Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mekker

    őstag

    válasz BatchMan #4 üzenetére

    A tanulás általában nem egy real-time feladat, jellemzően valamilyen szinten mesterséges az a környezet amiben ezeket betanítják. Például önvezető autóknál lehet olyat csinálni, hogy többtízezer km-nyi szenzoradatot rögzítenek, és ellátják a tanulást segítő metainformációval.
    Ha van már egy kész terméked, ott nem a tanításon lesz a hangsúly, hanem az adatfeldolgozáson.

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz #06658560 #21 üzenetére

    Nem igazán értem hogy jön ez a hsz-emhez.Ez is egy mesterséges környezet, ahol ki tudná használni a hardvert, mert itt sem kell annyit várogatni, hogy bejöjjön és feldolgozásra kerüljön az adat.
    Gondolom arra utalt BatchMan, hogy fölösleges lenne ez a hardver, ha mondjuk egy ilyen robot úgy tanulna, hogy valós időben emberek ellen játszik.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz #06658560 #25 üzenetére

    Talán nem volt egyértelmű, de nem így értem a realtime-ot, hanem hogy mondjuk nem fog a program tanítás során 3 mp-et várni, hogy lépjen az emberi ellen, mert ezeket nem éles helyzetben tanítják a való életben, hanem egy szimulált környezetben, ahol minél kisebb overheaddel letudjak a tanítás.

    Mert hogy arra irányult az eredeti kérdés, hogy mi értelme a hardvernek, ha valós felhasználás során úgyis mindig
    az inputra kell várni.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz csongi #23 üzenetére

    Lehet, hogy igazad van az előre tanulással kapcsolatban, bár nem vagyok benne biztos. Én valahogy nehezen képzelem el, hogy megveszem az autóm, és az még menet közben intenzíven tanul. Inkább azt tudom elképzelni, hogy küldi fel az adatokat a központnak, és mondjuk ez segít abban, hogy idővel egyre jobb szoftverrel patcheljék fel őket. Ahhoz meg hogy eltérő helyzetekben is jó döntést hozzon, nem feltétlen kell menet közben tanulnia.
    Minden esetre az önvezetés csak egy piac, és az is kellően szerteágazó, minden cég más elvek alapján tervez.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz csongi #28 üzenetére

    De nem értem, hogy miért kéne menet közben folyamatosan tanulnia. Ez a deeplearninges cucc csak egy módszer arra, hogy döntésképes rendszert hozzanak létre a tanítás során. A kész termékben meg kap egy inputot a rendszer, és a korábbi tapasztalatok alapján hoz egy döntést, akár csak egy if-else-es adatbázisos dolog. Csak ezzel jobb eredméyeket lehet elérni, ha jó modelleket használnak.

    A tanulás menet közben épp, hogy költségesebb lenne, mintsem egy betanított rendszerrel döntéseket hozni.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Új hozzászólás Aktív témák