Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robyeger

    addikt

    válasz ddekany #273 üzenetére

    az én veleményem eleve az, hogy a lapozófajl kevés fizikai ramnál egy szükséges rossz. Nagy hátránya a lapozófájlnak, hogy minél több a fizikai memória, annál nagyobb lesz a lapfájl mérete is, habár azért Win7 alatt valamivel optimalizáltabb a kezelése, mint XP-n.
    -Tehát pont amit mondasz itt nincs fejrángatás, eleve azért tiltjuk le a Prefetch, hogy kihasználjuk az SSD nagy input műveleti terhelhetőségét, a SuperFetch-nek meg nincs igazán mozgástere hatákonyan működni(gyorsítani), ha nincs elég szabad mem. Ezen szolgáltatások is foglalnak némi memóriát, sok kicsi, sokra megy alapon, még több hadrendbe fogható memóriánk lesz. Kevesebbszer kell nyúlnia lapfájlhoz.
    -Van amikor valaki csak néha használ extrém nagy memóriaigényű progit, például tervező/renderelő, ő lehet hogy nem engedheti meg magának a lapfájl kikapcsolását vagy nincs kedve külön manuálisan ide-oda kapcsolgatni, viszont ha kisebb progikkal működik Prefetch és SuperFetch segíthet előbb odavarászolni mindent amire szüksége lehet.
    -Ha bőven futja a fizikai memóriából, bolondság lenne bekapcsolva hagyni a lapfájlt, úgy is jelzi a rendszer ha nem elég, (mondjuk ha valaki tervez valami nagyot és később jön rá a win, hogy kevés ram, lehet hogy már menteni se fogja tudni a munkáját, ezzel azért érdemes kalkulálni és ne engem szídni ;] ), viszont ugyan olyan bolondság lenne kikapcsolni ilyenkor a Prefetch és SuperFetch szolgáltatásokat, hiszen a DDR memóriában már előre készen várja a procit az adatok, ezzel nincs az a csúcs SSD, ami versenyezhetne.
    -Olyan felhasználói szokást/hardvert nem tudok elképzelni, mikor Prefetch és SuperFetch és lapozófájl, mind3 tiltása gyorsabb műveletvégzéshez vezet. :F Kivéve a Vista szervíz csomag nélküli verziója, mikor a SuperFetch elősször találkozott a 8Gb ramommal, addig töltött mindenfélét a winyóról, míg a szabad memóriám le nem csökkent 2Gb-ra, meg se lehetett zavarni akármit indíthattam közben :D

    Szóval igazad van; az SSD gyors, ezért persze hogy nem tud annyit segíteni az előtöltés szolgáltatások, mint egy HDD-nél. Például egy olyan nagyobb memóriás gépen, mint az enyém, nem lesz gyorsabb rendszer particiós SSD-vel a menet közbeni reakció idő, mivel már az elején bedobál mindent a ramba, mire szüksége lehet az oprendszernek. A Boot idő lenne rövidebb, de ez engem személy szerint nem izgat, otthon melléktevékenységekkel bőven marad ideje a gépemnek felállni.

    [ Szerkesztve ]

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

Új hozzászólás Aktív témák