Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kaiku

    senior tag

    válasz _Atesz #31 üzenetére

    Azt is csak mi szívjuk meg, nekik nem lesz rosszabb sokkal. A hiányukat részben velünk fizettetik meg. 2x már megtették.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz _Atesz #31 üzenetére

    "Bank, biztosítás, ingatlanügynökségek"

    Ezek miért csípik a szemed?

    A biztosítás kockázatmegosztás. Ha olyan káresemény történik, amire van biztosításod, a közösség megtéríti a károd. Ha nincs, akkor így jártál. Talán évtizedekig a semmiért fizetsz, talán kettő év után a fejed vered a falba, mert nem volt biztosításod. Eredetileg a kereskedők találták ki a biztosítást a kalózok ellen. Egy hajó helyett tízbe pakolta be mindenki a szállítandó áruját. Ha eggyet lenyúltak a kalózok, a veszteség csak 10% volt, 100% helyett.
    A bankokkal mi a gond?
    Lehetőséget adnak arra, hogy az éppen "felesleges" pénzed, mások béreljék. Vagy mások pénzét tud használni azonnal. A pénzükért bérleti díjat fizetsz. rajtad múlik használod a lehetőséget vagy sem.
    Én kettő éve vásároltam egy autót, kb 8 ezer eurós hitellel, A kamat 0,5% volt. A három évre kevesebbet fizettem rá, mint egy négyszemélyes éttermi ebéd költsége, átlagos étteremben. Ennyit nekem megért.

    Az ingatlanügynökséggel kapcsolatos gondodat egyáltalán nem értem. Senki és semmi sem kötelez az igénybe vételére. Senkit sem. Akkor éri meg, ha magasabb árat tudnak realizálni, mit te helyben.
    A BC teljesen felesleges energia pazarlás. Ebben egyetértünk.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • kikikirly

    senior tag

    válasz _Atesz #35 üzenetére

    Ingatlan irodát jól kell választani.Vannak irodák ahol ha te adod el az ingatlant,és nem a közvetítő nem kell egy fillérnyi jutalékot sem fizetned,tehát csak egy plusz lehetőség és ha végül mégis te adod el,nem került semmibe.
    Itt közérthetően elmondja az illető ő hogy járt,merthogy ő se nézett utána és hiába adta el maga a pecót,150 ezret ki kellett csengetnie a közvetítőnek. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz _Atesz #35 üzenetére

    " Pár számítógép, pár iroda, és ömlik a pénz. Pusztán a nemzetközi SWIFT rendszerhez kell tartozzon a bank.
    Szerinted ezt a rengeteg pénzt honnan teremtik? Elárulom, a kisemberek munkájából, mert valahol realizálódnia kell a virtuális pénz ellenértékének.
    Szóval az, hogy te jól jártál a hiteleddel, még messze nem jelenti azt, hogy a bank nem egy élősködő kártevő. Talán a legnagyobb."

    Nem értem a problémádat,
    Nincs kötelező bank használat, Felénk van, mert a fizetést csak számlára lehet utalni. De szabadon lehet dönteni melyik bankba utalják. Azt is szabadon lehet megválasztani, hogy melyik bank hitelét veszem igénybe,
    Ha valaki pisztolyt tol a fejedhez, hogy legrosszabb bankot válaszd, akkor nem szóltam.

    A kötelező esetében működik a bónusz - malusz rendszer. Ha nem okozol balesetet, csökken az éves költséged. ha okozol növekszik. Ezzel sincs baj.
    Amúgy a kötelezőn kívül nincs biztosítási kötelezettséged.

    "...a biztosítók megközelítőleg 80%-os nyereséggel dolgoznak, magyarán a befolyt összegnek a 20%-át fizetik ki, ott is sokszor olyan szintű a c.....kodás, hogy az ember zsebében kinyílik a bicska."

    Nem érted, hogyan működik a biztosítás. Kettő típusú biztosítási esemény létezik.
    Az első típusban a kalkulálható események tartoznak.
    A másik típus, a kiszámíthatatlan gyakoriságú esemény. Ezek ellen a biztosítók is biztosítják magukat. A kár összege meghaladhatja a biztosító teljes vagyonát. Amúgy a biztosítók és bankok felett működik az állami felügyelet, a túlkapások elkerülése érdekében. Naiv elképzelés az, hogy egy pénzintézet azt csinál, amit akar.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Kaiku

    senior tag

    válasz _Atesz #38 üzenetére

    Nem fogja megérteni. Mivel ő jól járt, mondjuk Németországban, ezért szerinte úgy jó a helyzet ahogy van.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz _Atesz #39 üzenetére

    "A kötelezőt csak fizetem, egy fillért sem kaptam vissza. A Bonus működik, de csak annyi, hogy valamivel kevesebbet kell fizetnem, de attól az még akkor is egy befizetett összeg, amit sosem látok viszont."

    Ez miért baj?
    Tényleg nem értem. Tudom, jó autóvezető vagy. De veled is előfordulhat, hogy saját hibádból okozol balesetet. A kárt helyetted a biztosító téríti meg. Ha egy 30 millió forint feletti értékű járművet sikerül totálkáros tolnod, semmi gondod. Biztosítás nélkül viszont zsebbenyúlos lenne a dolog.

    Én örömmel kiegyezek azzal az állapottal, ha a maradék életemben "feleslegesen" fizetem ki a kötelezőt és nem okozok ütközéses kárt.

    "Márpedig - ha jól tudom - 5%-os tartalékrátára adhatnak ki pénzt, az az 5%-ot pedig épp te viszed be a bankba, mint a fizetésed, megtakarításod."

    Az ötszázalék bizonyosan téves illetve másra vonatkozhat. Nyilván adhat hitelt a rendelkezésére álló pénzállományt meghaladó mértékben. Illetve csak egy meghatározott részéig.
    A bank kamatot fizet a lekötött pénzekre. Magyarul bérbe veszi az éppen felesleges pénzt, amiért bérleti díjat fizet. Ezt a bérelt pénzt tudja adni hitelként. Amiért bérlet díjat kap. Ebből tudja kifizetni a kamatokat. Azért senki sem ad kamatot a pénzre, hogy Dagobert bácsiként csak nézegesse és villával forgassa.

    A bank kiiktatásával is lehet bérbe adni pénzt másnak. De sokkal nagyobb kockázattal.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák