Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ruuwa

    tag

    válasz Yany #28 üzenetére

    Pont ezen gondolkodtam én is. Abszolút megértem az Adobe érveit a felhő mellett, de az emberek többsége szerintem nem fog fizetni a programért, ha annak használatából nincs jövedelme. (A 30 napos próba verziót felejtsük el, az pont semmire nem elég.) Így elveszthetnek egy olyan utánpótlást, akik érdeklődésük miatt kerülnek kapcsolatba a progival, aztán így vagy úgy megélhetésük része lesz, megszokják, és nem akarnak mást használni. Plusz ott vannak azok a tömegek, akik csak kedvtelésből, néhanapján mókolnak valamit valamely Adobe termékben. Nekik szerencsére egyre több (Linuxos is) alternatíva van.

    És ez egyébként áll szinte az összes professzionális programra. Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem kevés olyan ember van, aki azzal indul neki "De jó lenne animációkat/honlapot/fityfenét csinálni, meg is veszem ezt a programot néhány tíz-száz ezer forintért, aztán beiratkozom egy tanfolyamra még két-háromszor annyiért, maximum nem jön be a dolog".

    Persze sokat segítenek az "academical licence"-ek, de azt nem tudom mennyire járható út ez valakinek, aki konkrétan nincs hallgatói jogviszonyban.

    Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

Új hozzászólás Aktív témák