Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    válasz #06658560 #34 üzenetére

    Persze, hogy megvan a sisakcélzó, csak abban meg nincsen lasser, ami a szemedbe világítana. Az a fejmozgásodat követi és szervómotorokkal abba az irányba fordítja a fegyver csövét, amerre nézel.

    :DDD

    Kiegészítés:

    A "lasser" szó egy vicces szleng a lézerre, 1996-ból, egy híres-hírhedt videóból, amit a legendás Rage/Scenest partin vetítettek az Almási téri művházban, csak akkor te még nem éltél. Bár a szavak erős hasonlósága miatt ezt magadtól is kitalálhatttad volna.

    :DDD

    [ Szerkesztve ]

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz #06658560 #46 üzenetére

    Informatikai portál látogatóitól általában nem áll messze a demoscene. Informatikai portál látogatóitól _elvárt_ az ilyen szintű általános tudásanyag. Megismétlem: annyira felismerhetetlen volt a lasser és a lézer szavak közti hasonlóság? Vagy csak kötözködésből tettetted, hogy nem jöttél rá?

    :DDD

    Na, mindegy, szakmai szempontból messze kanyarodtunk. Itt van náhány kép:

    Ez egy HUD stilizált elve, nem vetít a szembe:

    Ez egy célzósisak, ez sem vetít a szembe:

    Ez meg a postban leírt szemüveg:

    Elnézést az elnagyolt képekért, csak úgy összedobtam őket. De remélem, világosan látszik a különböző működési elv.

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz #06658560 #53 üzenetére

    Nincs kedvem ma reggel flémelni, de összeszedtem neked időrendi sorrendbe:

    Az eredeti kérdésfelvetés az volt, hogy a postban leírtakhoz hasonlóan vetít-e a pilóta szemébe lasserfényt a pilóták sisakkijelzője? (Ez volt a aelfwine kolléga nyolcas hozzászólása.)

    Erre jöt válasznak az, hogy nem, mert a HUD-on keresztül néz ki előre, az meg nem a pilóta szemébe vetít. (Ez volt a huszonhármas hozzászólás.)

    Erre te megkérdezed, hogy na és a sisakcélzó? (Ez volt a harmincnégyes.)

    Erre adtam a választ, hogy abban sincs szembe világító lasser, legfeljebb transzparens LCD, amin keresztülnézel. (Harminchetes.) Ezzel még Strezi kolléga is egyetértett.

    Szóval az, hogy valamit folyamatosan nézel, vagy átnézel valamin, az rohadtul nem jelenti azt, ami az eredeti kérdésben elhangzott, miszerint vetít-e a pilóta szemébe lasserfényt a pilóták sisakkijelzője.

    Tehát NEM cáfoltam meg magam.

    Vagy rosszul értelmezel, vagy vagy rosszul érvelsz.

    :DDD

    Megismétlem: ez így lassan átmegy flémbe, ennek itt nincs helye.

    QNX is cool!

Új hozzászólás Aktív témák