Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AssAssynn

    őstag

    válasz Tigerclaw #24 üzenetére

    Egyértelmű, hogy a cikk nem ír erről. Elég durva lenne, ha az EU erről nyilatkozott volna, vagy ha a cikkíró ilyet mert volna leírni róla. :B
    Azt továbbra is megértem, hogy védeni kell a kisebb cégeket.
    Amiről azonban én írtam, az az, hogy egy ilyen törvénnyel - ismerve az EU-t - nem az lesz elérve, hogy teljesen független módon mindenkit egyformán kezelnek. Hanem egyeseket megakadályoznak majd a gyarapodásban, terjeszkedésben, felvásárlásban, tehát a növekedésben, és abban, hogy komolyabb pozíciókba kerüljenek. Másoknak azonban (haverok) ugyanezt a növekedést megengedik majd, sőt véleményem szerint még támogatni is fogják őket ebben.
    Tehát: az EU a kezébe akarja venni a jogot arra, hogy kinek lehet mammut cége, és ki maradhat kis/közepes szinten.
    Az, hogy a közleményben megnevezték a FB-ot, Google-t, csak színjáték. Ha úgy döntenek éppen velük szemben nem, és mással szemben érvényesítik majd a jogukat.

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

  • AssAssynn

    őstag

    válasz Tigerclaw #26 üzenetére

    "Nincs ertelme egyedileg vizsgalni az eseteket."

    Pedig itt arról van szó, hogy az egyes hatóságok/bizottságok nagyobb hatáskört kapnak. Azaz ők döntenek majd az egyes esetekben.
    Amiről te írsz az az, hogy törvénybe van szabva, számszerűleg, tényadatokkal, hogy ilyen és olyan cég nem vehet meg ilyen és olyan céget. Pont. Tehát kvázi egy független törvény, ami mindenkire érvényes. Így még lenne is értelme, csak hát két baj van. Az egyik, amit fentebb is írtam, hogy a hatóságok hoznak bírálatot erről. A másik, hogy a törvényt is meglehet úgy fogalmazni, hogy szándékosan az egyiket kizárja, a másiknak meg kiskaput engedjen. Ilyenről mindnyájan hallottunk már.

    #30Narxis Azt látom, hogy az EU és minden más hasonló szervezet egyértelműen így működik. Mindig meglep amikor valaki az EU-t egy hibátlan, mennyei szervnek tartja, amiben meglehet bízni.
    Sajnos nálunk Mo.-on még mindig erős ez a téves vélekedés, hogy a külföld/nyugat(/eu) az a "jó", szemben saját magunkkal(!?) és másokkal, akik a rosszak. Ez még világháborús hagyaték szerintem.

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Új hozzászólás Aktív témák