Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szepi23

    tag

    válasz Faby #3798 üzenetére

    Exportáld az órán .gpx fájlba mind a hármat. Ezután a neten találsz egy csomó online gpx merge progit, pl. itt. Ezután a kapott gpx-et importálod a kedvenc programodba (pl. Strava) és kész :). Szerintem az Amazfit appba nem tudsz importálni.

  • szepi23

    tag

    válasz Faby #3800 üzenetére

    Utánanéztem, az Amazfit appba nem lehet importálni. Szerintem válassz egy olyan appot, ami sok népszerű és sok gyártónak van natív támogatása hozzá. Az Amazfit csak a Stravat támogatja, én is nagyon meg vagypk vele elégedve évek óta. Minden nagy márka támogatja, ha később váltasz, akkor is megmarad mindened.

  • szepi23

    tag

    Sziasztok!
    Én már 2 hónapja használom az órát a mindennapokban is, de főleg futás követésére. Gondoltam leírom a tapasztalataimat azoknak, akik a GPS miatt veszik meg. Igaz az elmúlt időszakban több frissítés is érkezett, aminek hatása nem egyértelmű, valószínűleg több funkciót is javított, én nem vettem észre a sport funkciókban jelentős változást (a gombok felcserélésén kívül)
    Előtte több sportórát használtam, azért vettem ezt, mert szeretek telefon nélkül futni, de zenét is hallgatni BT fülesen, ebben a kategóriában ilyen áron ez az óra egyedülálló ajánlat. Ezeken három fontos kategóriát állapítottam meg: futás közbeni kezelés, pulzusmérés, GPS
    Kezelés:
    Sajnos itt látszik legjobban a kínai hatás. Nem sikerült tanulmányozni rendesen a többi óra logikáját, futás közben a mezőket nem lehet változtatni, lapozni. Az adatmezőket nem lehet felcserélni, csak az előre beállított sémák léteznek, az is csak a mezők számában különbözik. Az auto pause elég jól használható, tetszik, hogy állás időt is mér (pl. meg kell állnom a piros lámpánál) és a végén összegzi ezt is. A manual pause nem szuper, leállítani egy gombbal még jó, az újraindítás a nagy lag miatt bizonytalan, csak később jelzi rezgéssel a funkciót, de sokszor rányomok még egyszer, mert nem érzetem, hogy elindult. Ekkor viszont megint leáll. Szerencsésebb lenne külön gombra tenni az indítást, leállítást. Futás közben izzadt kézzel az érintőképernyő használhatatlan, sőt a rácsöpögő izzadság miatt néha fals érintést érzékel, ha meg fel van oldva a képernyő. Nagy hiba, hogy futás közben a zenelejátszó képernyőt sem tudom előhívni, még hangerőt állítani sem (!!!), így ha a fülhallgatón nincs hangerőállítás (az enyémen nincs), csak a lejátszást tudom róla megállítani. Ez így kicsit gyenge, remélem javítják később.
    Pulzus:
    A csuklómérés futás közben gyakorlatilag használhatatlan, jelentősen fölé mér. Ebben a kategóriában az előző órám (Polar M430) nagyságrendekkel jobb volt. Cserébe gond nélkül kezeli a BT mellkaspántot, így már tökéletesen használható. Hátránya, hogy ha csatlakoztatva van BT-n mellkaspánt és fülhallgató is, a második egység csatlakoztatása nem mindig megy. Módszer: először fülest kell csatlakoztatni, elindítani a lejátszást, majd pause gomb a fülhallgatón, futást elindítani, mellkaspántot csatlakoztatni a futás beállításaiban, futás start és a fülhallgatón zene start. Így 10-ből 9 esetben megy, a maradékban csak óra restart segít.
    GPS:
    Átlagos/átlag alatti körülményektől függően. Nagyjából a Garmin Vivoactive 3 magasságában teljesít. Itt egy jó táblázat a GPS pontosságokról:
    [link]
    Normál futáshoz szabadban tulajdonképpen megfelelő, 10-15 km-es távon a pontossága 1%-on belül van. Szerencsére a legtöbb program (pl. Strava) tudja ezt korrigálni a GPX fájlból. A teljesítmény körpályán romlik, 500m körüli pályán már 5%-al kevesebbet mér távolságra, 360m-es rekortán pályán ez 10%, ami használhatatlan. Összehasonlítva Polar M430-al ez tragikus, az a kis körpályán tudott 1% alatti eltérést. Igaz abban a legpontosabb SIRF3 chip van. Persze lehet számolni a köröket, de ~10km környékén úgyis eltéveszti az ember. Védelmében elmondható, hogy az olcsóbb (és sokszor a drágább) márkás órák sem sokkal jobbak, úgy látszik az ilyen jellegű pontosság már nem elsődleges a fejlesztésnél. Ha ilyenre vennéd, inkább válassz egy pontos órát (pl. Polar m430 vagy v800) és egy kis felcsíptethető BT mp3 lejátszót.
    Amit szeretek: jó akkuidő, könnyű, jól leolvasható kijelző futás közben (csak kicsik az adatmezők, ha mindet felteszem), erős rezgés (sport közben is érezni jól), mellkaspánt kezelés
    Amit nem szeretek: "kínai" kezelhetőség, zene vezérlés funkciója harmatgyenge, pontatlan GPS, okosóra funkciók nehézkesen működnek, sötétben futásnál nehezebben leolvasható a kijelző a gyenge háttérvilágítás miatt, csukló pulzus mérés használhatatlan futás közben, nem definiálható új sport profil.

    Remélem segítettem néhány futótársnak!

  • szepi23

    tag

    válasz mati12 #4054 üzenetére

    Köszönet! És valóban. De csak akkor, ha nem megy a BT zene. Ha megy, nem hajlandó semmit csinálni a középső gombra, most próbáltam ki. :F Eddig csak zenével futottam.

  • szepi23

    tag

    válasz nababika #4258 üzenetére

    Ha befejezed a futást a padon, felajánlja a kalibrálást. Itt megadod a gép által mutatott távot, legközelebb azzal számol és sokkal jobb lesz.

Új hozzászólás Aktív témák