Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    57 W TDP-s mobil proci? Nooormális? :F A 4670K amúgy nem hangzik rosszul, a HT-ért persze kár. Kerestem a szememmel a 4570K-t, de úgy látszik olyan nem lesz.

    #23: Szerintem meg annyira azért nem drámai a procik árazása. Nem olcsóak, de ezt már megszoktuk az Inteltől. Egy 4670K $242-ért egyáltalán nem rossz szerintem, nagyjából a 3570K is annyiba kerül. Ha nem úgy dübörögne a gazdaság, mint most, és 180 körül lenne a dollár, 250 körül az euró, és 20% lenne az ÁFA a számtech cuccokara, nem 27%, akkor a most 60k-s procik (saccra) 45k-ból kijönnének...

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz DaveJr #28 üzenetére

    Azt a 85k-t azért sokallom, de nem kizárt, hogy annyi lesz. (Én inkább 70-75k-t mondanék, de majd kiderül, hogy hogy változnak a devizaárfolyamok.) Amúgy meg nem azt mondtam, hogy meg fog érni annyi pénzt, amennyiért itthon elérhető lesz, hanem hogy 242 dollárt (kb. 55000 Ft) nagyjából megér - figyelembe véve az Intel elmúlt években jellemző árait. Attól még persze ez is sok pénz, de igazából nem az sok, hanem a fizetésünk kevés. Ha egy átlag magyar is megkeresne nagyjából nettó 300-400k-t, mint szerencsésebb nyugati társaink, akkor már nem fájna annyira, hogy 60k-ba kerül egy jó processzor, és nem mondjuk 50-be.

    Egyébként meg nem kell megvenni a legerősebbet, lehet venni gyengébbet is. Az nyilván (jóval) olcsóbb lesz. Lehet venni AMD-t is, ott már 30k-ért is lehet elég jókat kapni. Kisker áron, ÁFA-val, garanciával. Amúgy meg ha megveszed az egyik legjobb, legdrágább processzort, akkor az valószínűleg egy hosszabb (3+ év) befektetés, úgy már azért annyira nem vészes a dolog. Ha meg eleve burzsuj, vagy vérpistike vagy, akkor meg úgyis mindegy, hogy mennyibe kerül...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák