Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Norb79 #306 üzenetére

    Igazad van, influenza szezon nincs egész évben, tehát nem 12-vel kéne osztanom, hanem kisebb számmal. Ja, attól csak még csúnyább lesz az influenza halálok száma egy hónapban.

    "van egy fertőzött darabszáma, ami kb az usa komplett lakossága az általad hozott esetben"
    Ez nyilvánvalóan nem igaz.

    Lentebb írtam már, influenza halálozási aránya 0.1% - 2.5% között változik. Koronavírusét nem tudjuk jelenleg, legpesszimistább becslés ha a meghalt / gyógyult arányt nézed, ez jelenleg 427 / 724, tehát 58%, a legoptimistább ha a meghalt / fertőzött arányt nézed ez meg 427 / 20680, tehát 0.01%. Nyilván a valóság a kettő között van valahol, majd ha lement a járvány akkor kiderül, hogy hol.

    "Plusz, hogy az egyes államok milyen korlátozó intézkedéseket vezettek be, szintén alaptalanul paráztatva a népeket, mint ahogy a kínaiak is puszta hisztériakeltésből karanténba vágták a Föld teljes lakosságának közel 1%-át."
    Karantén alapvetően azért kell, mert borzasztó könnyen fertőz, ahogy írtam is. Ebből még közvetlenül nem lehet következtetni arra, hogy mennyire halálos.

    dabadab:
    Eddig csak kínai halálesetek vannak. Innentől azt kijelenthetjük, hogy a koronavírus a kínai körülmények között halálosabb, mint az influenzavírus (pl.) USA körülmények között. Mást nem nagyon.
    Próbáltam keresni influenza halálozási arány statisztikákat kínára, sajnos nem jutottam eredményre, ha talál valaki ilyet szívesen veszem, reálisabb képet adna.

Új hozzászólás Aktív témák