Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    Elképesztő cikk, rendkívül hiánypótló, nagyon jó összefoglaló. Egy két elgépelésen kívül viszont szeretnék kiemelni még egy, szerintem hibát. Habár a GeForce MX 200-Radeon 7000 korban nem, de teljesítményben szerintem eléggé a retro kategória, jobban illene abba a részbe, de lehet ez csak az én gondolatom, mert túl szubjektív. Ugyanis a következő lenne a kérdésem. Melyik kártya alkalmasabb jobban játékra:
    Ali nVidia Riva TNT2 32MB
    Radeon 7000 32MB
    S3 Savage 4 32MB
    Sajna ezt nem tudtam meg a tesztből, a legkisebb mértékben sem. Viszont már megint láttam azt, ami miatt nem tudtam örülni, amikor apám hozta az FX5200-at a GF 4200Ti 8x helyett. Éppen pont a HL2-őt toltam, egy 2,6-os celeronon, és nem láttam jobbnak, sőt... De hinni akartam hogy jobb, csak nem jött össze. Szánalom az a kártya... Win7-tel is eléggé nyekeg, majd kíváncsi leszek Win8-cal alkot-e valamit. Mert még megvan mindkettő. Csak ugye a GF4200 DX8-as, ezért nem megy rá az NT6.x
    Még egyszer köszönöm, remek olvasnivaló.
    (#92) dragonfx? yep, aláírom. Ugyanazon a gépen, ahol a HL2-őt kitoltam majdnem maxon, az FC2 laggolt mint a betyár. 1152x864, adjadneki beállítás, FX5200 meg 1Gb RAM és 2,6os celeron kíséretében. Aztán 9500GT-n már nem volt gond. Most meg GTS450 van, de egyre inkább kevés. Vagy a celeron E3200. Vagy a DDR2 800, vagy minden...

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz GAI #124 üzenetére

    Köszönöm a választ, igen sejtettem hogy a generáció miatt nem kerültek át, hiába atomgyengék. Végülis a GF 210 is a 200-as sorozat tagja... (mondjuk speciel nagyon örülök hogy a sulis gépekbe az van IGP helyett)
    Kártyából most ez van itthon, 7200-at eszem ágában sincs venni, akkor már egy GF2 TI - 3 - 4. ATi-m sose volt, nem is érdekelt, mert kell a linux újabban. Hiába volt olcsó az 5770-7770, tele van buktatóval, nem bántam meg az nVidiát. Az ubuntu fórumokat olvasgatva a legtöbb hiba a szar AMD driverből van ;]
    Régebbi ATi-nál persze más a helyzet, azt még körül kell szaglásznom. Egyébként a 7000 NEM tud HW T&L-t. Én is meglepődtem. AMD oldalán se írnak ilyet. De akkor tényleg az lenne a jó. Csak egy gáz van. Jelenleg az egyetlen P3-mas gépemben nincs AGP foglalat, csak az integrált ALi. A töbi meg P2... Ez is csak egy rettenet celeron 633. Quake 2 meg HL már sok neki...
    Viszont kíváncsi lennék a Max Payne-re. El is indul, de! Ez is meg az XL-R8R is bugol. Screen blinking effekt, villog a kép. Fekete képkockákat iktat be. Én meg nem értem mi ez. Legfrissebb kompatibilis driver, OGL játékoknál nincs gondja, csak a teljesítmény. Találkoztál már ilyesmivel? Rendszer: Win98SE

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz GAI #249 üzenetére

    Igen, fix fordulatszám... Bár az minden nVidiára jellemző. EVGA precisionnel tolom fel. Ugyanis az egyetlen zalmanos kártyám, egy 8800GT 512MB, pont a gyári 30% miatt égett el 105°c-on... Azóta ha játszok, tekerem fel a fordulatot, és gépház oldal meg le, ha meleg van. Azt hittem olyan automata mint a CPU hűtése, aztán nagyon nem :(
    Utána egy évet szívtam egy 9500GT 1GB de DDR2-vel, míg eljutottam a mostani, 810MHz-es 1GB GDDR5-ös GTS450-hez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák