Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ati3x

    senior tag

    válasz access_denied #43 üzenetére

    No várjál csak.. Pár órával ezelőtt ezt írtad:

    "A horrorisztikus árú m4/3 objektívekről ne is beszéljünk. Jó vásárlást hozzá ;]"

    Gondolom erre a pro zoomra gondoltál pl Annyit segítek, hogy 33-al kell szorozni.

    Meg gondolom Anno ezekre is gondoltál, amikor a fenti sorokat írtad, és pl belevág a kért fókusztartományba. (ugye a 2x crop-ról) ne feledkezzünk meg):

    ekv 35 cirka 135 ezer átszámolva

    30-as ekvivalens 200 ezer.

    ekv 24 225 körül

    És igen ezek az általad nevezett horrorisztikus árak.. És igen, valóban nem olcsók, egyetértek maximálisan..

    És erre most belinkelsz két 250 ezres fix sigma obit? :W :W :W

    Ugye te is érzed, hogy finoman fogalmazva nem konzekvens az érvelésed... ;]

    De egy dolgot megemlítek.. Sajnos követő fókuszban az MFT rendszer harmatgyenge.. Még a legalapabb 1100-1200-1300D is rommá veri. (most tekintsünk el a front és back fokusztól) Most a sony 6000-6300 szériát nem keverem ide, mert ugye az egész vita arról indult hogy a "kissebb" szenzoros gépek.. Ugye be lett bizonyítva, hogy szenzorban lekörözik ezeket a belépő-közép kategóriás Canonokat. Akkor előrángattad azt, hogy nincs rá obiválaszték. Ez is cáfolva lett.. Akkor pedig a reakció az volt, hogy ok, de horror árú obik vannak a rendszerhez.. És... (és akkor az új 25/1.7-es 99 dolcsis panáról nem is beszéltem.. igaz az olyan egyszer volt budán kutyavásár akcijó volt, most olyan 200 dodo, és nyitva is penge 50-es ekvivalens)

  • Tin_Shield

    őstag

    válasz access_denied #43 üzenetére

    Ezek a Sigmák jók és a tudásukhoz képest az áruk is rendben van, szerintem.
    De a Sigma 24 kb. (ekv)39mm-nek megfelelő látószöget ad Canon APS-C-n.
    A Sigma 35 pedig (ekv)56mm-nek megfelelőt.
    És nem valószínű, hogy ezeket sűrűn veszik egy 550 dolláros belépő 1300D-re :)

    Amúgy költői volt az előbbi kérdésem, pontosan tudom, hogy nincs Canon APS-C-re fényerős fix objektív (ekv)24mm és (ekv)35mm gyutávokban. Pont arra akartam rávilágítani, fölösleges fikázni bármelyik rendszert, egyik sem tökéletes, a Canon sem az, és főleg nagyon nem az APS-C-n.

    De én is kiszálltam, további jó szórakozást

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák