Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thusor

    őstag

    válasz Hi!King #152 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a HO-ba maradó emberek (már ahol ez ugye megoldható fizikailag) tömegei megoldanák az ökológiai lábnyom kérdését. Nem az irodaházak vagy IT szakemberek, marketingesek stb viszik el az energia nagyrészét. Annyi biztos, hogy az MVM szerint a lakossági fogyasztás 30-50%-ot tesz ki, annak függvényében hogy nyár vagy tél van (nem találom a cikket ahol olvastam, áram fogyasztásra). A fennmaradó 70-50% az ipari felhasználás. Főként gyárak. Ugye ott meg dolgozni kell, be kell járni mondjuk a gyártósorra. Sokmindent automatizáltak de mindent akkor se tudnak.

    Car sharing-et megújuló (áram) energiára gondoltam, nem benzinesre vagy dízelre. Az üzemanyag fogyasztásról le kell válni. De nem úgy ahogy az EU gondolja, hogy 2035re már minden elektromos lesz és kész. Nem gond az se számukra, hogy ennyi akkumulátort legyártani is energia fogyasztó és pazarló művelet.

    Az építőipar meg egy másik téma. Ott is lenne mit fejleszteni. Mármint jogszabályok tekintetében. Érthetetlen, hogy a Kormányhivatal kiad egy építési engedélyt egy társasházra, majd évekig nem is ellenőrzi hogy mi folyik az építkezésen. Miután használatbavételi engedélyért folyamodik az építtető, akkor derül ki hogy milyen hiányosságok vannak. De ott a másik eset, a XIII. kerületben újonnan átadott ház mellett újabb építkezés, a daru összedőlt, és letarolta az újépítésű lakás felső emeletét. A másfél éves kislány szobáját teljesen letarolta. Szerencsére nem volt otthon a család. Mindezt azért mert senki nem ellenőriz semmit sem. Az építőipar önjáróban működik. De látjuk ezt a CSOK elszaporodása következtében létrejövő gomba módra mindenhonnan kinövő építési vállalkozók és generálkivitelezők társaságából is. Szerintem ez az ökológiai lábnyom csökkentése sokrétű. Egy két dologgal biztos hogy nem fogjuk tudni megoldani.

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

Új hozzászólás Aktív témák