Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz joysefke #22 üzenetére

    Nyilván nincsenek 10 évvel lemaradva, hanem mondjuk 1 főverzióval és egyszerűen sorjásabb a rendszerük, szarabbak a doksik és vékonyabb a community. De ez nem 10 év.

    Szerinte, OK Bocs a Hyper-V most ott tart ahol a vSphere 4.1 (2009) bocs csak 7 évvel vannak lemaradva, csak a vSphere 4.1-ben is van értelmes memóriakezelés, ami a Hyper-V-ben ma sem, mert az a Windows server memóriakezelésével appellál ami a Virtualizációhoz pont nincs rendesen felkészítve.

    Másrészt amit a Windows mint guest oprendszer virtualizálásáról mondasz kb nettó baromság. Nekem nincsen üzemeltetési tapasztalatom, de amit játszottam Windows-zal virtualizált környezetben ott nem igazán volt problémám, ellenben most pl a Linux-szal.

    Ha Te észrevetted a különbséget a Windows és a Linux között virtualizált környezetben, akkor ott a szakembert jellemzi, aki ott nyújtotta a supportot. Nekem van kb 2000 Linuxom, meg több 10000 Windows-om virtualizálva, szóval nettó hülyeség amit írtál, az hagyján, de kapd el a szakit mert valamit elrontott.

    sorjásabb a rendszerük

    Nevezhetjük így is, ha kb a felét sem tudja a Hyper-V az ESXi-nek, de ezt én inkább fabaltának hívom, ha netalántán vCenter server és standard Licenced is van, akkor a Hyper-V, Hyper-V manager, SCVMM, a levesben sincs.

    Jobb esetben is a Hyper-V maxon annyit tud, mint a vSphere Essentials Plus, a standard és felette nem létezik Hyper-V. Ezt nem egy főverziónak, hanem minimum 2, de inkább 3 főverziónak neveznék! Azt pedig amit a Vmware Streched Clusternek, vagy SRM-nek hív inkább ne nézzük meg Hyper-V alatt, mert elméletben tudja, csak a Microsoftnál ez az Elmélet általában = Nem tudja rendesen.

    Még szerencse, hogy odaraktad a "szerintem"-et :U

    Még szerencse, hogy mindkettőt ismerem, és nem a levegőbe beszéltem... Ez az a szint amit a Microsoftosok is nyomnak, igazából nem ismerik a vSpere-t de tuti a Hyper-V majdnem annyit tud.... Szólok meg sem közelíti.
    Csak a Microsoftosok általában azt is hozzáteszik, hogy amit a vSphere tud, azt úgysem használod ki, hát Hyper-v alatt tuti nem, mert az nem is tudja....

    Windows tökéletes, Linux fostalicska sebesség (1/4-ed alatt), míg Windowson süvít drótsebességgel.

    Még mindig üzemeltetési problémát látok a feladat mögött, legalábbis ha VMware-ől van szó akkor is, de még a Hyper-V sem téved akkorát amit írsz.

    Az hogy a Linux hálózatkezelése jobb szvsz erős túlzás. TCP / UDP bufferméretek is valamikor a múlt évezredben lettek utoljára optimalizálva rajta...

    Mondjuk ilyet senki nem állított, de ha itt tartunk a Linux-hoz érteni is kell, a Windows-hoz annyira nem.

    Én a Hyper-V-ről, ESXi-ről beszéltem, ami egy hyper Visor réteg Te meg guestről a kettő nem ugyanaz, nettó baromság lenne összekeverni a kettőt, mondjuk most megtetted.... :N

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák