Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meteorhead

    aktív tag

    válasz lenox #22 üzenetére

    Akkor elmondom, hogy én mivel találkozom. Kb másfél éve (amióta triviális, hogy nV úgy ott hagyta OpenCL-t, mint eb a Szaharát) minden létező konferencián, fórumon, kutatóintézeti kapcsolatokon keresztül kérdezgetem, hogy mégis mi a fészkes fenét csinál nV OpenCL fronton.

    Egy éve kaptam továbbítva egy belsős, nem hivatalos e-mailt egy német kutatóintézettől, amiben azt írták nekik, hogy nincs tervben akármilyen OpenCL update a közép-távoli tervekben.

    Másfél hónapja egy pisai konferencián egy nV alkalmazott előadást tartani GPU optimalizációkról, természetesen CUDA-only. Kávészünetben beszélgettünk, és ecseteltem neki, hogy az emberi erőforrásoktól szegényes tudományos computingnak miért olyan végtelenül káros ez a buzeráns CUDA-only stratégia. Hivatalos állásfoglalást nem tudott tenni, de azt azért elmondta:

    ...as for NVIDIA making progress in terms of OpenCL any time soon... don't count on it.

    Lehet mondani, hogy a partnereik már egy ideje tudják, hogy lesz valami fejlődés, de a díjnyertes CUDA Professor Partnership programban résztvevő kollégáim, akik szintén ki vannak éhezve OpenCL hírekre, mert 2 év dobták már CUDA-t OpenCL-ért cserébe, ők sem tudnak semmit. Vagy nagyon rossz a PR gépezet (amit kétlek, mert egyedül erről híres talán NV), vagy ez maximum az elmúlt 2-3 hónap fejleménye lehet, és most úgy lengetik a tudományos szoftverek OpenCL portjait a zászlójukon, mintha ők találták volna fel a spanyol viaszt, pedig nagy fa**t. Miattuk olyan tetű nehéz hordozható számolásokat csinálni.

Új hozzászólás Aktív témák