/575B mont nem ilyen, mondjuk engem nem erdekel annyira az APU teljesitmenye.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz stratova #52 üzenetére

    " Latitude E5420."

    Én ezzel tisztában vagyok.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #54 üzenetére

    Nem. CPU-ban biztosan nem tud annyit. GPU-ban szenne alazza az intelt. Ha viszint az alkalmazazok nativan elkezdik hasznalni a GPU-t (Ami nem tudom mikor jon el, de nem lehet messze), akkor viszont az AMD elerheti az Intel szintjet is akar.

    (#56) Dr. Akula :

    Vallalatoknak biztosan nem lenne igeny ra, amig nincs egy normalis ipari platformja az AMD-nek. Amugy max a consumer piacon lenne igeny ra.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz MC Pite #60 üzenetére

    Megmondom oszinten nekem a Linux-okkal vannak komoly bajaim az Atheros, meg az occso Broadcommal van bajom. Nem megy Sokszor Linuxal. Windows-al persze igen, de nem egy Acel meg a regi FuSi olcsobb verzioival, Asus-al , hogy nincs driver mert nem ad hozza a ceg csak Windows Vista-hoz, es edd meg amit kaptal, a tobbi rendszerhez meg kapard ki ahonnan akarod. Legfokeppen fel napi keresgeles utan talalsz valamit amivel vagy megy vagy nem.
    Pont az Intel az ami mindennel megy, meg soha nem volt volt vele problema Linux alatt sem.
    Vallalati Notikban csak Intel és Dragabb broadcomot talalni nem veletlenul, az mindennel megy. Valamint egy TP, HP, DELL, Fujitsu uzleti gephez tuti van driver Win XP-tol Win 8-ig es megy is. En erre gondoltam konkretan.

    Ugyan az Acer kezdi ossze szedni magat, de az ASUS, MSI, meg baratai kanyarban sincsenek.

    (#61) Dr. Akula :

    Cegeknek olcsobb, plane, ha 300-at vesz. Ismerve a magyar viszonyokat meg a sales-es kimegy a ceghez es fizet egy kisebb osszeget az IT vezetonek, hogy ezt vedd, mert olcsobb.

    Amugy az a komoly, hogy pl az elozo magyar munkahelyemen 170 k-ért vettek meg a ProBook 6440-eneket, amit amugy 300 k-ért arultak consumernek. Igaz 80 db-ot vettek.

    De pl most Londonban 300 ProBook 6460B-t vettek 459 pound/db, ami otthon 220 - 250 korul lenne, otthon nem is nagyon volt vPro-s gepek ebbol a tipusbol.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz stratova #59 üzenetére

    + 1

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz lenox #64 üzenetére

    Igen en is ezt irtam a kerdesedre. Azert pl egy i5 3317 akarmikor megver egy A4-et is nem hogy egy Brazost. En csak a VGA-re irtem, hogy abban erosabb az AMD.
    Alaphelyzetben egy IVY barmikor gyorsabb 17 watton mint egy brazos CPU-ban. VGA-ban nem.

    Ha nem volt ertheto amit probaltam irni, akkor bocs

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz lenox #70 üzenetére

    Kb én is ezt irtam, azzal a kulonbseggel, hogy a celeron is elveri a brazost cpu-ban, viszont GPU-ban sztem megkozeliti a 3317-st is.

    [link]

    Bar itt sem nagyon reszletezik egy biztos, a Celeront, vagy a Pentium IGP-jet magasan megveri a 6320 is. A HD4000 -et esetleg azert nem mert ott mar van CPU ero is.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák