Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Olajka02

    aktív tag

    válasz tecsu #28 üzenetére

    Nekem mindkét moncsim IPS...
    És ha van is bevilágítása, akkor az minimális.
    Az érme másik oldala, az pedig az, hogy ilyen betekintés szögeknél a TN paneles LCD-k meg legalább ilyan borzasztó bevilágítást eredményeznek, ha nem borzasztóbbat.
    Arról nem is beszélve, hogy nem tudhatjuk, hogy milyen kamera és monitor beállításokkal készült ez a felvétel...
    Védeni nem akarom a technológiát (az egyik Barátom is megjárta egy ips paneles megjelenítővel, az egyik sarok láthatóan jobban bevilágít neki, mint kellene) de szerintem kevesebb látható, megjelenő "hátránnyal" rendelkeznek az IPS paneles megjelenítők.

  • dabadab

    titán

    válasz tecsu #28 üzenetére

    "A korrekt tájékoztatáshoz hozzá tartozik, hogy nagyon sokan emiatt ódzkodnak az IPS monitoroktól. ;-)"

    Akkor azok idióták: a bevilágításnak semmi köze ahhoz, hogy IPS, TN vagy VA. Ugyanis ezt a problémát nem maga a panel, hanem a háttérvilágítás (konkrétan annak az egyenetlensége) okozza és az ellen a TN panel sem véd.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Isual

    veterán

    válasz tecsu #43 üzenetére

    A linkelt videón a kijelző bevilágításos bal sarkokban, amin felerősödik a glow. Plusz irreálisan magasra van tekerve sötét szobához a fényerő, ebben is biztos vagyok. Az egész videó emiatt nem reprezentatív és semmiképp nem vetíthető ki nemcsak az IPS technológiára általában, még a videón szereplő modellre sem. Ennyire egyszerű a dolog. Ettől még létező jelenség, csak ez a videó nem jó példa és nagyon sokszor user fail az ok, nem a glow, mert éjjel is 75-ös Br-en barnítja magát, ami mellett feketén a glow is sokkal kifejezettebb.

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • Isual

    veterán

    válasz tecsu #47 üzenetére

    Azért reménytelen mert irreleváns. Átlag júzernek a 6+2 is észrevehetetlen, közelről is, a 8+2-t meg az U2410 tesztjén, dezz közelről vizslatva is csak gyanította, hogy nem natív 10 és valami nem stimmel, de amíg nem közölték le, ő se merte volna biztosan állítani. Ő olyan szakértő, akiből kevés van Magyarországon és 10 cm-ről nem volt teljesen biztos ebben. Persze a 6+2-t könnyedén megmondja, de egy mezei felhasználó, normális távolságból azt se. A 8+2-t meg sehogyse.

    Szóval el kell engedni ezt a gumicsontot, túl van és volt ez anno is dimenzionálva. ;)

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • Isual

    veterán

    válasz tecsu #60 üzenetére

    Színlátás? :D Köze nincs hozzá. Ez pont azt árulja el rólad, hogy mivel nem tudod miről van szó és ez miben érhető tetten (súgok, nem a színekben), sose vennéd észre a különbséget egy valós 8 bites és egy 6+2-es sRGB-s IPS között.
    Felfújt téma és túlbeszéltük. Irreleváns dolog.

    A kórházakban Medical EiZO-k vannak és ha valakik tökhülyék ehhez, azok a radiológusok 90%-a. Mégcsak nem is kalibrálják be, totál igénytelenül vannak többszázezres EiZO-k a radiológusok 90%-a előtt. Pont rossz példa, azért veszik mert közbeszerzéssel ez több, mint egy 250 ezres NEC és többet lehet lenyúlni az egészből. Az egész "orvosi" cuccok egyébkén lehúzás és lopás kategória.

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • Isual

    veterán

    válasz tecsu #63 üzenetére

    Csakhogy a 8 és 10 bitnek továbbra sincs köze a színpalettához. A kettő teljesen más és nem is tudom hogy kevered ide. A bitek, azok gyakorlatilag a panel pixeleinek árnyalatfelbontásáról adnak tájékoztatást, míg a színpaletta a háttérvilágítás típusán múlik - W-LED, CCFL, WCG-CCFL, GB-LED, RGB-LED. A kettő nem ugyan az. Te utóbbiról beszélsz mert nem érted, hogy mik is azok a bitek. Épp ezért sose vennél észre egy 6+2 és egy 8 bites standard gamutos kalibrált IPS (pl NEC EA231WMi vs Dell U2311H) között semmiféle különbséget. Úgy ahogy még véletlenül se vennél észre egy 8+2 és egy 10 bites széles gamutos kalibrált IPS között se semmit. A két esetben a színek ugyanolyanok lennének, az átmenetekben van különbség, mert míg a valós 8 ill 10 bites panel külön-külön meg tud jeleníteni minden árnyalatot, addig az FRC-s megoldások csak egy finom trükkel érik el a köztes árnyalatok látszatát. Ergó a percepciós szinten, ha nem vagy szakértő, látszatra ugyan az a kettő. A különbség észrevételének köze nincs a színlátáshoz és színpalettához vagy színtérhez, csak szakértő szem látja a ditheringet és egyéb FRC anomáliákat, nagyon közelről, ami minden csak nem életszerű. ;)

    Ami a radiológusokat illeti valóban nem fogalmaztam egyértelműen, elnézésed kérem. Most megpróbálok egyértelmű lenni. Tehát a feltevésed ez volt: "akkor a kórházakban feleslegesen dobnak ki többmillió forintokat fekete-fehér ill. színes monitorokra /db.". Válaszom: Igen. Kivételes az olyan radiológiai rendszer, mint amit te - egyedüli - példaként említesz. Rendszeresen járok nagyobb klinikai központokban és az arány 9:1-hez nagyságrendű. A milliós EiZO-k nagy része méltatlan műszaki állapotban és alkalmatlan környezetben van, hozzá nem értő radiológusok által használva. Arról nem is beszélve, hogy a radiológiai programokhoz ritkán van bekalibrálva.

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Új hozzászólás Aktív témák