Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsi99

    addikt

    válasz Dr. Akula #162 üzenetére

    ici gyakorlati tapasztalat az elméleteidhez....
    Nagyobb oldalakon hírdetni pénzbe kerül:
    Eleve ha átirányítanak akkor a bolt fizet + naprakészen kell tartani az árakat... az is munkaidő
    Régebben nem napi szinten változott a forint értéke... így lehet amit ma megvesz azt 3 nap múlva anagyker más áron adja ,így a 10% os haszonkulcs lehet -10% lesz.
    Régen a nagyker a megbízható boltoknak kiszálított ingyen terméket és eladás után kellett kifizetni... így természetesenen sokkal több áru volt a boltban.
    És főképp... régebben a nagyker kizárólag kiskereskedőt szolgált ki... így vásároltál ahhoz az árhoz +bolti haszon.
    Amíóta viszont a nagyker saját maga is kiszolgál és nem ad raktárkészletet ,így nehéz versenyre kellni ezzel a kissebb boltoknak.
    Természetes ,hogy nagyobb értékű cuccból nincs raktárkészlet ,mivel a beszerzési ár szinte egál a nagyker álltal üzemeltett boltal... így maximum a helyi átvétellel s egyébb kedvezményekkel tud jobb alternatívát biztosítani.
    Szóval neked mint vevő, elméletileg jobb a helyzeted... gyakorlatilag a leszűkült piac miatt jóval kissebb árréssel és kevesebb helyen választhatsz.
    Bp-n ez még annyira nem érezhető de 40-50km re már örülsz ha találsz boltot ,nem hogy még válogass

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • aginor

    addikt

    válasz Dr. Akula #162 üzenetére

    "Értem én hogy így olcsóbb" - max ennyit értesz, de nem többet. A kereskedelem általános működéséről fogalmad sincs, ez elég jól látszik abból, amiket írogatsz.

    "ha nyújt valamit amit mástól nem kapok meg." - a hazai, esetenként magasabb garancia pont ilyen tud lenni, vagy a 72órás csere/pixelgari, 14 napos elállás, stb..

    "Régebben még sikerült. Tehát nem lehetetlen, csak nem akarnak." - nem, régebben sem sikerült. Régebben is csak azt tartották, ami pörgött, a többi rendelésre jött, de lehet nem tűnt fel annyira, mert szerintem nem figyelted, és azt is elfelejted, hogy manapság sokkal nagyobb a kínálat, mint régebben, tehát nőtt a potenciális választások lehetősége is.

    Ezt a vitát lezárnám, mert szerintem parttalan. Nem látsz bele a kereskedelembe, de bírálni remekül tudsz zéró infó alapján. Szerintem mindenki vásároljon ott és úgy ahol és ahogy szeretne. Nincs ezzel szerintem semmi baj. :K

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák