Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Amióta nincs Abit azóta nem találtam számomra normális lapot, mai napig a legjobb gyártónak tartottam. Baromi jó lapokat csináltak. NF7 mobil bartonnal 2,6ghz-en, AN8-32x Machester 3ghz-en. Asusom van egy kis gépben, de szervizben az olcsóbbakat hozzák vissza raklapszám emiatt nem merek venni, lehet a drágák jók csak 25e a max amit kiadok. Gigabyte adtam nekik 3x is esélyt, (k8nf9, 790x-ds3, 790x-ud4p) mindegyikben volt valami hiba leginkább bios és instabilitás. MSI-ről nem hallotam jót.
    Most Foxconnom van (A9DAS), meglepően jó lap. Legközelebb talán Biostar vagy Asrock.
    Abit An8-32x nél olyan dolgok vannak amiket a maiakból hiányolok:
    5 venti vezérlése egyenként
    Hibás tuning vagy instabil beállítás esetén azonnal visszaáll a legutóbbi értékre
    Hátsó kimeneti panelen rács a pwm hűtőnek

    Ja és ezen kívül nekik volt a legolcsóbb 770-es lapjuk! 12eFt vettem havernak Abit AX78-at, messze verte minőségben a hasonló áru lapokat. (talán asrock volt még ilyen áron)

    R.I.P. ABIT :O

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

  • válasz csibe1 #85 üzenetére

    Mai napig megvan darabokban OTES-es ti4200-8x-es kártyám átírt biossal. Na annak a hangját nem múlta felül semmi. Büszkén rá volt írva hogy 7200rpm, szerencsére magától szabályozta ami akkoriban még nem volt elterjedt. [link]
    Haver agyonhúzott Ati 9550-esét dx8-ban gyakorlatilag mindenben verte, ugyanígy dx8ban Geforce 6200-6600LE között volt teljesítményben. Nagyon sokáig megvolt.

    Vintage Story PH szervere újra fut!

  • válasz Kaiku #90 üzenetére

    Kezdetben a gyenge kondik miatt valóban gondok voltak. Az húzta le a márkát nagyon, nf7-re már márkásak kerültek.
    Szerencsére ez pár száz ft-os tétel a kondicsere, szinte akár ki ki tudja cserélni akinek akár egyszer is volt forrasztópáka a kezében. Ettől még nem megbocsájtható, de meg lehetett oldani barkácsolással.

    Ez volt az első gyártó aki sokszor tanult a hibájából (leszámítva hogy csődbementek). A chipsethűtésnél is a kis darálót cserélték heatpipe-ra, a fent említett kondis dolgok, nekik volt baromi jó biosuk tuningra (Softmenu), illetve windows alá a uguru. Aztán kisebb dolgok pl: dual celeron támogatás amit Intelék tiltottak. (BP6)

    ratcache

    Az nforce hardveres tűzfala okozott nagyon sok problémát (nforce4), úgy tudom nem is lett nagyon ajánlott. Viszont a soundstorm (nforce2) az akkori (talán egyes mai) integrált hangkeltő megoldásoknál mindenben jobb volt.

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák