Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #04824576

    törölt tag

    válasz -Skylake- #55 üzenetére

    A csempézés pont nem érdekel, hogy benne van, amióta a 10-ben nem erőltetik annyira, mint a 8-ban.

    Engem inkább olyanok b...nak fel, mikor az új gép elindult az előtelepített Windows 10 Home-al, és nem engedett be, csak ha online fiókot hoztam létre. Pro-nál be lehet jelentkezni offline fiókkal is, de nem ez az egyetlen gond. Aztán mondja valaki, hogy a Microsoft nem gyűjt személyes adatokat. Nem a lóf...t.

    Ezután percek teltek el azzal, hogy kérdezgette, mihez férhet hozzá. Helyadatok, szövegbeviteli adatok, telemetria, stb. Persze hiába tiltottam mindent indulásnál, utána a gépházban, és vezérlőpultban is volt, amit újra ki kellett kapcsolni, már amit hagyott kikapcsolni, mert érdekes módon pl. a szövegbeviteli adatok elküldését hiába tiltottam le induláskor, utána mégis be volt kapcsolva.

    Zabálja az erőforrásokat is. A Mint majdnem fele annyi memóriát eszik Cinnamonnal, mint a Windows. Közben meg elvégzi ugyanazt. Persze, lehet rá mondani, hogy tegyek bele több memóriát, és probléma megoldva, de minek pazaroljak? A legérdekesebb az volt, hogy elővettem valamelyik nap egy régen félretett, porosodó netbook-ot. Kemény 1 gb memória van benne, meg valami kis atom proci. Tettem rá egy mint-et XFCE környezettel. Valami 450 mb memóriát eszik, ami brutál jó. Meglepődtem. Most átmenetileg ez látja el a médiaszerver szerepét, amíg nem rakok össze egy normálisat.

    Borzalmas a Windows lemezkezelése is. A torrent alkalmazásban szándékosan csökkentenem kellett a letöltési sebességet, mert ha erősen megdolgoztatta a letöltés a merevlemezt, akkor az egész rendszer elkezdett akadni. Az egér is szaggatva mozgott. Azt hittem, ez ilyen dolog, ha gyors letöltést akarok, SSD-re kell letölteni. Majd pár hónapja kipróbáltam a Mint-et, és jött a letöltés ugyanarra alemezre teljes sebességgel, miközben a rendszer kifogástalanul ment mellette.

    Aztán ott vannak a problémás hardverek. Fater laptopján nem tudom, mi okozta, de friss windows-nál ment szépen, tehát nem a vas gyenge. Majd az egyik frissítés úgy belassította, hogy egy böngésző megnyitására is hosszú másodperceket kellett várni. Elkezdhettem volna egyesével átnézni a frissítéseket, hogy melyik okozta, de egyszerűbb volt neki is feltenni egy Mint-et. Azóta is gördülékenyen megy, és boldogan használja.

    Az én régi laptopomon (régi alatt nem őskövületet kell érteni, kb. 5-6 éves) a bluetooth hangrendszert dobálta le állandóan. Kézzel kellett újra csatlakozni. Linuxon hiba nélkül megy.

    Sorolhatnám még hosszasan, mert van tüske bőven, de így is hosszúra sikerült, és akkor még olyanokat nem is említettem, ami nem saját tapasztalat, mert itt szokás nem elhinni olyat, amit nem az a személy élt át személyesen, aki állítja.

Új hozzászólás Aktív témák