Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz brd #14 üzenetére

    UK-ban ez volt/van jelenleg, mint kikotes:
    -Model year 2008 or newer for London and year 2006 or newer for everywhere else in the UK.

    Aztan epp az az erdekes ebben, hogy Londonban, (de Pesten is) a normal lekopott taxikhoz kepest en zsiruj elektromos Priusokkal, Mercikkel es BMW-kel maszkaltam, olcsobban.

    Epp a taxisforumon olvastam, hogy bizony felnott egy vasarloi reteg, ami tenyleg csak ezt szeretne. (ami igazabol semmi masnak nem kell lenni)
    Egyszeruen (app: odajosz ahol vagyok, ut vegen ki van fizetve az ut automatikusan) vigyel el A-bol B-be, olcson.

  • camper

    csendes tag

    válasz brd #14 üzenetére

    Ebben még a taxisok is igazat adnak neked, hidd el nem akar egyik sem díszmagyarban az utcán ténferegni. De ez egy speciális helyzet miatt van így: képzelj magad elé ezer különféleképpen szocializált embert, akiket többé kevésbé egy irányba kell terelni.
    Ez a fuvarszervező feladata, az elvárása pedig pontosan az amit te leírtál.
    Csak hogy, ez az ezer ember mind másképp látja a világot, mind más környezetből jött, így ha azt mondják nekik, hogy: gyerekek legyen tiszta a kocsi, a kárpit, óvatosan, körültekintően vezessetek, az utasok érezzék magukat biztonságban, ne üvöltössétek a kedvenc zenéiteket és így tovább...

    Na most biztos lehetsz abban hogy az ezerből minimum 200 teljesen mást értelmez tiszta kárpitnak, hangos zenének vagy dinamikus vezetésnek.
    Abban is biztos lehetsz, ha nincs megszabva egészen pontosan, hogy milyen ing, milyen színű, akkor ezerből kétszáz köldökig kigombolt hawaii ingben, rövidnadrágban, strandpapucsban mutogatná az új tetkóját az utasának vezetés közben. És persze eközben üvöltene a kedvenc zenéje, mert ha neki tetszik, akkor ugye logikus, hogy mindenkinek ez tetszik.
    De ha azt mondod nekik, hogy kék színű nyakkendőt kell felvenni, akkor biztos lehetsz benne, hogy lesz 200 akinél a nyakkendő bár kék, de mosolygó rózsaszín malackák vannak rajta, amelyek épp dugnak. Tehát azt mondani, hogy kék az még kevés. Azt kell mondani, hogy kék, egyszínű, minta nélküli.

    Ennek az ellenőrzését és az ezzel való tökölést unták meg a fuvarszervezők és hoztak merev szabályokat. Ha nem a kék a nyakkendő büntetés, ha nem sötét vagy nem szövet a nadrág retórzió és így tovább. Erre ennyi idő van, nincs több.
    Egyébként ez a jelenség nem csak a taxisfronton figyelhető meg, benzinkutakon, bankoknál, tescoban, kb. bárhol.

    De most, hogy ennyit irtam neked egy kérdés: nem arról van szó, hogy azóta mellőzöd a taxit mióta dupla annyiba kerül, mint ezt megelőzőleg? Ugyanis az a bizonyos sárgítás és a taxirendelet ezt is hozta magával. Ennek már csak a hozzadéka a cégek közti egyre jobban kiéleződő verseny, gépjárműpark, sofőrők megjelenése, a nagyobb verseny miatt már erre is rámennek, eredménye pedig ez az olcsó ügyvédnek öltözött seregnyi taxis.

Új hozzászólás Aktív témák