Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz rudi #62 üzenetére

    Csak, hogy én se maradjak ki a névhasználat kapcsán kialakult vitából:
    Az Apple marketingnek joga van úgy nevezni a termékét ahogy akarja, amíg az nem ütközik valamilyen jogi szabályozással. Szivük joga akár "The latest gratest iPad"-nak hívni, ha azt gondolják úgy többet tudnak eladni.

    A PH viszont nem az Apple marketing szócsöve, hanem jó esetben az olvasóik által elvárt mélységű és minőségű tájékoztatásért felel, ebbe adott esetben beletartozik az is, hogy a hivatalos gyártói terminológiától (amely valljuk be nem a potenciális vevők hiteles tájékoztatásáról szól) eltérő szavakat kifejezéseket használhat a jobb érthetőség kedvéért.

    Ez az aktuális hírre lefordítva az én szemszögemből a következőt jelenti:
    Ha a terméket a az iPad3 név jobban leírja mint a new (new) iPad, akkor tessék a kötelező körök után ezt is használni, mert én bár érdeklődő vagyok nem ismerem az Apple termékeit, nekem még az iPad2 is "new iPad" lenne, nem hogy a harmadik verziója. Ha marketingszöveget akarok olvasni, akkor nem a PH-ra megyek, hanem letöltöm a gyártó oldaláról a data sheet-et, amennyiben van ilyenje.

    A cikkek pedig nem csak a fanboyoknak szólnak, akiknek a fejébe már betöltötte a gyártó a marketingszöveget, hanem olyan érdeklődőknek is, akik csak hiteles tájékoztatásra vágynak, velük szemben nem érzeném fail-nek, hogy egy PH-s cikkíró engedjen a fanboy-ok nyomásának/trollkodásának.

    J.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák