Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz arty #244 üzenetére

    "Jahogy mert usereket veszítenének, éééértem. De almán ilyen nem történne meg, ott azonnal menne mindenki a facebookstoreba. Éééééértem. Vagyis, NEM! "

    Persze, hogy nem érted, mert nem akarod megérteni.

    Az Epic miért is pereli a Google-t?
    Mert szerinte hiába lehet alternatív store-okat telepíteni a droidra, azzal nem lehet megtörni a Google Play hegemóniáját, ami az Epic szerint monopólium, tehát annak kell bírói úton véget vetni. Ha ez sikerülne (nem fog, de tételezzük fel), akkor egymással ténylegesen versengő alkalmazásboltok jönnének létre droidon. Ebben az esetben történne meg, amiről beszéltem, hogy ha egy alkalmazásbolt szabályai túl szigorúak, akkor az versenyhátrányt jelentene a boltnak a többivel szemben, mert a kiadók átpártolnának máshoz, így az appokkal szembeni biztonsági szabályok fokozatosan lazulnának.
    Mivel még nem tartunk itt, így értelemszerűen droidon is csak elméleti lehetőség az alternatív alkalmazásbolt, nem pedig gyakorlati, tehát a negatív hatásai sem jelentkeznek a gyakorlatban. Reméljük az Epic csúnyán elbukja az abszurd perét és nem is fognak.

    Természetesen ha az iOS-re rákényszerítenék az alternatív store-okat, de az Appstore megtarthatná a hegemóniáját, akkor iOS-en se lenne a döntésnek gyakorlati jelentősége, de az Epic nyilván nem elméleti lehetőséget akar kiharcolni, hanem az Appstore-al szemben akar valós alternatívát nyújtani, ha kell, bírósági döntéssel. Ez esetben pedig pontosan ott tartanánk, amiről beszéltem: a fejlesztők kijátszanák egymással szemben a konkuráló alkalmazásboltokat, hogy megszabaduljanak a biztonsági kötöttségektől.

Új hozzászólás Aktív témák