Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    Nem értem.. Akkor most:

    1. A Rambus fejlesztette ki ezeket a technológiákat, vagy..

    2. "Becsempészte" a saját, szabadalmaztatott technológiáit a szabványba a Jedec megtévesztése által, vagy..

    3. Mások által kifejlesztett technológiákat védetett le sajátjaként, vagy..

    4. Mások által kifejlesztett technológiákat védetett le sajátjaként és aztán csempészte bele a Jedec kijátszásával (pontosabban tények elhallgatása által) a szabványba?

    Mert, ha az 1. igaz, abban az esetben Rambus "bűne" nem az, hogy "lopott", hanem hogy átb**ta egy olyan trükkel a konkurenseit és a piaci szereplőket-partnereket, amit akár Intel, akár AMD és igen, akár nVidia is simán meglépett volna, ha csak az "erkölcsi hozzáállásukon" múlott volna..

    Nem tudom, a 4 közül melyik történt, de kapitalizmus van és nem jótékonysági egylet egyik sem. Az más kérdés, hogy etikus, vagy sem. Ha Rambus tényleg nem a saját szellemi tulajdonait védette le (vagyis lopott) akkor ki az eredeti fejlesztő és miért nem pereli Rambus-t mondjuk a dokumentált fejlesztéseik alapján? Ha viszont Rambus saját fejlesztéseket birtokolva lépte meg ezeket a trükközéseket, az még mindig "etikusabb" mint amit itt sokan állítanak (és már nem tudom melyik igaz)

Új hozzászólás Aktív témák