Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HeavyToys

    senior tag

    válasz zsigus #49 üzenetére

    Egyrészt igazad van, másrészt nagyon nincs. A 2 Ghz-es órajel örvendetes lett volna, persze ebben egyet is értünk. De az E350-nél sincsenek olyan videók, még a Killa Sample sem, ami gondot okozna. Ha valami nem megy az User error. Van 1-2 videó ami tényleg nem, de az még 6870-el sem, mert rossz a kódolás.

  • HeavyToys

    senior tag

    válasz zsigus #52 üzenetére

    Nézd én nem azt mondom, hogy minden szoftveres környezetben működik. Nálam win7 alatt semmi gond nem volt vele és az is igaz, hogy animéket sem sokat nézek!

    De oké, megkövetem magam, ha win alatt is gondja van a Hi10b-vel! :)

  • arty

    veterán

    válasz zsigus #59 üzenetére

    jó, hogy szólsz, hogy nekem ezekszerint nem htpc-m van, hanem csak egy mezei windowsos pécém ... :D

    mai napig nem láttam értelmes indokkal készült h264 10b-t. az elmélettel tisztában vagyok, egy linket a fantasztikus 10b-ről viszont elfogadnék... (de ne olyanra mutasson, ahol az összehasonlitásban az egyik sd-nek is alig kinéző anime ótvar, a másikon meg még ótvarabb... szintén hagyjuk a linket 1-2ezres bitrátás vackokról, ahol emiatt a banding a legkisebb gond)

    esetleg ha majd a 10b is megy a cpuknak, jöhet a "level6.1" rinya, amit szintén használnak majd az enkódok 0.1%-án. röhej, h ilyeneken képes a "scene" vergődni ...

    namindegy, én továbbra is elégedett vagyok a tartalmak 99.9%-t gpu-hardveresen lejátszó, windowsos htpcmel, nemlétező problémákon meg sírjon más ;)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • zsigus

    őstag

    válasz zsigus #65 üzenetére

    A Hi10b-re visszatérve, nekem volt már olyan videó (anime) ami durván kockásodott (a killa sample-el egyetemben) az E350-en (+linux), pedig nem direkt kerestem ilyet, szóval bele lehet futni. Nem tudom milyen kódolást használt, de végig ez volt.

    És, hogy a HTPC vs. PC témára visszatérjünk, szemléltetésképpen itt egy videó, ahol látszik a különbség a Win7 és az OpenELEC között. Ameddig nem próbálja ki valaki addig nem látja a különbséget, de én próbáltam mindkettőt és hidd el teljesen más "élményt" ad egy direkt HTPC-re készített op. rendszer, sebességben, irányíthatóságban, kényelemben és minden másban.

    [ Szerkesztve ]

  • MZperX75

    addikt

    válasz zsigus #65 üzenetére

    "Szerintem a HTPC egy céleszköz, nem egy mindenes (PC). A HTPC-nek leginkább a médialejátszókkal, DVD lejátszókkal kell(ene) konkurálnia, nem a PC-kel."

    Engem nem érdekel az ,hogy mennyi idő alatt indul el,mivel 24/7-ben megy több mint egy éve,ha netezem ezt használom,miközben 250 torrent fut a kliensben skypezom,vagy itt PH-án fórumozom,filmet nézek róla 1 gomb nyomásával lövöm ki a projektorra azonnal indul,de ha kell Photoshop indul a retus a képeknek,word excel árajánlat e-mail,böngészés ,zene,stb.
    Nekem ez az Igazi! HTPC mert az elnevezésében benne van ,hogy PC

    És ezt mind kis fogyasztásból,es ez itt a lényeg,ezt Lap-toppal is meg tudod tenni,de mennyiért is?Csak ha nem számít a hordozhatóság.

    Azt kell megérteni,hogy milyen hardvert mire használsz,és mire van valójában szükséged,ha ezt helyreteszed,és tudatosan,élsz,melyben benne van ,hogy figyelsz környezettudatosan arra mit csinálsz (gondolok fogyasztás,kényelem stb)

    Nálam teljesen kiváltotta az kommersz,az az asztali nagy PC-et,pedig mindig jó kis gépecske ült itt mellettem.

    "- keveset fogyaszt, kisebb teljesítményű (mint minden céleszköz), de a feladatát ellátja
    - halk, vagy teljesen passzív
    - speciális szoftver fut rajta
    - gyorsan indul
    - egyszerűen és gyorsan kezelhető"

    Na ez mindenben teljesül.
    1.keveset eszik, mindennel együtt 25-27W (persze zingelve benyalja a 37W-ot)
    De azt szinte sohasem érem el.(2-db 3.5 HDD+4Giga ram+profi gamer egér,ez mondjuk a régi gép hagyatéka+USB2TV tuner+ még egy csomó dolog)
    2. "Halk" de ez relatív. vinyónak mindig van egy kis hangja ;)
    3.Gyorsan indul? Azonnal,mivel soha sincs kikapcsolva
    4 Windows7-64 ultimate számomra egyszerű,és mindenre tök jó rajta,persze
    Jobban örülnék egy MacOS-X leopárdnak,de ennyiért?Amibe nekem került a Brazos.
    egy jobb médialejátszót sem kapok. :U

    "Pár másodperc alatt feláll a rendszer, nem kell hozzá egér és bill., mivel itt csak az XBMC-t látod, és egy távirányítóval is könnyedén kezelhető."

    Ez megoldható,kb 6-8000Ft
    (a TV arról megy róla)

    Ha a Win nem tetszik azt hasznáj amit akarsz,de itt a Brazos fórumon ne oszt az igét, mert nem értünk,értek veled egyet,szerintem butaságokat beszélsz,kis csúsztatással fogalom zavarban vagy.

    1 A HTPC az is PC!
    2(olcasd végik mi ez a kategória)
    3 A média lejátszó-az médialejátszó,és nem versenyezhet HTPC-k közt.

    Ha van lóvéd végy egy Mac mini-t ,az szuper kis jószág.
    De mindegy, annak tartod aminek csak akarod. :R

    [ Szerkesztve ]

  • vegyszer

    addikt

    válasz zsigus #65 üzenetére

    Nekem az eredeti Fusion E-350 megy, már 15 hónapja. Amikor karácsony előtt lecseréltem a gyári ITX tápot egy PicoPSU-sra, a fogyasztása drasztikusan visszaesett... Ugyan nem mértem, de egy max 36W-ot leadni képes AC/DC táp adja alá az áramot.
    Mivel az Asrock támogatja, ha áramot kap egy esetleges kimaradás után, a gép bootol, és viszi a kiosztott 1,5 TB-t a torrentbe. december óta a 15/1-es neten is kinyomott egy egész Terrabájtot :-)
    És a villanyszámla is felére esett, mint régen volt a fusion előtt, pedig mikulás óta max 72 órát volt kikapcsolva.

    Egyetlen szívfájdalmam az az, hogy a 3D-s FullHD filmekkel elvileg nem küzd meg, és szeretem ezt a E-350-et annyira, hogy ne akarjam lecserélni. De ha ez a 2.0 tudná, na akkor aktívan elgondolkodnék rajta.

    Olyan halkra szereltem, ahogy tudtam. az LC power 1320 házban csak egy 8 cm-es slient edge forog, alig 600-at, de csakis a vinyó hallatszik ki, ha seekel.

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

  • arty

    veterán

    válasz zsigus #65 üzenetére

    nekem egy w7starteren fut az XBMC, elég gyorsan indul - mire a tévém bekapcsol, már általában a win képe fogad, de ha nem, akkor az plusz 5 mp, ki tudom várni.

    azért win, mert szoktam rajta videokat átkodolni (pl apámnak, ujrairható dvd-re), ha egy feliratot kell időziteni, az is könnyen megoldható (alt+tab és subtitle workshop), stb stb stb

    ... és persze mert win7 alatt nincsenek video dekodolási anomáliák sem ;)

    jó az openelec, vonzott is régebben, de a "megszokott" win alatt a megszokott chrome nekem jobban kézreáll.

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák