Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz Borisz76 #4 üzenetére

    Mini PCI-Express-be mehet egy kis SSD a rendszernek. A két SATA-ra, meg 2x2 / 2x3 TB. Ez nem elég? Nem baj, ha valaki tárolni szeretne filmeket...de videotékát nyitni felesleges.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#7) Borisz76

    Tehát van 16TB tárhelyed. Mennyi használt ebből?( Vagy mennyi a szabad...tökmindegy. Csak kíváncsiságból kérdezem.)

    A terved arra utal, hogy inkább a lemezek számát szeretnéd csökkenteni vagyis még bőven van benne lehetőség.

    Én nem bírálatalak, felőlem lehet 120TB-nyi lemezed is a fiókban, de akkor nem ez lesz a te alaplapod...

    (#8) zsigus
    Ez szerintem nem gondoltad át. 2x320GB-ot jól átgondolva mondjuk 1db 1TB-osra cseréled, vagy egy 2TB-osra. Remélem nem arra akartál célozni, hogy újabb 320-ast vagy 500-as dobnál a rendszerhez, mert akkor én ezt a félreértést/vitát itt be is fejeztem. Köszi.

    (#14) anaqer
    Hát ez....konkrétan sz@r. Nem néztem datasheet-eket, meg semmit...Lehet csak én gondolom így de nem valami egyenes hozzáállás a gyártó részéről.
    Mondjuk a SATA vezérlő kártyával meg a videotéka építők is nyugodtan vehetik ezt a lapot és lesz elég hely...

    (#27) paljani
    Felőlem tárol életed végéig, a max 2-3 alkalommal megnézett filmeket 8443 TB háttértáron. Én ésszerűség mentén próbáltam megnyilvánulni nem az egyedi "hepp" alapján.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#38) zsigus
    Nos, rendben. Aki nem képes felmérni, hogy mennyi idő alatt mekkora tárhelykapacitásra van szüksége csak dobálja be a 320-as vagy 500-as 'óccsó legyen' lemezeket, annak lelke rajta, tegye. Attól ez még nem egy hosszútávon jó döntés. Szerintem.

    (#39) paljani
    Szerinted melyik a gyakoribb?
    1. Filmet letölt, visszaoszt. Majd töröl.
    2. Seed servert épít.

    Vegyünk akkor téged aki seed server-t épít. Csak én gondolom, hogy ez nem egy átlagos igény? :U

    Nem kritizáltam sem a céges szervereket, sem az adattárházakat, más egyéb adattárigényes felhasználási területeket sem. Így beláthatod, hogy nem önmagában a nagy tárhelykapacitás kiépítését kritizáltam...

    Egyébként nem én fogom rá, hogy ésszerű...a fellépésed alapján BD gyűjteményt 7/24-ben ésszerű??
    Ledobod az ékszíjat komolyan...

    (#40) Borisz76
    Ezzel az irányú fejlesztéseddel teljesen egyet tudok érteni...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#49) zsigus
    Na ezért mondtam, hogy hagyjuk...mert az emberek szeretik a pillanatnyi költséget -2 -nek látni...de abba nem gondolnak bele, hogy hosszú távon az +10 lesz.
    Tényleg off, és tényleg hagyjuk.

    (#50) paljani
    Szerintem ne beszéljünk gyakoriságról, meg észszerűségről meg céges szerverekről meg miegymás.

    Miért is? Hová építenek be gyakrabban nagyméretű tárakat? Pistike a seed serverébe vagy üzleti felhasználásra? (De kérdezhettem volna azt is hová indokolt....) :U

    Az igényeiddel a kisebbséghez tartozol ezt el kell fogadnod.(kb néhány száz ember csinálja még rajtad kívül) Nem üzemeltetnek sokan ilyesmit...
    Ha kevés a SATA port, vegyél másik lapot. :P

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz antikomcsi #52 üzenetére

    Amikor először szóltam hozzá, akkor még nem tudtam, hogy a SoC-nak vannak korlátai. Így viszont más a helyzet. Az eddigiek csak az extremitásról szóltak...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák