Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    "Annyi látszik a tervekből, hogy az Intel különösebben nem hajszolja a konkurens AMD Raven Ridge lapkájának asztali és normál mobil kiadását, ezekben annyira erős IGP van, hogy gyakorlatilag az Ice Lake számára nem befogható."

    "Az ultramobil szinten tehát akár verseny is kialakulhat az AMD és az Intel érkező lapkáinak IGP-i között, ami ahhoz képest elég kellemes információnak tűnik, hogy a mostani tesztekben csak mérföldekről nézi a Santa Clara-i óriáscég a Raven Ridge IGP-jét."

    Attól, hogy a cikk kétszer is leírja ugyanazt a bullshitet, még nem lesz igaz. Miért kell ilyen hülyeségekkel félrevezetni az olvasókat?

    Az Intel Iris Prio 655 egy éve jelent meg és átlagosan a Vega8 IGP tempóját hozza játékokban, egyik játékban lassabb, másikban gyorsabb nála. Tehát az Intel Iris Pro-nak messze nem olyan nagy a lemaradása, ahogy a cikk sugallni próbálja.
    Új IGP dizájnnal, fejlettebb gyártástechnológiával és több feldolgozóval nem látom, hogy miért ne tudná beérni az Intel a Vega11-et (jelenlegi csúcs Raven Ridge IGP).

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz koko52 #8 üzenetére

    Épp ez az, hogy az árról nem tesz említést a cikk, kizárólag technikai értelemben általánosít, vagyis azt akarja sugallni az olvasónak, hogy az Intel technikailag fényévekre le van maradva IGP szinten, de ez szimplán nem igaz.
    Ha az ár/érték arányt is belevennék a képletbe, akkor annak megfelelően kellene átfogalmazni a cikket. Bár mindenképp át kéne fogalmazni, mert jelenlegi formájában elég gáz az ilyenek miatt.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #11 üzenetére

    Tehát rosszul (félrevezetően) fogalmaztad meg a hírt.

    A probléma:a cikk a teljes Raven Ridge termékpalettára általánosít, ahogy az összes Intel IGP-re. Sehol sincs konkretizálva, hogy kizárólag a csúcs IGP-kre gondol a költő. Márpedig a Raven Ridge családba nem csak a Vega 11 tartozik, hanem van ott még Vega 10, Vega 8, Vega 6 és Vega 3 is, utóbbi hármat az Iris Pro már tavaly befogta.

    Másképpen fogalmazva: a cikk azt állítja, hogy az Intelnek nincs olyan terméke, amely képes lenne akár csak kicsit is megközelíteni bármely Raven Ridge terméket sebességben. Ez így nem igaz, hiszen a 5-ből 3 Raven IGP-t befogott, illetve a Vega8-nál nagyon kicsit lemaradása van, viszont több játékban is utolérte.

    Úgy kellett/kéne volna fogalmaznod, hogy a csúcs Raven Ridge IGP-ket az Intel nem tudja befogni és máris jobb a helyzet, viszont ez a kijelentésed még így is elég gáz:

    "Annyi látszik a tervekből, hogy az Intel különösebben nem hajszolja a konkurens AMD Raven Ridge lapkájának asztali és normál mobil kiadását, ezekben annyira erős IGP van, hogy gyakorlatilag az Ice Lake számára nem befogható."

    Csak a szokásos: egy meg nem jelent termékről tényként kijelented, hogy nem lesz képes beérni a Raven Ridge-t. Ez így ebben a formában már bullshit, hiszen a jelenlegi Iris Pro-k is befogtak 3 db Raven IGP-t.
    Miért kell ilyen borúlátó jóslatokba bocsátkozni, mire jó ez? Sokkal-sokkal korrektebb és objektívabb lenne,ha egyszerűen megvárnánk az Ice Lake megjelenését és a független tesztek eredményét, utána lehet lándzsát törni, de addig az ilyen jóslatok kizárólag hangulatkeltésre jók, másra nem.

    Az meg külön vicces és számomra érthetetlen, hogy 3D Mark pontszámokkal jössz, ez senkit nem érdekel, legalábbis szerintem 1000-ből talán 1 embert, de az IGP tulajok nem a trémárkkal fognak hülyéskedni.

    Remélem érted mi a probléma a cikkel, ennél egyszerűbben nem tudom megfogalmazni.

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz #25068288 #17 üzenetére

    Részletesen és hülye biztosan elmagyaráztam mi a gond a cikkel, ha ennek ellenére nem érted, akkor rajtad sem lehet segíteni.
    Amit írsz, az szintén nagy bullshit.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz lezso6 #19 üzenetére

    Na itt van akkor a probléma forrása.
    Én úgy tudtam és a világom szinte az összes ajtó és az AMD szerint is a Raven Ridge egy termékcsalád és nem egy darab konkrét termék. A PH szerint a Raven Ridge egy konkrét terméket jelent. Ez esetben tényleg hagyjuk, bár nem hiszem, hogy én írok sületlenséget.

    A ti gondolatmenetetek alapján akkor a Summit Ridge és a Pinnacle Ridge is 1-1 darab terméket jelent és nem termékcsaládot, pedig tudod, hogy nem így van. Attól, hogy a lassabbak meg vannak vágva, még ugyanúgy a termékcsalád része.

    Helyesen:
    Raven Ridge = Zen+Vega

    Miután az AMD is így tekint rá, totál értetlenül állok a PH hozzáállásán.

    "it seems that AMD wants to hammer home the point that Raven Ridge is composed of Zen CPU cores and Radeon Vega graphics."

    [link]
    [link]

    Értem a nézőpontotokat, de akkor már ne az enyémet állítsd be légyszi hibásnak, amikor a gyártó is termékcsaládként tekint rá.

    #20 Abu85: Továbbra sem jött át neked amit mondani akartam. Raven Ridge nem egy termék, hanem egy termékcsalád, vagyis Raven Ridge nem a Vega11-et jelenti, pontosabban nem csak azt. Lásd fentebb. Ennél egyszerűbben tényleg nem megy.
    Én, mint olvasó a Raven Ridge-re termékcsaládként tekintek, te viszont egy konkrét termékként (Vega11).

    #21 MongolZ: Hol hibás pontosan? Amúgy nem az összeset. Az Iris Pro a Vega3-at és Vega6-ot megveri, míg a Vega8-at nagyon megközelíti, néhány játékban azt is megveri.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz MongolZ #28 üzenetére

    "azt mondod, hogy az egész cikk rossz és hamis."

    Nem, ilyet sehol nem írtam. Kizárólag a kiemelt részeket kifogásoltam.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák