Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • prozodus

    őstag

    válasz Narxis #23 üzenetére

    No, ha mindazt le tudnam irni, ami olvasas kozben eszembe jutott...
    Amit igy 13 nyelv utan kiemelnek:
    1. A gradedeket ruhellem. Meg csak veletlenul se olvasom-olvastam. Forditasokat sem szivesen. Eredetit viszont azonnal. Amiket Lomb Kato irt, azzal nagyon egyet tudok erteni, mert megtapasztaltam. Smi szotarozas, es nehany oldal smit nem ertes utan, egyszercsak elkezd vmi mukodni, es elkezdek dolgokat megerteni.
    2. A nyelverzek az egy nagy baromsag. Ez egy akkora idiota mitosz, h... Termeszetesen vannak olyan kepessegek, amik megkonnyitik a nyelvtanulast: ugymint jo memoria, erdeklodes, kommunikacios vagy, zenei tehetseg, es meg par hasonlo. Mar gyerekkent azt gondoltam, h mkivel meg lehet ertetni mindent, ha neki megfeleloen nagyarazzak el. Tovabbra is igy gondolom: lehet, h nem az ovodas lesz a legjobb graf-matematikus, de lehet fogalma, elkepzelese a konigsbergi hidakrol. A nyelvtanulassal kapcsolatban is uezt gondolom: a fejemet merem tenni ra, h aki beszeli az anyanyelvet, azt meg tudom tanitani bmelyik nyelvre. Marmint amit en is kellokeppen beszelek 😁 Es mivel idonkent ra tudnak venni tanitasra, az eredmenyek engem igazolnak. Legalabbis azoknal, akik tenyleg azt csinaljak, amit mondok. Es meg elvezik is nagyjabol. Mert sztem ez a legfontosabb egy nyelvben.
    3. aka 2.b. Vban rengeteg idot foglalkoztam egy-egy nyelvvel, de ez a legritkabb esetben jelentett kinlodast, munkat, feladatot. Igen, lehet, h nekem szerencsem volt, h olyan modon kezdtem nyelveket tanulni gyerekkent, ami kulcsot adott a nyelvtanulashoz. Es ez tovabb is adhato, de nem ugy, h elmondom mit csinalok, hanem h csinalom, ahogy csinalom, ahogy o megerti, befogadja, beepiti.
    4. A fenebe, elfelejtettem, mire idejutottam... 😂😂

    A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

Új hozzászólás Aktív témák