Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz Snowy_owl #11 üzenetére

    Én is így voltam de aztán előtört belőlem a kíváncsiság és ami miatt 24/7 kellett mennie a sima PC-nek ki lett szervezve egy rpi-re. Most ő torrentelget, plexel, fájlmegoszt, resiliozik, nextcloud-ol, futtatgatja a kis házilag mókolt DIY "okosotthonomat", meg nemsokára majd rögzít kameraképet amit szintén másik pi-től kap majd.

    Van hogy videókódolást is odaadom neki had pörögjön rajta, általában archiválás céljából megvágott videókat kódol újra valami helytakarékosabb megoldásra. Nem kell itt nagy dolgokra gondolni, 10-20 perces családi és hobbi kategóriás cuccokról van szó, szóval "ráér", odadobom neki aztán "maj'végezvalamikó'".

    Asztali gép azóta csak nagyon ritkán indul be, de legalább ha elindul akkor nem fogja vissza ezer apró szirszar ami az évek alatt rárakódik.

  • hunluki

    senior tag

    válasz cigam #23 üzenetére

    Ez így true story. Félreértés ne essék, tökéletesen egyetértek a cikkíróval és én is ahol tudom a minimál megoldásra törekszem, de mindkét cikk erősen légből kapott.
    Kénének konkrét konnektoros mérések, alulfeszelési próbálkozások illetve a velük járó teljesítmény és fogyasztás változása, több nézőpont, pl AMD, intel vagy éppen ARM hw tesztek ugyanazon feladat alatti fogyasztása illetve teljesítménye összevetve.

    Igazából én kicsit csalódott is vagyok, azt hittem csak az első rész lesz ilyen "intro" jellegű aztán fejest ugrunk a tutiba, de ez per pill tényleg maximum személyes tapasztalat és vélemény, de semmi konkrét.

  • hunluki

    senior tag

    válasz olbaidhun #52 üzenetére

    SSD + Linux mint. 64 bites cinnamon mehet nyugodtan.
    Hasonló konfigot "szabadítottam" így fel két hete kb, celeron proci egyszerűen túl vékony a winnek, SSD ide vagy oda, na meg a 4 giga ram is határeset manapság.

    Winből én nem raknék régebbi verziót semmiképp, ha csak netezni kell bőven elég egy mint.

    Persze vannak "vékonyabb" disztrók is, ha nagyon minimálra törekszel akkor meg lehet próbálni egy lubuntut is (64 bit ott is mehet nyugodtan), de szvsz nem nyersz vele annyit mint amennyivel fapadosabb lesz, persze ez egyéni ízlést kérdése.

    +fontos infó. Chrome-ból csak 64 bites van linux alá.

  • hunluki

    senior tag

    válasz olbaidhun #55 üzenetére

    Én nem tartom jó ötletnek hogy "lejárt" OS-t használsz, de a te döntésed.
    Amúgy fuss egy mint kört "live" USB-vel, szerintem W7-et simán leveri. Lite verziót meg ki tudja ki fia borja pakolta össze és rakott hozzá vagy épp vett ki belőle bármit amit nem kellett volna. Általánosságban célszerű elkerülni ezeket a mókolt OS-eket.

    Az általam említett gépben is HDD van + 4 giga ram, kb torrent/VLC/FB/youtube kombóra van használva, amióta levakartam róla a 10-est emberünk egész nap előtte ül pedig előtte heti 1-2 órát bírt elviselni belőle.

  • hunluki

    senior tag

    válasz olbaidhun #57 üzenetére

    Az, hogy nem jó ötlet lejárat használni nem konkrét infó.

    Ez egy szakmai fórum, reméltem hogy nem igényel különösebb magyarázatot. Ha nincs támogatás akkor hosszútávon magaddal fogsz kicseszni. Hiába van neked mentésed, előbb vagy utóbb megszűnik rá a támogatás szoftver szinten is, nem lesz up-to-date böngésződ, a rendszerkomponensek sem kapnak frissítést ami azt jelenti hogy lehet neked friss vírusírtód (idővel az sem lesz), de ugyanúgy el fog dőlni a rendszered mert a vírusírtó feltételezi hogy az OS-ben már nincsenek jelen ezek a hibák.
    A másik hogy nem tudom hogy vagy vele de ha OS-t telepítek akkor én azt alsó hangon 5-6 évre telepítem, addig nem szándékozok hozzányúlni, már ami az alaprendszert illeti. Nyilván frissítéseket fel fogom tenni, de alapvetően "újrahúzni" nem akarom, már nem W98 idején járunk ahol kb évente kötelező volt újrahúzni az egészet mert idővel széthullott kb magától. Pl van olyan ubuntum amit 2007-ben telepítettem és azóta frissítgetem és tökéletesen teszi a dolgát azóta is.

    Természetesen ha te szeretsz újratelepítéssel és programjaid és környezeted újrakonfigolásával bajlódni az egyéni ízlés kérdése, én ennél már sokkal kényelmesebb vagyok és hála az égnek már a szoftver is jó pár éve alkalmas erre a lustaságra.

    Linux és dual boot nem nagy dolog, kb mindent elintéz helyetted, annyi a dolgod hogy szétszeded két particióra a winyódat, először mindig a windowst telepíted, majd utána a linuxot ami majd felpakol neked egy bootloadert (jellemzően grub), neked kb semmi dolgod nincs vele. Annyi hogy W8 és felette érdemes fastbootot kikapcsolni mert szereti lezáratlanul hagyni az NTFS fájlrendszert és ez okozhat gondokat ha linux alól szeretnéd elérni a fájljaidat.

    Hackintosht szerintem engedd el mert ott a nulladik lépés a HW megfelelő kiválasztása. Ha nem céltudatosan építesz gépet akkor iszonyat szívás tud lenni de legalább instabil lesz, ellenben jól válogatott vassal kb next-next-finish kategória. Két hacklim is üzemel folyamatosan frissítve el capitan óta (ebből az egyik time machine mentés a korábbi macbookomról), ha ügyesen vásároltál ezzel se lesz sok gondod, de ha meglévő gépre akarod felhekkelni akkor inkább javasolnám elkerülni.

    Játékokra ha nagyon retrot akarsz akkor dosbox, egyébként pedig dual boot XP amit nem engedsz ki a netre (összes hálózati eszközét letiltod a pékbe).

  • hunluki

    senior tag

    válasz olbaidhun #61 üzenetére

    Lelked rajta, nem meggyőzni akartalak csak leírtam a véleményemet illetve azt hogy én hogyan csinálnám.

    #58 Az ilyen cirillbetűs próbálkozásokat meghagyom a nagyérdeműnek, inkább kihagyom köszi :)

  • hunluki

    senior tag

    válasz olbaidhun #63 üzenetére

    Konkrétumokat írtam. Lejárt OS, lejáró támogatás, hosszútávon szívás. A te logikád alapján mehetne rá egy csupasz XP is, úgyis újrahúzod acronissal ha para van. Valami régebbi chrome és VLC azon is elfut hiba nélkül.

    Ha most 7-et teszel fel, ugyanúgy járnál mint pár éve egy XP-s géppel. Nekem az a szemléletem hogy ne kelljen hozzányúlni sokáig és jövőálló legyen, a tiéd pedig az hogy kit érdekel mi fut rajta, úgyis 10 perc alatt image-ből visszarántod ha széthullik.

    Én pakolnék rá egy lubuntut vagy mint mate-t böngésznifilmezni, dual bootba pedig egy XP-t retrojátszani amit nem engedek ki a netre. Így nyernék egy up2date OS-t amivel bármikor kint lóghatsz a neten, akár bankolhatsz is ha olyanod van, nem kell aggódnod amiatt hogy nem friss a böngésződ vagy ha jön egy random wannacry jellegű balhé akkor repül az egész a levesbe.

    Neked az acronis nem fáj, nekem igénytelenségnek tűnik még ha jelen helyzetben praktikus is. A te döntésed.

  • hunluki

    senior tag

    válasz olbaidhun #65 üzenetére

    Nem szeretnék személyeskedni, elnézést ha ez jött le belőle.
    Amúgy hol írtam a hsz-embe bárhol is W10-et? Én XP+lubuntu/mint mate kombót emlegettem. Azért nem reagáltam arra a részre mert sehol nem javasoltam a 10-es használatát, a jelek szerint efelett te siklottál el, most is elég rendesen panaszkodtál a 10 irányába, nem is tudom hogy került ez elő egyáltalán.

    Kapásból úgy kezdtem hogy azt csinálsz amit jónak látsz, illetve leírtam azt ahogy én csinálnám. A te megoldásod is ugyanúgy fog működni, de az én szemszögemből több sebből vérzik, le is írtam hogy ez mentalitásbeli difi.

    Tekinthetjük befejezettnek, de nem érzem azt hogy bármi negatívat mondtam volna rólad, azt mondtam hogy nekem az igénytelen, de neked működik és ennyi, a Te döntésed.

Új hozzászólás Aktív témák