Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #286 üzenetére

    A bíró a precedensjogban is csak a törvények szellemében hozhat ítéletet (a korábbi hasonló ügyekben meghozott ítéleteket útmutatónak használva), ezért olyan rohadt hosszú az indoklás az ítélethozatalkor. Megszabni hogy mi számít “tisztességes” haszonnak a szoftverboltok esetén már túlmutat ezen szerintem, mert a tulajdonjoghoz kapcsolódó törvényekbe ütközne egy ilyen bírói szabályozás. A törvények megváltoztatása meg a Kongresszus feladata, nem a bíróságé, mivel a hatalmi ágak egy jogállamban szét vannak választva.

    Persze ha bebizonyítja az Epic, hogy monopóliuma van az Apple-nek, akkor kiharcolhatja, hogy meg kelljen nyitni az iOS-t, mert ez esetben törvényt sért az Apple, amit a bíróság el tud ítélni. De a saját boltjában beszedhető profit mértékét szerintem akkor sem szabályozhatja, csak a bizonyítottan versenykorlátozó intézkedéseit büntetheti.

    De nem vagyok az amerikai jog (meg igazából semmilyen jog) szakértője, szóval lehet hogy van olyan törvény ami szabályozza a max profitot a szoftverboltok esetén, akkor viszont a bíró arra tud hivatkozni az ítélethozatalkor. Csak akkor meg felmerül a kérdés, hogy emiatt hogy nem perelte be senki eddig az Apple-t, ha végig a törvény megszabta határ fölötti százalékot kértek eddig a fejlesztőktől?

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák