Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #20749568 #4 üzenetére

    Ha a fortnite-osokra gondolt akkor részben igaza van. Ha úgy általánosságban az ios felhasználókra gondolt, akkor csak rossz a megnevezése az appstore-t megkerülni nem akaró/tudó és a torrentet/lopást elutasító felhasználóknak.

    De hogy a cikkhez is. Dehohgynem akarnak ezek visszakerülni. Csak most jön elő szép lassan az amiről itt is sokat vitáztunk. Mennyire van szüksége az Apple-nek az Epicre vagy egy adott appra? Ahogy látom semennyire.

    #6 Hopkins95

    Autoriter az, ha berágsz arra aki az asztalodra sz@rik?

    A következő kérdésemet tényleg ne vedd kötekedésnek, de csak így tudok rákérdezni. Ha jól sejtem akkor androidos telefonod van?! Arra is büszke vagy , hogy egy olyan cég eszközét használod, aki annak ellenére is követi a tevékenységedet, hogy te kikapcsolod a helymeghatározást, illetve direkt eldugja az ehhez kapcsolodó beállításokat és erre kényszerít cégeket is csak azért, hogy pl. téged megtévesszen,
    Ha windows phonet használsz akkor elnézésedet kérem :)

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #20749568 #10 üzenetére

    Emlékszel még arra az időszakra amikor vett valaki iphone-t de nem volt mobilnete hozzá? Ez okozott némi sztereotip becsipődést egyeseknél.
    De a fizetőképes felhasználókat akik leginkább nyugatabbra élnek (és jellemzően ios felhasználók) azokat kár összemosni apu kedvenceivel. Én is kifizetek mindent és tényleg többet költök appokra mint adroidon. De nem azért mert itt minden drágább, hanem mert jobb az app és megér ennyit, hogy mégjobb legyen...

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz hunluki #13 üzenetére

    Igenm ez volt az A. verzióm, hogy a Fortnite felhasználókra gondoltál. Sajnos a forumon előforduló általánosítások miatt fenntartottam egy B. lehetőséget is. Hát igen, nem egy hír szólt róla, hogy a szűlő bankkártyájára becsatornázott vagy eleve a szülő telefonját használó gyermek elvert egy kisebb vagyont in app fizetésekkel. Én ebből a szempontból (is) előfizetés párti vagyok. Jobban becsülöm az Arcade in-app mentes játékait mintha ész nélkül kellene tejelnem egy pay to win vagy egy fortnite-hoz hasonló pénzszivattyúba.
    A Fortnite amúgy is piszok megosztó lett az erre érzékeny emberek szemében, mert az Apple hatereket leszámítva azért csak mindenkit zavar egy kicsit, hogy kijátszották a szabályzatát egy olyan alkalmazásáruháznak ahonnan tetemes bevételre tettek szert. Ha "lopás" után hirtelen Robin Hoodnak nevezed magad attól még nem leszel szent...

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Hopkins95 #14 üzenetére

    Értem, tehát jobb neked ha egy cég sunyiban tesz ellened, mint egy olyan ami nyiltan felvállalja, hogy "tesz ellened"
    Oké, de azt nem szabad elfelejteni, hogy az Apple a Googleval ellentétben nem sunnyogott, nem vezette még be ezt a szolgáltatást és emellett hallgatott a negatív hangokra amiből következhet, hogy nem is vezeti ezt be. Én inkább az a típus vagyok akit egy létező negatív cselekmény jobban zavar, mint egy még nem létező.
    De megértelek, különbözőek vagyunk.

    Amúgy ha arra érted a törvényt, hogy nem engedik vissza őket, akkor valóban nem kell visszaengedni őket, hisz az Epicet elkaszálták amiatt, hogy szerződést szegett ill. az alkalmazásban elérhető belső "alkalmazás-felszerelés áruház" továbbra is tiltott (kivétel reader appok) az appstoreban.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #72445440 #24 üzenetére

    Az a mondvacsinált indok a Fortnite mellett kihat többek között a stadiára, xloudra és több más appra is. Az appstoreban a reader (spotify, netflix, stb.) kategóriájú appokat leszámítva nem árulhat senki az alkalmazáson belül virtuális terméket, mert az Apple szerint ezek nem ellenőrizhető tartalmak ill ezeket egyesével kellene leellenőrizniük. Nem véletlenül futnak a játékstreaming appok csak böngészőből.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz floatr #40 üzenetére

    Bekerülhetne az appstoreba ha megfelelnének az ott lefektetett szabályoknak. A játékstream appban található minden egyes játékot és azok frissítéseit külön-külön kell felülvizsgálnia és jóváhagynia a rendszernek, a fejlesztőknek megfelelő metaadatokat kell megadniuk a kereséshez és be kell építeniük a játékokba az apple álltal elvárt funkciókat.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz floatr #43 üzenetére

    Attól hogy nem értesz vele egyet és mást (aminek szintén van alapja) látsz bele, nem értem, hogy alapjába véve miért bullshit ez?
    Ez a szabályrendszer nem a cloud miatt jött létre. Előtte is feltétele volt, hogy az oda felkerülő appok pl. játékok egyesével átessenek egy minőségi és korhatárbesorolás ellenőrzésen. A felhős játékoknál ez ugye eleve lehetetlen. Ha az Apple szemszögéből nézzük akit felfoghatunk egy stréber diáknak is, aki mindig túlbuzgóan (ellenőriz,ellenőriz,ellenőriz) felkészül a feleletre, hogy vizsgálja meg az alkalmazásáruházában működő appban található különálló termékeket, ahogy egy stréber, maximalista, de kissé irigy gyerek tenné meg? Sehogy.
    Az in-app fizetéses vitát szerintem sokszor lefolytattuk itt. Ott valóban lehet alapja annak, hogy fájlalja a külsős fizetésen alapuló veszteségét, hozzáteszem joggal. Én nem titkoltan eddig is azon a véleményen voltam, hogy egy kb. 30? hónap alatt 1.2 milliárdos forgalmat lebonyolító app fizessen a platformon elért sikerei után. Ezt nem csak maguknak és az alkalmazásuknak köszönhetik, hanem annak az Apple-nek is, aki hosszú évek munkájával és nem kevés lóvéval összeterelt és a mai napig összetart több milliárd ios felhasználót.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz kilua #46 üzenetére

    Nem tudatosan de a biztonság kérdésben ha időarányosan nézzük lehet, hogy jobban jártak az Apple termékeivel.
    A 6 éves iphone 6s még megkapta az ios 15-öt és a napokban jött ki az ios 12.5-ös biztonsági frissítés az ettől régebbi telefonokra. 6 év támogatás nem kutyafüle és lehet, hogy az átlagembert ez nem különösebben mozgatja meg, de ha már az os frissen van tartva az is egy kis lépés (pegasus javítás) a biztonság irányába. És ez csak a biztonsági frissítés, az új funkciókról (ami az átlag embert is érdekli) még nem is beszéltem.
    Érdemes lenne egy 6 éves iphonet és egy 6 éves androidos telefont összevetni ezek a szempontok alapján.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

Új hozzászólás Aktív témák