Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz D1Rect #11 üzenetére

    D1Rect!
    Ez egy komoly mondat volt. Ne tessék má' ilyen galád módon, teli pofával kiröhögni! ;) :N

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz BiP #44 üzenetére

    A bőven alatt azt a réteget érted, ami a viszonylag szűk "IT-hozzáértő" kategóriába sorolható? Mert egyébként a konzumer felhasználók 99%-ának tök mindegy, hogy mi van a gépben, csak "legyen kép". Innen nézve pedig az is teljesen mindegy a felvevőpiac nagy részének, hogy milyen a videókártya. Ha pedig éppen integrált, költséghatékony a megoldás, akkor még ösztönzőleg is hat, hogy azt vásárolják meg inkább. Tehát a "bőven", valójában igen kis réteget jelent. :U Röviden: az IGP-re sokkal nagyobb kereslet lesz és így rögtön megteremtődik hozzá az igény is. Ahogy azt korábban már Abu is írta egyre inkább a platformoké a jövő. Az más kérdés, hogy ez most sajnálatos, vagy örömteli változás-e. Meg fogjuk tudni. :K

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz BiP #52 üzenetére

    No igen. Ha megpróbálnánk számokkal dobálódzni, akkor szerintem több milliárdos nagyságrendű konzumer piacról lehet szó, amivel szemben szerintem néhány százmilliós nagyságrendű lehet azoknak a számítógép felhasználóknak, vagy építőknek a száma, akiket érdekel a diszkrét grafikus megoldás a továbbiakban is.
    Én még azt is megkockáztatnám, hogy az IGP-s platformok egészen a középkategória felső sávjáig fognak tolódni. Ez akár egy-két éven belül is igaz lehet.
    Tényleg nem tudom eldönteni, hogy örüljek-e ennek, vagy sem. Egyfelől ez könnyebben elérhető általános célú desktop gépeket prognosztizál. Másfelől ösztönzi az integrált piacokat is, vagyis a mobil és hordozható gépek is erősebbekké válnak a grafikus területen is, mindezt egy az egyre nagyobb fokú miniatürizálással társítva. Harmadrészt meg azon aggódom, hogy ha ezek valóra válnak, akkor a diszkrét grafikus megoldások, akár játékra, akár grafikus munkára, akár 3D alkalmazásokhoz, akár pedig videós utómunkálatokhoz, olyan drága megoldásokká válnak, hogy az valóban megfizethetetlenné válik a kisebb vállalkozások számára, mint Én is. Ez pedig semmiképpen sem nevezném jónak, hiszen így csak a nagyobb és tőkeerős vállalatoknak lesz bármi esélyük megmaradni megint. Bocs, de ez már így is elég off lett! :B

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák