Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz martonx #7 üzenetére

    Más szavakkal, de ugyanezt írtam volna én is.
    Aki desktop gépet használ, annak istenigazából a win10 (de talán még a win8) újdonságainak 99.99999% -a (nem számoltam utána, csak kb ) ilyen.
    nincs kamerám, így hellózhat nekem, amennyit akar.
    nincs mikrofonom, hiába ordibálok a géppel nem hallja meg. Amúgyis amerikaiul kellene neki beszélni. Nem angolul, mert a félig ír kiejtét nem érti meg :)
    ebből adódóan skypeot sem használok.
    biometrikus azonosításra az egér+bill nem alkalmas, emiatt tényleg használhatatlan fícsörök.
    telefont nem mertem windowsosat wenni, így ott sem érint semmilyen újdonság.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz gyurkikrisz #39 üzenetére

    "És nem mintha olyan nagy dolog lenne a mai világban angolul beszélni..."
    Sok embernek igen. Így van. De rengetegen vannak, akik még magyarul se beszélnek érthetően, nemhogy angolul :D
    Németül sincs Cortana, pedig az a nyelv egyáltalán nem olyan kicsi,mint a mygar.

    Végül pedig én nagyon nem hiszem, hogy életszerű dolog, ahogy a mindenki veszexik a villamoson a gépével, vagy a telefonjával a reggeli csúcsban, és próbál jól érthető, artikuáltan megszólalni, kábé, mintha egy debillel telefonálnál :D

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Воланд #63 üzenetére

    Igazad van, akor vagy keverem valamivel, vagy régi hirt olvastam.

    De továbbra sem tartom életszerűnek ezt a hangbezérlés dolgot.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz 30z.Samu #138 üzenetére

    Én ebben azért nem bíznék.
    Nem tisztázott még a dolog, hogy hogyan képzelték el a windows frissítését, illetve terméktámogatását azoknak a hardvereknek, amik egy bizonyos idő után már nem képesek futtatni az újabb rendszert.
    Például Win8 (még a 8.1 előtt). Vannak régi gépek, amikből CPU szinten hiányzik pár dolog, ami miatt ezek a gépek nem frissíthetőek win8.1-re. Azok a gépek maradtak win8-n. Kérdés, hogy mit csinálsz azzal a géppel, ami a win10-nek az idei változatát még tudja futtatni, de 1-2 év múlva bekerül olyan dolog (most nem jut eszembe semmi értelmes, de pl. ténylegesen kötelelzővé teszik a securebootot, UEFI-t, és nem csak új gépnél), akkor azokkal a gépek maradnak a 10586-os build számon, a többi gép megy tovább, de terméktámogatása ugyanúgy megmarad x évig a 10240, 10586,... verzióknak külön?

  • vlevi

    nagyúr

    válasz peti_s #169 üzenetére

    Jaja. Xp után a Vista nem kett sikertörténet, a hetes visznt nagyon beletalált, és ebben, ahogy irod, nagyon benne van az, hogy időközben teljesen átlagos lett a többmagos cpu, az 1giganál több memória, ami még a vista megjelenésekor nem volt.

    Másik dolog, hogy egy uj windows elterjedésrhez uj gép eladása kellett. Csak ugy poénból nagyon kevesen cserélték le szerintem az xp-t vistára. A hetes megjelenésekor pedig már érdemes volt az uj gepre azt tenni. Vistával még uj gepet is keveeen vettek, a rossz tapastalatok miatt. A 8-as is (kevés kivételtől eltekjntve) csak azokon a gépeken van, amit azzal vettek. Nem hinném, hogy a vállalatok rohantak volna a teljes gépparkon lecser3lni a hetest 8-ra
    A tizes ebben anagy valtozas, mert meglévő gépekre is felkerül.

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz peti_s #208 üzenetére

    "ezért egy 6-8 éves gép is a mai mindennapokban sok mindenre elég tud lenni."
    Van benne igazság. Asztali gépben egy első generációs i3, i5, ami 2009-ben jelent meg, még mindíg elvisz szinte mindent. Nem csak alap dolgokra jó, akár BF4, Crysis3, satöbbi is játszható velük.
    És természetesen a velük egyidős G sorozatú pentiumok is teljesen megfelelnek irodai munkára, netezésre.
    Ez utóbbira még talán az IGP is használható.
    De visszábmenve az időben, a Core2Duo-k is olyanok, amikkel el lehet dolgozni.
    Szerencsére az elmúlt lassan 10 évben nem nagyon nőttek a Windows hardverkövetelményei. Az a gép, ami a Win7-t (vagy Vistát) elvitte, 2mag, 2G RAM, az ma is elboldogul, a nagy teljesítménylöketet egy SSD beszerelése adja. Korábban ezek nagyon drágák voltak, manapság már 128gigásat lehet venni emberi áron.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Valkűr #232 üzenetére

    Olyan jó, mint az XP, vagy a hetes vót, sose lesz :)
    Soxor leírtam már, hogy amikor a hetesről elkezdtek szállingózni a hírek 2009 körül, az akkori gépemre felraktam az első publik bétáját az XP helyett (kerestem egy tartlék vinyót, és azon próbálgtamm), és gondoltam, ha nagyonrossz, akkor csak visszadugom a gépbe a régi vinyót, és megy tovább az XP.
    Nos, ez nem történt meg. Az XP-vel sem volt gondom, ellentétbe másokkal, én azon sem láttam kékülést (lehet, hogy volt, de akkor olyan ritka lehetett, hogy nem hagyott bennem mély nyomot). De a hetesbe sem tudtam belekötni sehol, és mivel amúgy is érett egy gépcsere, ahhoz már W7-est vettem, nem XP-t.
    Nézegettem megjelenésekor a Win8-t is, de arra már nem váltottam, mert semmi olyan újat nem tudott adni, amire szükségem volt. Most így 4 év távlatából mondhatjuk azt, hogy a W8-ba bekerült újdonság, a Metro felület (mostmár UWP) sem lett akkora világcsodája, mint várták, mert a Windows Phone nem terjed, az ARM alapú Windows tabletek eltűntek, és x86 alapú windows tabletek pedig tudják futtatni a hagyományos windows programokat is. Igaz, az érintőre optimalizált UWP-nek lenne értelme, de nem érte el azt a mennyiséget a felhasználók száma, ami miatt a fejlesztőknek nagyon megérné UWP alá fejleszteni. Megjegyzem, még a Microsoftnak se sikerül, lásd UWP Skype most kezd alakulgatni.
    Nos, ezért maradt ki nálam a 8, 8.1
    A 10-re is csak az ingyenessége miatt frissítettem, illetve a DX12 ígérete miatt, de szűk másfél év alatt nem találkoztam még DX12 játékkal, talán csak a Forza bétával, de az sem győzött meg.
    Emiatt megintcsak ott vagyunk, ha nem lett volna ingyen, akkor nem váltottam volna rá.
    Ahogy sokan mások sem. És akkor a W10-nek csak a "hagyományos" terjedési mód maradt volna, az, hogy új géppel már nem hetest, hanem 10-est kapnak az emberek. Az viszony nagyonlassú folyamat, lásd a W8 elterjedtsége.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz domos #237 üzenetére

    Szósz sincs róla.
    Mint írtam, az xp-t az első adandó alkalommal (vagy inkább hónapokkal előtte) cseréltem hetesre, de a későbbi windows változatok nagyon nem hoztak lázba.

Új hozzászólás Aktív témák