Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz attila9988 #217 üzenetére

    Eszembe nem jutna DV anyagot feltöltögetni sehova. Annyi idő elmenne vele tök feleslegesen. De várom az érveket.

    Leírtam fentebb, látom nem jött át. Nincs időm/kedvem foglalkozni a vágással (összegyűlt már egy csomó), valahol tárolni, méghozzá biztonságosan tárolni kellene. Dv-szalagról már letöröltem őket általában. 13 GB-ot nem fogok feldarabolva DVD-re írni. Blu-Ray drága, sérülékeny. Vinyó dettó. Pl. ha betörnek és ellopják a NAS-t, akkor cseszhetem az adataimat. Lakástűz esetén dettó. Földrajzilag elkülönítve tárolni nem egyszerű (szinkronizálás).
    Amúgy meg miért lenne macerás feltölteni? Egy csomó embernek megy a torrent kliens éjjel-nappal (az okból a gépük is), ez miért lenne bármivel is macerásabb?!? Hardverigénye elenyésző, mellette játszhatok akár is a géppel.
    De várom a valóban biztonságos (és megfizethető)alternatívát, az ilyen típusú állományok archiválására... A "megvágom és kiírom két dévédére" típusú megoldásokat felejtsük el...

    Szerk: ez nem felhő-marketing: már akkor sem tartottam biztonságosnak az átlag által használt otthoni mentési stratégiákat, amikor még nem is hallottam cloud computingról...

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák