Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz Sinesol #238 üzenetére

    Az a baj, hogy igen régen volt már az, amikor a 7950 felső kategóriának számított. Sőt megjelenéskor is a belépésnek a felsőkategóriába. Ez olyan, mintha most azt mondanád, azért király kártya, mert olyan teljesítményt hoz, mint az nvidia 2-3 generációval ezelőtti csúcskarijai. Igaz de senkit sem érdekel. A lényeg az, hogy eddig a 660 hozta a 570 tempóját ha jól emlékszem, a 760 hozta a 670-ét. a 960 viszont nem hozza a 770-ét. Konkrétan a 960 most annyiért annyit ér, mint a 3 éve megjelent (1.5 éve vásárolt), arányaiban ugyanennyiért vett kártyám. Tehát még egyszer. Ugyanannyiért kapok ugyanannyit mint 2 éve. Akkor ez most haladás, fejlődés? Kevesebbet fogyaszt, ez spórolna nekem max 100 forintot havonta.

    "Ennyi erövel a 980 még jobb senki se vegyen 970est se mer alig olcsobb..."
    Az az alig olcsóbb az konkrétan több mint 60 ezer forint különbség. 70 vs 100 és 100 vs 160, szerintem nem ugyanazok a léptékek.

    "Én inkabb sporolnék 285re, mint egy regi 7950re,"
    Én meg inkább vennék pár ezer forinttal drágábban egy 280X-et. Gyorsabb mint a 960 oc-s változat vagy a 285, és nem sokkal drágább (kb 5-7k) mint egy egy 960 oc-s változat. Mindenesetre a húzott (850->1150, 1250->1550, mindezt 50% venti alatt furmark alatt) 7950-esemmel elleszek a 380X-ig. Ami biztosan sokat fog fogyasztani, és meleg lesz, de nem lesz szétherélve mint a 9-es széria. Lehet próbálni védeni a mundér becsületét, de ez még a komolyabb nvidia hívőkből is nem ritkán fejcsóválást váltott ki. Ennél pedig nem kell többet mondani.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák