Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DMG

    senior tag

    Amikor ez a téma felvetődik, akkor mindig elhanzanak az ellen érvek. Ahogy a cikk is írta, meg már én is leírtam pár helyen, jópár évig nincs esély arra, hog yez hatékonyan tudjon működni. Sőt, ha összeadjok a késleltetéseket, akkor is gyenge, ha elképzelhetettlen sebességgel száguld át az adat a neten.

    Vállalati szférában van létjogosultsága, de még ott sem minden helyzetben lehet alkalmazni. Fejlesztői és teszt környezetekben kiváló, ott nem kell annyira szétszeparálni az erőforrásokat. Éles üzemben viszont az üzletágak szempontjából kénytelen vagy szétszeparálni, mert hiába bika a szerver a felhőben, ha valahol lassú az adott üzleti alkalmazás, majd a cloud rendszerre fognak mutogatni, plána, ha egy idő után elfogy az erőforrás, akkor nem egy helyen, hanem egyszerre mindenhol fogy el, míg szeparált erőforrásnál csak az szenved hiáynt ahól épp elfogyott a memória.

    Ugyan ez igaz lenne az élet képes játékra használt felhőre is, most mi van. Ha gyenge a géped egy adott játékra, akkor nem játszol vele, ha a felhő gyengül akkor senki sem játszik. Persze folyamatos bővítés, meg fejelsztés, az viszont pénzbe kerül, és nyílván ugyan úgy feled fizettetik meg, szóval ugyan ott vagy, mintha vennél egy rohadt erős gépet otthonra, és az legalább a tiéd, nem más zsebét tömöd, mert ügye ha veszel egy VGA-t akkor kifizeted a kereskedő hasznát, ha előfizetsz egy cloud acountra, akkor kifizeted a hasznát annak aki kifizeti a kereskedő hasznát. Nem tudom érthető-e :DDD

    MOD:

    Még egy gondolat, az évek fejlődést hoznak, szóval lehet itt 6-7 éveket saccolni, de a játékok is fejlődnek, és szerintem az életbe nem éri utól ez a fajta fejlődés a játékok gépigény beli feljődését, vagyis 6-7 év múlva a wolfeinstein-el lehet majd felhőben játszani, nagy élmény lesz. :C

    [ Szerkesztve ]

    Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

  • DMG

    senior tag

    válasz MongolZ #12 üzenetére

    És akkor az akció játékokra továbbra is a "vékony kliensedet" fejleszted, a stratégiák miatt meg előfizetési díjat fizetsz? Van akit ezzel meg tudnak etetni?

    Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

  • DMG

    senior tag

    válasz #51736960 #17 üzenetére

    Még ha bele is feccölnének annyi milliót, hogy kiszálgálj a ajátékos társadalmat, nincs az a négyzetméter ahol ez el is fér (pláne 2x, mert ügye clustert illik építeni egy ilyen szerverből), arról nem is beszélve, hogy egy szerverkönyezethet fejlettebb infrastruktúra kell, mint egy asztali gépnek. Klimatizált helységek, rengeteg energia, komplett üzemeltető gárda. Bele se merek gondolni, mennyi lenne a havidíj. :U

    Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

  • DMG

    senior tag

    válasz atus72 #24 üzenetére

    Eltünt ezzel akpcsolatban a HSZ-em, bizots nagyon sértő volt. :F Vagy mi. (Ja meg van még csak feljebb, de ugyan ez volt a felvetés mint általad) :DDD

    Szóval a játékok 10% miatt nem érdemes kiépíteni egy ilyen rendszert, amikor a 90% hoz építesz otthoni gépet, hogy azokkal tudjál játszani, szóval ugyan úgy játszhatsz otthonról a 10%-al is.

    Azt meg én nem látok, hogy efelé haladnánk, nekem mind otthoni és mint szerver környezeti végfelhasználónak az jön le a tapaztalatokból, hogy ez csak egy mellék vágány, ami vagy bejön, vagy nem, de inkább a nem felé hajlok.

    [ Szerkesztve ]

    Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

  • DMG

    senior tag

    válasz Zull #29 üzenetére

    Már nin csedit. :(

    A lényeg, amit a kolléga is írni akart szerintem, hogy a hardverek utol érték a játékok követelményeit, innetől meg együtt fejlődnek, szóval nincs értelme a vékony kliensnek, főleg, hogy sokan státusz szimbólumot csinálnak abból,h og ymilyen gépük van, szóvalakkor is megveszik a csúcskártyát, ha a vékony kliensbe nem is kell.

    Ami meg a fejlődést illeti, fejlődhet ugyan a felhő, és nőhet az adatsebesség, de azzal együtt fejlőnek az igények is, vagyis ahogy haladunk előre az évekkel úgy nő az adatmennyiség is, amit el kell juttatni a kliensig, és az elég sok idő, amíg utóléri az adattovábbítás a grafikai fejlődést. szóval max a dédunokáink. :U

    Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

  • DMG

    senior tag

    válasz #95904256 #37 üzenetére

    Jahh, egyértelműen. :DDD

    Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

Új hozzászólás Aktív témák