Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ROBOTER

    addikt

    válasz bayarena #4 üzenetére

    Annyi logika van abban amit mond (nem a konkrét termékre, hanem a komplett piacra értve), hogy 10+ éve a 15,X inches 4:3 arányú notebookokkal jól elvoltunk. Nehezebbek voltak, de elviselhetők. Sokkal magasabb kijelző, hatalmas kávák, és cipeltük.

    Most sokkal kisebbek a kávák, kisebb minden járulékos tér a készülékekben, és csak részlegesen van kihasználva az ebből adódó lehetőség.

    Notebook esetében ami jó irány, hogy a régebbi 13 inches taromány házméretébe bejött a 14,1 inch. Erre rengeteg példa van. De A 15,6 inches notebookok is sokkal kisebbek lettek a felső kategóriában, és alig használják ki ezt az előnyt a képernyő növelésére. Az Apple először eltörölte a 17-est, majd behozta a 16-ot, mert kisebb, mint pár éve a 15-ös volt.

    Én a mostani választékból gamer 17-est nem vennék, mert a teljesítményre nem biztos, hogy szükségem van, a vastagságot, súlyt, árat pedig nem szeretném. De a képernyőméret miatt a mostani (munka) notebookomat gondolkodás nélkül cserélném arányosan nagyobb (azonos káva stb.) 17-esre, ha maradna a vastagság, és csak arányosan növekedne a súly.

    Talán erre utalt.

    Ami pedig egy picit szerintem szintén értelmet adhat a nagyobb méretnek, az UHD kihasználása. A 3840x2160 nekem kissé eltúlzottnak tűnik mobil grafika mellé 15'''-on.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák