Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz Tetsuo #189 üzenetére

    Parasztvakításnak jó lesz az, valódi fejlesztés helyett... és ki lett vesézve, hogy igaz, amit írtam.
    Ez itt már igencsak off:

    A probléma már csak azzal kezdődik, hogy a fényképezéshez fény kell, márpedig a mozgókép (legyen az film vagy TV adás) csak állóképek sorozata. Minél nagyobb a felbontás, annál nagyobb lesz a zaj is. Minél nagyobb a képfrissítés, annál magasabb érzékenység kell, és ezzel együtt megint nő a zaj, ami rontja a képfelbontást, a színeket...

    A HFR-nek van értelme, a mostani HDR vicc kategória (10 bit az minden csak nem HDR, de tény, hogy a színárnyalatokkal csodát művel 8 bpc helyett). Már csak azért is vicc, mert már 10 évvel ezelőtt is 12 bpc-vel szerkesztettem képeket, mostanság a 14 bpc a normál, és még az sem elég a HDR-hez, ezért használunk kompozit képeket, erősen tömörített dinamikával, amit HDR-nek csúfolnak.

    A valódi előrelépés az lenne, ha maradna a fHD felbontás olyan 75"-ig, nagy méretű és teljesítményű alpixelekkel, amik elérik a filmek masterelésekor használt 4000cd/m2 maximális értéket (sok száz wattos csúcsfogyasztás mellett, ahogy annak lennie kell), 10 bit helyett 14-16bpc-t használnának. A 24p-vel nekem nincs gondom, a filmekhez az megy, TV tartalmakhoz mehet a nagyobb framerate (mondjuk nem sok értelmes dolog megy a TV-ben, amihez kellene. Aki szereti a sportot annak kell).

    Azzal megint nem sokat törődnek, hogy még mindig igen gyenge az OLED-ek mozgóképfelbontása (a statikus tartalmakkal nincs gond). BFI-vel javul, de nem az igazi. Pedig megvan rá a technológia, a plazmáknál már bevált subfield-drive rendszer, az OLED-ek válaszideje megfelelő lenne hozzá, de ezt nem építik be még jó ideig valószínűleg.

    Persze ezek hozománya lenne, hogy a HEVC kódolás sokkal magasabb bitrátán menjen, mint a most aktuális 4K tartalmaknál, ami ugrásszerűen növelné a képminőséget.

    Ezzel csak az a gond, hogy nincs marketingértéke a dolognak. Így soha nem fog elterjedni. Ahogy a mobilos kamerákat is a pixelszám növelésével lehet eladni, a tényleges minőség senkit se érdekel (majd kilegózza az AI mi akart lenni a képen)...

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák